aktualności

Samsung rozpoczął produkcję pamięci LPDDR4

2
23 grudnia 2014, 12:52 Adrian Kotowski

Firma Samsung rozpoczęła właśnie masową produkcję ośmiogigabitowych pamięci LPDDR4. Chipy tworzone są przy wykorzystaniu procesu technologicznego 20 nm. Południowokoreańska firma chce początkowo udostępniać swoje moduły przede wszystkim w najwydajniejszych urządzeniach mobilnych, a więc tam, gdzie powinniśmy zauważyć największy zysk w kwestii energooszczędności i samej mocy.

Nowe moduły pamięci mają pracować przy napięciu rzędu 1,1 V i oferować o 40 procent niższy pobór energii w porównaniu z czterogigabitowymi modułami LPDDR3. Szybkość transferu danych ma wynosić do 3200 Mb/s, co powinno bez problemu wystarczyć m.in. do przetwarzania materiałów cyfrowych w dużej rozdzielczości.

Samsung LPDDR4

Chipy trafią oczywiście w pierwszej kolejności do producentów OEM oraz projektantów nowych konstrukcji i z tego powodu nie znamy ich ceny. Pamięci LPDDR4 są w tej chwili dostępne w zestawach 2 GB i 3 GB. Samsung planuje rozszerzyć swoją linię produktów o konstrukcje 4 GB, które powinny zawitać na rynku w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Południowokoreańska firma spodziewa się szybkiego przyjęcia się nowej technologii na rynku, a więc i dużego wzrostu zamówień. Dodatkowo, pracuje także nad ośmiogigabitowymi modułami DDR4 dla serwerów, choć w tym przypadku nie ma jeszcze potwierdzonych informacji, kiedy takie produkty mogłyby się pojawić na rynku.  

Źródło: Softpedia
StonnZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stonn2014.12.23, 18:15
-2#1
Pamięci LPDDR4 są w tej chwili dostępne w zestawach 2 GB i 3 GB.

Nie ma 1 GB! Jest postęp! =D
Jenot21Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jenot212014.12.23, 22:29
-5#2
Ciekawe czy s6 z 4 giga ramu będzie mulic ?
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1