aktualności

Apple planuje własną usługę streamingową

7
5 lutego 2015, 09:50 Adam Szymański

Gdy Apple w maju zeszłego roku wykupiło firmę Beats za 3 miliardy dolarów nie było do końca wiadomo, co gigant planuje zrobić z nowym nabytkiem. Słuchawki sygnowane przez amerykańskich raperów szybko zaczęły być dołączane do zestawu z najnowszymi iPhone'ami i iPodami, ale to było raczej za mało jak na tak drogi zakup. Wreszcie okazało się, że Apple planuje stworzyć własną usługę streamingowania muzyki, która byłaby oparta na rozwiązaniu przejętej firmy.

Informacja ta nie jest oficjalna, bo Apple zwyczajowo nie komentuje plotek na temat niezaprezentowanych jeszcze produktów, ale źródłem doniesień są dość zaufane źródła, więc można uznać, że coś rzeczywiście jest na rzeczy. Według przecieków, gigant z Cupertino przygotowuje usługę streamingu muzyki opartą na Beats Music. Od swojego poprzednika nowy serwis ma przejąć rozwiązania techniczne i bazę utworów wraz z mechanizmem ich dopasowywania, ale interfejs aplikacji ma zostać stworzony całkowicie od podstaw, tak aby pasował do wyglądu iTunes i aplikacji Muzyka. Docelowym sprzętem nowego programu mają być wszystkie urządzenia przenośne Amerykanów oraz Apple TV. Co ciekawe, w planach jest też dedykowana aplikacja na Androida, więc byłby to pierwszy przypadek w historii gdy producent iPhone'ów otworzył się na ten system.

Oprócz zasobów Beats Music nowa usługa będzie mogła korzystać z bazy iTunes, a zasada działania będzie podobna do Spotify, więc aplikacja umożliwi bezpośredni streaming piosenek, a także ich zapis. Co ważne, Apple nie rezygnuje z iTunes Match i iTunes Radio, a nowa usługa ma być jedynie dopełnieniem wcześniejszych programów. Na razie nie wiadomo kiedy całość zostanie wprowadzona na rynek, ponieważ początkowo przewidywano, że nastąpi to wraz z premierą Apple Watch, ale ze względu na wewnętrzny brak porozumienia debiut został odłożony w czasie. Obecnie przewiduje się, że będzie on miał miejsce na czerwcowej konferencji WWDC. Ostatnią ważną kwestią jest cena, która ma wynosić 7,99 dolara miesięcznie. Oznacza to, że Apple zażąda o dwa dolary mniej niż wynosi abonament konkurencyjnych usług.

Źródło: The Verge
fotoryba.chrysZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fotoryba.chrys2015.02.05, 10:42
Polska do 2020r. ponoć ma przejść na cyfrowe radio-wymóg UE
Dziadki w Brukseli nie wiedzą co to sieć i streaming i chcą abyśmy do tego czasu pokupowali sobie cyfrowe radia hahaaa
Ciekawe w tej info, że dla Antka też ta aplikacja będzie .
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2015.02.05, 10:58
Ciekawe jak sie przelozy odbior cyfrowego radia w starym samochodzie? Przeciez nikt wbudowanego radio w kilkuletnim aucie nie wymieni.

A swoja droga, to Toshiba w swoich latopach ma okropnie kulawe klawiatury. Wlasnie pisze to na szajstopie Toshiby i co rusz albo nie dociska mi liter, albo kursor przeskakuje w losowe miejsca. Zaznacze, ze nad tym laptopem bulki sie nie krusza.
motiffZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
motiff2015.02.05, 11:15
Odbiór tylko przez odtwarzacz cyfrowy z dostępem albo kup smartauto, bo takie będą teraz robić.
el_darkoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
el_darko2015.02.05, 13:36
'Apple planuje własną usługę streamingową' nooo, widzielimy jak sobie poradzili z transmisją z pokazu iphona 6.. podziękował za takie coś!
Dziku1Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dziku12015.02.05, 22:23
Konkurencja zawsze jest dobra dla konsumentów.
Agent.SmithZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Agent.Smith2015.02.06, 00:57
Krzyz im na droge.
MarucinsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marucins2015.02.06, 13:48
Od dawna planują.
Ostatnio wypuścili Radio, które jest porażką a jeszcze wcześniej portal społecznościowy-muzyczny. To dopiero nieporozumienie i popelina. Umarło śmiercią naturalną.
Niech zajmą się betatestami urządzeń a nie zrzucają to na użytkowników.
Zaloguj się, by móc komentować
1