Aktualność
Adrian Kotowski, Wtorek, 30 grudnia 2014, 14:16

Hatred, gra polskiego studia Destructive Creations, właśnie otrzymała zielone światło w programie Greenlight i dzięki temu na pewno zawita na platformie Steam. Kontrowersyjna produkcja zdecydowanie pobiła swoją konkurencję i uzyskała w sumie aż 123 tysiące głosów, z czego zdecydowaną większość stanowiły głosy na „tak”. O niewątpliwym sukcesie polskiej gry poinformowali sami twórcy na facebookowym profilu studia.

Hatred wywołuje więcej kontrowersji niż jakakolwiek gra wydana w ciągu ostatnich kilku lat. O produkcji studia Destructive Creations jest głośno od pierwszej zapowiedzi, bo nieczęsto słyszymy o tytule, w którym wcielamy się w psychopatę zabijającego nie tylko uzbrojonych policjantów, ale też niewinnych przechodniów.

Hatred

Polacy szybko udostępnili swój produkt w programie Steam Greenlight, z którego gra została wyrzucona, a nieco później przywrócona, po interwencji samego Gabe’a Newella. Cała sprawa jedynie zwiększyła popularność Hatred, które bez problemu zebrało już 123 tysiące głosów. Ponad 105 tysięcy osób zagłosowało na „tak”, dzięki czemu tytuł już na pewno zawita na platformie Valve. Zainteresowanie grą było tak duże, że ta wskoczyła na pierwsze miejsce wśród 2217 produkcji dostępnych w programie Greenlight.

Co ciekawe, na forum gry na Steam znajduje się sporo wpisów krytykujących osoby głosujące na tytuł Polaków. Wskazuje się tutaj przede wszystkim kwestie moralne. Dodatkowo, Hatred doczeka się też parodii, bo już powstaje produkcja First Person Lover, o której wspominaliśmy w tym miesiącu. Gra studia Destructive Creations zawita na komputerach osobistych w drugim kwartale przyszłego roku.

Hatred - polskie studio Destructive Creations prezentuje brutalną grę na Unreal Engine 4 na PC

Źródło: Steam, Facebook
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
*Konto usunięte* (2014.12.30, 15:18)
Ocena: 10
Ekhm a czy w innych FPSach nie jest celem bezmyślne mordowanie? 'Zadania', cele czy motywacje to tylko próba usprawiedliwienia tak czy siak bezmyślnego mordu, więc dzięki temu że ludzie są dziwni i akceptują większość form mordu a nie akceptują tego w tej grze, Hatred zrobił niezły hype.
Wielki Mistrz (2014.12.30, 15:40)
Ocena: 7

0%
Już tam nie popadajmy w paranoję, gra jak gra, nienormalni ludzie nie powinni w to grać, pozostałym nie zaszkodzi. A jak gimbaza w to pogra to psychopatami też się nie staną. Zresztą rodzice też powinni się zainteresować w co grają ich dzieci.

No i tak przy okazji.. rzygam już tymi newsami o tej grze.
*Konto usunięte* (2014.12.30, 15:46)
Ocena: -2
Kontrowersje wzbudza jedynie pokazane intro. Gry jeszcze nie ma, wiec nie ma co się rozpisywać i hejtować jakie to gry są brutalne.
Oxynium (2014.12.30, 15:48)
Ocena: 7

0%
Ja się śmieję czytając każdy komentarz typu 'życzę grze jak najgorzej', 'zakazać wydawania takich gier' - to jest właśnie socjalistyczna mentalność. 'Mnie się nie podoba? Zakażmy wszystkim!'. Jeżeli kogoś gra nie interesuje to po prostu o niej nie czyta i jej nie kupi. Simple
Marucins (2014.12.30, 15:52)
Ocena: 4

0%
Enfeeble, a ty poszukujesz w grach sensu życia czy drugiego dna?
Część osób w tym ja gra dla zabicia czasu, dla oderwania się od realiów życia doczesnego.
Kojarzysz taką produkcję jak Carmageddon?
Bonus za zabicie 'niewinnych' ludzi leciał dlatego że...? Była to jak na tamte czasy bardzo krwawa gra ale nie robiła ludziom wody z mózgu a co drugi nie wsiadał do auta aby rozjeżdżać pieszych.

Obecnie mamy masę gier gdzie można zabijać 'niewinnych' ludzi, nawet zostaje to premiowane. Czy jest to dobre - oczywiście nie. Tak samo jak gwałty w GTA...
bugguy (2014.12.30, 16:34)
Ocena: 1

0%
Teź mnie męczą te newsy.
'tytule, w którym wcielamy się w psychopatę zabijającego nie tylko uzbrojonych policjantów, ale też niewinnych przechodniów.'
No, bo w GTA po miastach chodzili sami psychopaci. Poza tym co to za kretynizm mówić, że w grze zabijamy nie tylko uzbrojonych policjantów. To co uzbrojeni policjanci są źli i zasługują na śmierć bardziej od niewinnych przechodniów? Szczególnie w oczach psychopaty :E
*Konto usunięte* (2014.12.30, 16:56)
Ocena: 0
Enfeeble @ 2014.12.30 15:31  Post: 816909
matikyle @ 2014.12.30 15:18  Post: 816903
Ekhm a czy w innych FPSach nie jest celem bezmyślne mordowanie?


Nie, nie jest.
Poza tym przyznam że nie dopisałem ważnego słowa - 'niewinnych'.
Ostatnią grą o takich założeniach była pierwsza część Postal.
Nawet w groteskowo brutalnym Mannhuncie zabijało się psychopatów i morderców.

hatred to tylko hype i skandal - poza tym całość pierwszy raz będzie przedstawiona tak realistycznie... to już nie kreskówkowa grafika z Postala.

Co do ogółu gier (nie wiem czemu akurat przytoczyłeś FPSy). Zawsze walczymy z uzbrojonym i przeważnie złym przeciwnikiem. Czy to jest dobre czy nie, to już temat na inną dyskusję - tą samą co jest o filmach sensacyjnych.


Przytoczyłem FPS bo z bezmyślnym mordowaniem kojarzą mi się jako pierwsze, ale faktycznie troszkę gier pominąłem :D.

Z tego co gdzieś czytałem to twórcy nie chcieli wcale motywować w jakikolwiek sposób postępowania bo wyszli z założenia że nie da się tego usprawiedliwić.

Z drugiej strony jak dłużej myślę o tym temacie to wychodzę na strasznego hipokrytę. Nie dałbym swojemu dziecku takiej gry, a sam grałem w wieku 9-10 lat w quake'a, serious sama i podobne.

Temat gier musi jeszcze trochę się 'rozluźnić' bo w kinematografii to różnorakie rzeczy się dzieją i raczej nikt już głosu nie podnosi. W tym roku w gamingu to dużo takich spraw było (GTA 5 , Bayonetta, hatred, całe gamergate w którym już dawno się pogubiłem). Ja myślę, że to przejdzie z czasem.
JaLurek (2014.12.30, 17:49)
Ocena: -1

0%
Jak komuś się nie podoba ta gra to niech po prostu nie gra, a jeżeli jest dla kogoś za brutalna to niech też nie gra, po to jest tyle gier żeby każdy wybrał coś dla siebie. Gra jeszcze nie wyszła a już powstaje jakaś parodia... Ten świat schodzi na psy.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 41
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 41
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane