aktualności

CES 2015: Alcatel OneTouch Watch

2
5 stycznia 2015, 18:56 Adam Szymański

Dwa dni temu Alcatel zapowiedział, że zaprezentuje swoje nowe smartwatche na trwających targach CES 2015 i już wiadomo, że dotrzymał słowa. Pierwszym inteligentnym zegarkiem jest model OneTouch Watch, który ze względu na podobny wygląd często porównywano do gadżetu Motorola Moto 360 tyle tylko, że urządzenie Alcatela ma być tańsze od konkurencji oraz co ważne, może współpracować z iOS i Androidem.

To właśnie ta ostatnia cecha sprawia, że Alcatel OneTouch Watch wyróżnia się z tłumu, ponieważ dotychczasowe smartwatche obsługiwały smartfony z systemem Apple albo Android, ale nie pozwalały na wybór między oprogramowaniem. Współpraca z dwoma ekosystemami jest możliwa dzięki temu, że w przeciwieństwie do wcześniejszych przypuszczeń, Alcatel nie wyposażył swojego zegarka w Android Wear. Wewnątrz obudowy znalazł się układ STM429, akumulator o pojemności 210 mAh oraz moduł Bluetooth 4.0.

Jeśli chodzi o wygląd, gadżet może spodobać się wielu osobom, ponieważ oferuje dość stonowany design i może zostać pomylony ze zwykłym zegarkiem. Głównym elementem urządzenia jest tarcza z okrągłym wyświetlaczem, ale wokół niej umieszczono również fizyczne cyfry. Producent najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie zegarek często pełni funkcję męskiej biżuterii, dlatego umożliwia wybór kilku
wersji pasków i bransoletek, co pozwala na dostosowanie sprzętu do własnych preferencji. Warto dodać, że port USB został ukryty na końcu paska, więc do naładowania zegarka nie są potrzebne dodatkowe kable.

Mimo że Alcatel OneTouch Watch na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły zegarek, został on wyposażony w szereg funkcji znanych z innych smartwatchy - licznik kroków, żyroskop, pulsometr, cyfrowy kompas, licznik spalonych kalorii i przebytego dystansu oraz wysokościomierz. Całość jest wodoodporna, ale nie zdradzono do jakiej głębokości zanurzenia. Jak widać, twórcy poświęcili dużą uwagę funkcjom sportowym lecz gadżet może sprawdzić się również podczas tradycyjnego użytkowania, ponieważ potrafi pokazywać powiadomienia ze smartfona.

Nowe urządzenie ma trafić do sprzedaży w marcu, a jego cena sugerowana została ustalona na 149 dolarów. Może nie jest to zbyt niska kwota, ale pod względem oferowanych funkcji smartwatch i tak wydaje się być bardziej opłacalny od swojej konkurencji.

Źródło: The Verge
raximusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
raximus2015.01.05, 20:20
Ładny, tani(jak na SmartWatch), pytanie tylko jak z baterią. Ta fizyczna ramka wokół z cyframi to bardzo fajny pomysł, dobrze wygląd, i oszczędza baterię.
STEAM_NIE_SZANUJE_KLIENTÓWZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
baterie większości mądrych zegarków nie będą starczały na więcej niż na dzień użytkowania nawet jak powstaną lepsze baterie. Dlaczego? Bo przyrost mocy baterii będzie wykorzystywany do lepszych i większej ilości bajerów w sprzęcie.
Zaloguj się, by móc komentować
1