Pamięci DDR4 Corsair Dominator Platinum są dostępne w sklepach już od kilku miesięcy, ale teraz producent rozszerzył tę serię o wariant taktowany z częstotliwością 3400 MHz, co jest obecnie najwyższą fabryczną wartością wśród wszystkich układów DDR4. Niestety oznacza to też problemy z obsługą tego modelu przez płyty główne, ponieważ na razie tylko jedna konstrukcja oficjalnie wspiera tak wysokie zegary pamięci.
W skład nowego zestawu wchodzą cztery moduły o pojemności 4 GB, ich opóźnienia wynoszą 16-18-18-40, natomiast napięcie bazowe ustalono na trochę wyższe niż w większości pamięci DDR4, ponieważ jest ono równe 1,35 V. Jak twierdzi producent, najnowszy wariant Corsair Dominator Platinum ma idealnie sprawdzić się we współpracy z procesorami z rodziny Intel Haswell-E. Oczywiście nie zabrakło tu obsługi profili XMP 2.0. Na razie jedyną płytą główną mogącą obsłużyć nowe układy jest Gigabyte GA-X99-SOC Champion, która wspiera DDR4 o maksymalnej fabrycznej częstotliwości taktowania 3500 MHz.
O schłodzenie pamięci dba autorski system DHX, który został wyposażony w dodatkowe opcjonalne wentylatory. Oprócz tego cechuje się on podświetleniem LED, którego kolor można dostosować do prędkości obrotowej czy obciążenia innych podzespołów. Ponadto, tak samo jak większość produktów Corsaira z najwyższej półki, moduły oferują złącze Corsair Link pozwalające na dokładne monitorowanie ich pracy przy użyciu specjalnej aplikacji. Zestaw 4x4GB Dominator Platinum DDR4 3400 MHz nie jest tani, ponieważ kosztuje 999 dolarów. Producent udziela na niego wieczystej gwarancji.
Cena nowej technologii.
Nowa technologia. Poza tym, jak kogoś stać, tego potrzebuje - kupi. Przeraża Cię cena? Nie kupuj.
Osobiscie nie wypaproszylbym sie z kasiory na takie pamieci. Szkoda kasy, zysk niewielki. Moze gdybym renderowal rozowa mange... no to moze wtedy.
Osobiscie nie wypaproszylbym sie z kasiory na takie pamieci. Szkoda kasy, zysk niewielki. Moze gdybym renderowal rozowa mange... no to moze wtedy.
Osobiście też bym na to nie wydał kasy. Jednak gdyby to miała być maszyna do obliczeń CFD, to nie zwlekał bym nawet sekundy.
Wszystko jest kwestią zastosowań oraz ograniczeń budżetu.
Pamiętam że w szczytowym momencie można było wyrwać 4GB ram DDR3 za około 60zł, wiec tu będzie pewnie podobnie.
Jakie trzy? 3.6k + podatki, marże i wyjdzie grubo ponad 4k. I to jeszcze bez gwarancji.