aktualności

Star Wars Humble Bundle - gry w świecie Gwiezdnych wojen tanie jak nigdy

36
3 lutego 2015, 21:22 Bartosz Woldański

Star Wars i Humble Bundle – czy to w ogóle możliwe? Organizatorzy promocji już nie raz i nie dwa zaskakiwali nas i oferowali za półdarmo gry Square Enix, Warner Bros. czy nawet Electronic Arts, ale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Knights of the Old Republic, Jedi Academy i Dark Forces za dolara… kto by pomyślał. W ciągu ostatnich miesięcy raczej nie było żadnych ciekawych zestawów gier od dużych wydawców w ramach Humble Bundle, ale nowa edycja jest zdecydowanie warta uwagi, nie tylko dla największych fanów uniwersum Gwiezdnych wojen. 

Star Wars Humble Bundle – kup zestaw gier za (co najmniej) dolara

Humble Bundle znowu o sobie przypomina, oferując graczom pakiet gier PC ze świata Star Wars za naprawdę grosze. Choć były one wielokrotnie przeceniane, choć wiele z nich nie jest już najświeższa, to za tak niską cenę grzech nie zakupić zestawu, na który składają się m.in. Knights of the Old Republic, Knights of the Old Republic II, Jedi Academy, Dark Forces, Republic Commando czy Battlefront II. Co należy podkreślić, nie wszystkie otrzymuje się za co najmniej dolara – tradycyjnie organizatorzy akcji umieścili poszczególne tytuły w trzech kategoriach cenowych, które przedstawiliśmy poniżej.

Podstawowy zestaw (od dolara wzwyż):

  • Star Wars Knights of the Old Republic – gra uważana nie tylko za najlepszego RPG-a w świecie Gwiezdnych wojen, ale też za jednego z najlepszych przedstawicieli tego gatunku w historii.
  • Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy – ostatnia część jednej z najciekawszych serii gier akcji osadzonych w popularnym uniwersum. Chwalona nie tylko za zróżnicowaną (ale niestety słabszą fabularnie od poprzedniczek) kampanię dla pojedynczego gracza, ale przede wszystkim za rewelacyjny tryb wieloosobowy. Ach, te niezapomniane pojedynki na miecze świetlne!
  • Star Wars Dark Forces – pierwowzór cyklu Jedi Knight, który kładzie nacisk na strzelaniny i eksplorację, pod wieloma względami przypominający pierwszą część Dooma. Raczej dla najbardziej wytrwałych, którym nie jest straszna archaiczność gry. Dla fanów jest to pozycja obowiązkowa.

Podstawowy zestaw oraz dodatkowo (powyżej średniej, obecnie 10 dolarów):

  • Star Wars Battlefront II – strzelanina sieciowa, którą miała być w swoim czasie odpowiedzią na Battlefielda w uniwersum Gwiezdnych wojen.
  • Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords – kontynuacja jednego z najlepszych RPG-ów. Nie tak dopracowana technicznie, ale to, co ją wyróżniała, to zdecydowanie mroczniejszy klimat, bardziej złożone postacie oraz głębsza fabuła. Gra po latach doczekała się modyfikacji nie tylko likwidujących znaczące niedogodności, ale też przywracających wyciętą przez studio Obsidian zawartość.
  • Star Wars Republic Commando – FPS przypominający gry z serii Call of Duty, ale studio LucasArts położyło dodatkowy nacisk na elementy taktyczne. Szkoda, że tytuł nigdy nie otrzymał kontynuacji (zakończenie na to wskazywało).
  • I bliżej nieokreślone gry, które zostaną ujawnione w drugim tygodniu trwania akcji. Nasze typy to Jedi Knight II: Jedi Outcast, Dark Forces II i dodatek doń.

Dwa poprzednie zestawy oraz dodatkowo (za co najmniej 12 dolarów):

  • Star Wars Empire at War: Gold Pack – chyba najbardziej udany RTS w uniwersum Gwiezdnych wojen, w zestawie z jedynym oficjalnym dodatkiem: Forces of Corruption.
  • Star Wars The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition – slasher, który niestety nie wykorzystał drzemiącej w nim mocy. Tytuł właściwie wyróżniał się tylko niezłą fabułą oraz silnikiem fizycznym.
  • Star Wars The Force Unleashed II – kontynuacja miała naprawić bolączki “jedynki”, ale okazała się chyba nawet jeszcze większym zawodem. Na (nie)szczęście starczającym na krótko.   

Wszystkie opisane gry są dostępne w formie klucza, który należy aktywować na platformie Steam. Niektóre z nich działają nie tylko na komputerach wyposażonych w system operacyjny Windows, ale też Mac OS (Knights of the Old Republic, Jedi Academy, The Force Unleashed).

Promocja Star Wars Humble Bundle potrwa okrągłe dwa tygodnie, a wpłacając dowolną kwotę, możecie nie tylko wesprzeć deweloperów gier, ale także określoną na stronie inicjatywy fundację. To, jak wysoką sumę przekażecie na cele charytatywne zależy tylko od Was.

Humble Bundle: gracze przekazali już 50 mln dolarów na cele charytatywne

Źródło: Humble Bundle, własne
NowaczekkkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Nowaczekkk2015.02.03, 21:29
Zespół Humble Bundle pozamiatał jak zwykle.
*Konto usunięte*2015.02.03, 21:44
-17#2
jakby były kody do gog to bym kupił, ale tak...
Xava2011Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Xava20112015.02.03, 21:47
Nowaczekkk @ 2015.02.03 21:29  Post: 831651
Zespół Humble Bundle pozamiatał jak zwykle.
Dawno nie było dobrego bundle, ten jest zacny.. No i cena 12$ nie jest najniższa, ale adekwatna co do zawartości!
Kusi a lista gier do przejścia ogromna.
Pentium DZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pentium D2015.02.03, 21:55
Meh, za 12 dolarów można w sexshopie kupić fajną zabawkę i własnym mieczem się pobawić :E
czlowiekztytanuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
czlowiekztytanu2015.02.03, 22:02
-14#5
+1 Dthlfwp
tak, jako kolekcjoner nie przepadam za cyfrówkami to tutaj bym się skusił, gdyby były na gog'a, a nie tego cholernego steama....
ProsoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Proso2015.02.03, 22:03
12 dolców i 10 dolcow sredniej ;/ Pojechali po bandzie maksymalnie. Zawsze srednia byla 5-7 dolcow.

No i w tym bundlu brakuje mi Dark Forces Jedi Knight + dodatek. Wtedy byloby idealnie :)
TjomekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Tjomek2015.02.03, 22:09
Gdyby bylo Shadows of the Empire i Racer, to moze wtedy....
Majestic12Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Majestic122015.02.03, 22:12
Proso @ 2015.02.03 22:03  Post: 831665

No i w tym bundlu brakuje mi Dark Forces Jedi Knight + dodatek. Wtedy byloby idealnie :)

Może jeszcze to dodadzą :D
Art385Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Art3852015.02.03, 22:14
Ciekawe, co dadzą jako dodatkowe. Ja już nabyłem :)
FlashbackZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Flashback2015.02.03, 22:17
Mimo wszystko te 44 zł to obecnie dla mnie dużo. Wziąłem za 1$.
Zaloguj się, by móc komentować
1