Aktualność
Adam Szymański, Poniedziałek, 26 stycznia 2015, 06:31

Ubisoft już niejednokrotnie udowodnił, że nie przejmuje się zbytnio opinią graczy i często podejmuje różne działania, które jeszcze bardziej niszczą zrujnowany już wizerunek firmy. Po wielu wpadkach z niedopracowanymi grami, ogromnymi łatkami udostępnianymi w dniu premiery, ukrytymi punktami w regulaminach i naciąganymi trailerami, przyszła kolej na usuwanie gier z kont UPlay, które nie zostały zakupione bezpośrednio od Ubisoftu. 

O całej sprawie poinformowali użytkownicy, którzy zauważyli, że z ich biblioteki znikła gra Far Cry 4. Szybko okazało się, że problem nie dotyczy jedynie tego tytułu, ponieważ zaraz odezwały się osoby donoszące, że straciły możliwość grania również w Watch_Dogs i wiele innych produkcji Ubisoftu. Na razie brak oficjalnego stanowiska wydawcy w tej sprawie, dlatego internauci zaczęli podejrzewać, że ma to być jakiś sposób walki z piractwem i sprzedawaniem kradzionych kluczy. Niestety wszystko wskazuje na to, że sprawa tyczy się jedynie kluczy zakupionych przez pośredników, takich jak zewnętrzne serwisy z ogłoszeniami czy portale aukcyjne.

Brak chęci walki z piractwem potwierdza fakt, że do niektórych kluczy pochodzących z drugiej ręki był dołączany dowód ich zakupu w oficjalnym serwisie Ubisoftu. Mimo to tytuły te również zostały usunięte z bibliotek poszkodowanych graczy. Takie zachowanie oczywiście wywołało falę krytyki wśród internautów, którzy często za zakupioną produkcję zapłacili jej pełną cenę, a teraz nie mogą w nią grać. Wygląda na to, że pozostali oni bez żadnego wyjścia i będą musieli przeboleć stratę pieniędzy. Ubisoft na razie w żaden sposób nie odniósł się do tej sprawy.

Źródło: GamersFTW
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
szmon (2015.01.26, 06:40)
Ocena: 70

0%
Dziwna że ta firma jeszcze nie zbankrutowała, ale jeśli dalej naiwni kupują ich produkty, to czemu nie? Skoro kupili raz, to kupią i drugi, a może nawet trzeci i to dokładnie to samo co stracili. Żyć nie umierać :E
Norghul (2015.01.26, 06:49)
Ocena: 23

0%
Ja naprawdę przewiduję koniec tej firmy. To jakiś żart, nie dość, że gracze ciągle się na nich skarżą w kwestii jakości to jeszcze takie cyrki. Muszę sprawdzić czy mój Ghost Reacon : Future Soldier z DLC zakupiony na Muve.pl dalej się znajduje na moim koncie. Albo w tej firmie pracują ostatnie barany, albo ktoś celowo próbuje zniszczyć firmę. Ewentualnie za jakiś czas dowiemy się, że firma X kupiła Ubisoft, bo przynosiła same straty. THQ też poległo przez nietrafione decyzje tych u góry.
natazar (2015.01.26, 06:58)
Ocena: 45

0%
Co trzeba miec w glowie kupujac gry ubisoftu? Tak dymajacej swoich klientow firmy to jeszcze nie widzialem.
Arcy_biskup (2015.01.26, 07:06)
Ocena: 43

0%
W Chomikuj Store (itp.) nie ma takich problemów. Pozdrawiam.
Proso (2015.01.26, 07:23)
Ocena: 15

0%
To nic, ludzie spiracą grę i nadal będą mieć. Zastanawia mnie jak jeszcze firmy pokroju ubikloca i ea istnieja na rynku...
Orgiusz (2015.01.26, 07:45)
Ocena: 4

0%
Jeśli kasują bez poparcia w regulaminie to szykuje się nam kolejny spektakl porażek w wykonaniu Francuzów.
Kelam (2015.01.26, 07:51)
Ocena: 34

0%
Gierki niedorobione technicznie, średnio-kiepskiej jakości. Polityka wobec swoich klientów żałosna. Mimo to ciągle są na rynku. Smutne. Może muszą zacząć srać ludziom pod drzwi, by ci wreszcie przestali kupować ich twory, co za tym idzie - utrzymywać ich.
sesef (2015.01.26, 07:58)
Ocena: 57

0%
Nie jest to nowa sprawa, z 2-3 lata temu kupiłem na allegro klucz do Heroes of Might and Magic po jakimś pól roku klucz przestał działać, bo Ubisoft go zablokował twierdząc, że pochodzi on od nieautoryzowanego resellera. W takim wypadku na myśl przychodzi, po co płacić skoro można piracić i mieć mniej problemów.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nie dość, że szybkie, to jeszcze całkiem ładne. 10
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 28
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 28
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 28
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane