aktualności

Raspberry Pi znalazło już ponad 5 mln nabywców

4
18 lutego 2015, 10:53 Adrian Kotowski

Raspberry Pi sprzedało się już w liczbie ponad 5 mln egzemplarzy. Taką informację przekazali twórcy urządzenia. Wynik jest naprawdę imponujący, zważywszy na fakt, że premiera konstrukcji miała miejsce trzy lata temu, a sam produkt jest sprzętem bardzo specyficznym. Firma chwali się, że jest to najlepiej sprzedających się komputer wyprodukowany w Wielkiej Brytanii w historii.

Raspberry Pi to miniaturowy komputer stworzony dla osób, które nie wymagają zbyt dużej mocy obliczeniowe lub chcą nieco poeksperymentować ze sprzętem. Według twórców aż jedna trzecia zakupionych do tej pory urządzeń wykorzystywana jest w instytucjach oświaty m.in. do nauki programowania. Raspberry Pi dostępne jest w kilku wersjach, których wyniki sprzedaży właśnie podała Raspberry Pi Foundation.

Raspberry Pi

Najchętniej wybierana była podstawowa konstrukcja (B), której sprzedaż stanowiła zdecydowaną większość ze wspomnianych 5 mln sztuk. Taki wynik został osiągnięty w ciągu trzech lat od rynkowej premiery komputera. Poznaliśmy także kilka innych liczb dotyczących sprzedaży. Swoich nabywców znalazło około 1,5 mln Raspberry Pi B+, które zadebiutowało w lipcu ubiegłego roku. Dużo gorzej sprzedawały się słabsze jednostki – model A i model A+ rozeszły się w liczbie około 150 tysięcy egzemplarzy.

Na koniec ujawniono także wyniki sprzedaży Rasberry Pi 2, którego premiera odbyła się nieco ponad dwa tygodnie temu. Model sprzedał się w liczbie 500 tysięcy sztuk, co jak na tak krótki okres obecności na rynku jest wynikiem wręcz znakomitym. Warto dodać, że pierwsza partia obejmująca 100 tysięcy egzemplarzy sprzedała się błyskawicznie. Raspberry Pi Foundation ma nadzieję na dalszy wzrost zainteresowania ich komputerem oraz zwiększenie zamówień składanych przez szkoły.

Raspberry Pi 2 nie lubi błysków światła

fotoryba.chrysZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fotoryba.chrys2015.02.18, 11:23
Widziałem kilka sterowań i automatyk na TYM MALEŃSTWIE, a że ma i 'ludzkie zastosowania' to dodatkowy +. Będę próbował nową klatkę do filmowania D5 III na Pi2 zmontować.
*Konto usunięte*2015.02.18, 15:53
Samo raspberry to ciekawe urządzenie. Aż korci mnie żeby sobie taki sprawić tylko, znając mnie, szybko by mi się znudził i odstawiłbym w kąt.
SysOperZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SysOper2015.02.18, 16:40
Pi2 B to zajefajna maszyna, stare B trzeb będzie też do czegoś zaprząc.
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2015.02.19, 11:39
fevi @ 2015.02.18 15:53  Post: 836982
Samo raspberry to ciekawe urządzenie. Aż korci mnie żeby sobie taki sprawić tylko, znając mnie, szybko by mi się znudził i odstawiłbym w kąt.

Mam to samo. Słoma płonie szybko ;)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1