Aktualność
Bartosz Woldański, Poniedziałek, 16 lutego 2015, 21:30

Lara Croft z Rise of the Tomb Raider pozuje na pierwszych screenach wysokiej jakości. Mimo że od zapowiedzi nowych przygód seksownej pani archeolog minęło już sporo czasu, to wciąż wiemy o niej stosunkowo niewiele i, co więcej, dopiero teraz można zobaczyć, jak gra (wstępnie) prezentuje się od strony wizualnej. O ogromnym skoku jakości względem restartu serii Tomb Raider nie ma raczej mowy… czego zresztą należało się spodziewać, jako że tytuł pojawi się nie tylko na Xboksie One, ale także na Xboksie 360. 

Rise of the Tomb Raider najpierw na Xboksach

Pierwsze screeny z Rise of the Tomb Raider wskazują na to, na co wskazywały niedawne doniesienia z czasopisma Game Informer. Lara Croft odwiedzi nie tylko grobowce i ciepłe kraje, ale też mroźną, zaśnieżoną Syberię. Wygląda na to, że szykują się nam zróżnicowane lokacje, bo bohaterka gry będzie odmrażać sobie ręce tylko na samym początku rozgrywki. Świeża galeria obrazków sugeruje ponadto, że gra doczeka się zmian w grafice, choć może nie aż takich, jak niektórzy by oczekiwali po autorskim silniku Foundation, który najprawdopodobniej bazuje na Crystal Engine. Studio Crystal Dynamics pochwaliło się za to technologią odpowiedzialną za zmienne warunki pogodowe – próbkę tego widać na wybranych screenach. Mają one mieć, podobnie jak cykl dobowy, przełożenie na właściwą rozgrywkę.

W  Rise of the Tomb Raider poznamy ciąg dalszy wydarzeń znanych z udanego – przynajmniej według recenzji i opinii wielu graczy – restartu cyklu poświęconego przygodom Lary Croft. Podobnie jak w poprzedniczce, tak i tutaj gracz otrzyma możliwość tworzenia broni lub ich ulepszania. Dużo czasu spędzimy zatem na poszukiwaniu odpowiednich materiałów czy nawet na tropieniu zwierzyny. Eksploracja wciąż pozostanie kluczowym elementem rozgrywki, a będzie co zwiedzać: Foundation Engine pozwoli na wykreowanie nawet trzy razy większych obszarów niż w Tomb Raiderze z 2013 roku. Mamy tylko nadzieję, że łamigłówki, które prawie zawsze stanowiły o sile serii, powrócą w lepszej formie niż ostatnio. 

Rise of the Tomb Raider ukaże się najpierw na konsolach Xbox One i Xbox 360. Nie wiemy, z jakim opóźnieniem gra trafi do posiadaczy PC oraz prawdopodobnie konsol(i) PlayStation. Szczegóły na ten temat nie zostały ujawnione, ale czasowa wyłączność jest pewna, o czym uspokoił nas jeszcze podczas targów gamescom 2014 Phil Spencer z Microsoftu. Na marginesie warto dodać, że gigant z Redmond będzie pełnił funkcję wydawcy Rise of the Tomb Raider, zastępując tym samym firmę Square Enix. Premiera gry została wstępnie ustalona na koniec 2015 roku. Na targach E3 2015 najprawdopodobniej przyjdzie nam zobaczyć pierwszy zapis rozgrywki, a tymczasem nasz apetyt mogą rozbudzić jedynie pierwsze, drobne szczegóły o rozgrywce oraz niniejsza, bogata galeria obrazków. Tak, jak do tego nas przyzwyczaił Tomb Raider: jest na czym kim zawiesić oko. ;)

Microsoft wydawcą Rise of the Tomb Raider

Źródło: AGB, własne
Konkurs Palit Polska
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Cezarr (2015.02.16, 21:41)
Ocena: 12

0%
Czekam na wersję pecetową <3

Poza tym czekam też za HD remasteredem czwartej (najlepszej!) części :(
Adi-C (2015.02.16, 21:48)
Ocena: 18

0%
Gra na xone a zdjęcia w 1920x ...1200 :E Plus kosmos AA/downsamling, przyjrzyjcie się rzęsom, futerku na kapturze itp. Dla niepoznaki dali grain i myślą że ktoś uwierzy w takie IQ na x1 :E
Na upartego- drzewa wyglądają paskudnie :E No i większość z cutscen a z tymi różnie bywa.
lamparcicho (2015.02.16, 21:57)
Ocena: 4

0%
No i co z tego jak gra będzie fajna i będę się przy niej dobrze bawił jak przy tej z 2013 roku bo o to chyba w tym chodzi, a nie o lizanie ścian.
Adi-C (2015.02.16, 22:05)
Ocena: 11

0%
lamparcicho @ 2015.02.16 21:57  Post: 836241
No i co z tego jak gra będzie fajna i będę się przy niej dobrze bawił jak przy tej z 2013 roku bo o to chyba w tym chodzi, a nie o lizanie ścian.

Oczywiście. Ale po skrinach nie ocenisz nic poza grafiką, więc...
KaFeR (2015.02.16, 22:35)
Ocena: 0

0%
Gra ma wyłączność 'czasową' na konsole micro$hitu,to tak na marginesie
szefons (2015.02.16, 22:36)
Ocena: 6

0%
Adi-C @ 2015.02.16 21:48  Post: 836240
Gra na xone a zdjęcia w 1920x ...1200 :E Plus kosmos AA/downsamling...

Dokładnie to samo chciałem napisać, screeny z jakiegoś ultra pc w 4k i dla niepoznaki zrobione tak, że niby z x1, AA na pewno takie nie będzie na konsoli, zapiszcie sobie te screeny, będziecie mieli dowód do porównania.
cgdestroyer (2015.02.16, 22:52)
Ocena: 6

0%
Jeszce się chyba nie zdarzyło w historii ludzkości żeby pierwsze screeny promocyjne były prosto z gry bez choćby photoshopowego lekkiego ulepszenia. Pracowałem trochę przy grach i tam to nawet we wczesnej fazie gry gdzie jeszcze masa rzeczy była w rozsypce robiło się specjalne sceny pod właśnie takie screeny promocyjne, włączało się wszystkie opcje jakie się tylko dało i obrabiało w photoshopie. Wiadomo raz się poprawia bardziej raz mniej ale surowego screena to raczej żaden producent nie wrzuci bo to jest obliczone na podsycanie hypu :)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Sprzęt dla fanów bieli.  6
Pierwsze informacje o następcy Ryzena 5 1600. 32
Szkoda, że tego nie widać. 40
Szybkie układy dla najwydajniejszych kart graficznych. 28
Podoba wam się pad dla Xboksa, ale macie PlayStation 4? Nic straconego. 7
Jednostka ma pewne cechy układów z segmentu high-end. 8
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 67
Producent chce rozszerzyć ofertę o modele typowo konsumenckie. 15
Google zaciska twórcom pętlę. 37
Ciekawy produkt w akceptowalnej cenie. 35
Sytuacja jednak powoli się stabilizuje. IDC opublikowało właśnie kolejny raport dotyczący rynku PC. 33
W przypadku polskiej dystrybucji trzeba dopłacić kilkaset złotych. 42
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 160
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 26
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 45
Chodzi oczywiście o wyczekiwany od dawna model Galaxy X. 10
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 67
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 39
Google zaciska twórcom pętlę. 37
Pięć nowych modeli. Targi CES 2018 obfitowały w premiery sprzętu. 1
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 26
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 67
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 39
Odświeżone myszki do kupienia. 13
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 60
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane