aktualności

Epson prezentuje cztery nowe drukarki i skaner na targach Press Photo Expo

7
12 stycznia 2015, 16:33 Adrian Kotowski

Firma Epson zaprezentowała na targach Press Photo Expo kilka urządzeń stworzonych z myślą o osobach profesjonalnie zajmujących się fotografią i drukiem wysokiej jakości materiałów. Sprzęt został udostępniony do przetestowania wszystkim zainteresowanym, którzy mogli sprawdzić jego możliwości.

Epson pojawił się na targach Press Photo Expo z kilkoma ciekawymi urządzeniami. Pierwszym z nich był Epson L1800 z systemem stałego zasilania w atrament. Dzięki temu możliwy jest wydruk nawet do 1500 wysokiej jakości zdjęć bez konieczności uzupełnienia tuszu. Produkt pozwala na drukowanie do 15 stron na minutę, świetnie nadaje się do wydruków w formacie A3+ i jest tani w eksploatacji.

Epson L1800

Producent pokazał też model SureLab D700, który jest pierwszą 6-kolorową drukarką kompaktową. Urządzenie umożliwia druk do 360 zdjęć w formacie 10 x 15 cm. Epson twierdzi, że produkt będzie świetnie się sprawował w przypadku zdjęć, zaproszeń, czy ulotek.

Epson SureLab D700

SureColor SC-P600 oraz Stylus Pro SP3880 to natomiast 8-kolorowe drukarki, mające zapewnić bardzo dobre uchwycenie wszelkiego rodzaju przejść tonalnych na profesjonalnym wydruku fotograficznym. Sprzęt charakteryzuje się dobrym odwzorowaniem skali szarości, czego zasługą jest wykorzystanie trzech poziomów czerni. Dodatkowo, w przypadku pierwszego modelu zastosowano nowy typ atramentu, dzięki czemu gęstość optyczna czerni jest bardzo wysoka.

Epson SureColor SC-P600

Na koniec Epson zaprezentował skaner Perfection V850 Pro stworzony z myślą o skanowaniu negatywów. Producent zastosował w nim lampy LED, dzięki czemu czas oczekiwania na gotowość do pracy jest minimalny.

Epson Perfection V850 Pro

Wszystkie produkty można oglądać dzisiaj, do godziny 21:00 na warszawskim Torwarze. Wstęp jest bezpłatny. 

Źródło: inf. prasowa
VarsoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Varso2015.01.12, 18:09
Jak to Epson wypada zapytać, czy nowe wkłady są komaptybilne z czymkolwiek wcześniej , czy może kolejny model zmuszający sklepy do zatowarowania w nowe materiały eksploatacyjne :(
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2015.01.12, 18:17
Nie wiem czy wiecie, ale Epson dla swoich wybranych reseller-ow (czyli firm partnerskich) od czasu do czasu organizuje 'malpie' dni. Zjawia sie ekipa, sa zabawy, tance i promocja oraz objasnianie o produktach. Wlasciwie ludzie w biurze to lubia, cos sie dzieje :)

Mnie cieszy, ze nigdy nie musze opowiadac jak drogo wychodzi eksploatacja ich urzadzen w domowym zaciszu i jak trudno o sensowne zamienniki. :)
Marcin3005Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marcin30052015.01.12, 18:58
Miałem jedną drukarkę Epsona XP-600. Nie ma gorszego badziewia na świecie.
nietopyrzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nietopyrz2015.01.12, 21:44
Seria L akurat w swojej klasie tzn. budżetowym drukowaniu, jest całkiem okay. Za trochę ponad 20 zł masz oryginalny 70 ml kolor. Są też i wady (na przykładzie L3xx):
- średnia jakość wydruku (kolory etc.),
- wariowanie przy grubszym papierze lub z dziwną gramaturą,
- nie drukuje na papierze fotograficznym innych firm,
- problemy z drukowaniem kopert,
- przy łączności w-fi drukarka potrafi się zawinąć w tryb offline.
GraveZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Grave2015.01.12, 22:02
Raz miałem drukarkę EPSON-a (PX700W) i więcej nie zaryzykuję. Drukarka ładnie drukuje zdjęcia na papierach producenta, i dosyć szybko. Ale ma też sporo wyjątkowo irytujących wad, imho dyskwalifikujących:

1. wyjątkowo wyczulony system sprawdzania oryginalności zbiorników z tuszem, potrafił uznać za podróbkę oryginalny wkład!! (cały czas używałem wyłącznie oryginalnych zasobników)

2. nawet jak zasobnik przeszedł przez to sito sprawdzające i uznany został za dobry nie dawało to gwarancji na dalszą pracę. Drukarka potrafiła po kilku dniach się 'rozmyślić' i założony niedawno zbiornik też uznać za niezdatny do użytku

3. Wyczerpanie któregokolwiek tuszu blokowało możliwość wydruku i to nawet wówczas gdy skończył się któryś z tuszy kolorowych, a chciałem drukować w czerni.

4. Fatalna jakość czerni. Odcieniem przypominała ciemnoszary lub ciemnobrązowy.

5. Beznadziejna jakość druku drobnego tekstu (poszarpane krawędzie liter). Drukarka ma problem z uzyskaniem wysokiej rozdzielczości.

6. Tusz zasychający w głowicach - mimo czyszczenia drukarka po pewnym czasie zaczęła plamić wydruki różnobarwnymi kropkami.


Ogólnie w specyfikacji niby wygląda wszystko ok, ale w rzeczywistości korzystanie z tego sprzętu określam jako drogę przez mękę i chamskie wyciąganie kasy od kupującego.

A co do serii z dużymi butlami z atramentem to niby wychodzi taniej, ale tylko 'niby' bo Epson bezczelnie wywindował ceny modeli wyposażonych w ten system do tak gigantycznego poziomu, że zanim się zwrócą koszty zakupu to i tak trzeba będzie kupić nową drukarkę.... :>
kinnerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kinner2015.01.13, 11:29
Widzę też, że w dalszym ciągu epson, ma swój moim zdaniem absurdalny system podawania i odbierania papieru. Kartki najpierw stoją lekko zwisając w tył, potem wydruk potrzebuje jeszcze dodatkowego miejsca, przez to drukarka do optymalnej pracy, potrzebuje całkiem sporo wolnej przestrzeni na biurku. Niby drukarka kompaktowa, ale razem z wyjściem na wydruki, zajmuje więcej miejsca niż nie jedna laserówka.

Triki z tuszami to standard jeśli chodzi o tego producenta. Dziwnym trafem, zawsze wygrywały albo były w czołówce w rankingu Chipa, pomimo tego że zawsze były niedociągnięcia i zastrzeżenia co do jakości drukowania tekstu, czy problemów z wyczerpaniem się jednego koloru, tak jak opisał to użytkownik Grave.

Wiem to, bowiem też miałem kilka razy przyjemnośc z drukarkami Epsona i za każdym razem było to samo.
HΛЯPΛGŌNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HΛЯPΛGŌN2015.01.14, 09:48
wow, news o drukarkach. Nie wierzę.
Zaloguj się, by móc komentować
1