aktualności

OnePlus rezygnuje z Cyanogenmod i tworzy własny system operacyjny

20
18 grudnia 2014, 15:21 Adrian Kotowski

OnePlus tworzy własny ROM dla swoich przyszłych smartfonów. Umowa z twórcami Cyanogenmod wygasła i w przyszłości oprogramowanie to nie będzie wykorzystywane w nowych konstrukcjach chińskiej firmy. Z okazji rocznicy swojej obecności na rynku i zapowiedzi stworzenia własnego systemu, OnePlus zorganizowało specjalny konkurs, w którym zwycięzca otrzyma bilet do Hong Kongu, by spotkać się z członkami firmy.

OnePlus One odniósł naprawdę spory sukces, jak na smartfon, który nie był praktycznie nigdzie reklamowany. Urządzenie ma dobrą opinię nie tylko ze względu na bardzo dobrą konfigurację sprzętową, ale też świetnie dopasowane oprogramowanie. Okazuje się, że w przyszłych konstrukcjach Chińczyków nie zobaczymy już kolejnej wersji CyanogenMod. Drogi autorów ROM-u i OnePlus rozeszły się i od teraz oprogramowanie to znajdziemy na urządzeniach firmy Micromax.

OnePlus ROM

W sieci pojawiły się początkowo informacje, że producent smartfona One może wykorzystać system ColorOS, który już teraz jest instalowany w chińskiej wersji produktu. Okazuje się jednak, że OnePlus ma inne plany. Firma zamierza stworzyć własne oprogramowanie, które nie będzie się w znacznym stopniu różnić od standardowej wersji systemu Android. Pierwsze szczegóły na jego temat mamy poznać na początku przyszłego roku.

Już teraz natomiast możemy wziąć udział w konkursie na nazwę ROM-u. Przechodząc do tej strony, możecie przedstawić własną propozycję. Twórcy wybiorą dziesięciu finalistów, z których każdy otrzyma OnePlus Power Bank. Następna dziesiątka zostanie dodana do listy przez osoby odpowiedzialne za portal oneplus.cn. Z całej dwudziestki wybrany zostanie jeden zwycięzca, którego nazwa ROM-u zostanie wykorzystana. Otrzyma on w nagrodę phablet OnePlus One 64 GB Sandstone oraz wybierze się na wycieczkę do Shenzen, gdzie swoje biuro ma firma OnePlus.

OnePlus One Mini – pierwsze przecieki

Źródło: OnePlus
smilehunterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
smilehunter2014.12.18, 15:36
10#1
Mogliby pójść po prostu w AOSP, ale wtedy musieli by się zbratać z googlem, jeśli by chcieli używać ich usług (google play etc).
xoloxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
xolox2014.12.18, 15:36
może CRAP ?
iwanmeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iwanme2014.12.18, 15:45
27#3
Stwierdzenie, że 1+1 nie był nigdzie reklamowany jest chyba na wyrost. Przez producenta może nie, ale wszystkie blogi branżowe, strony poświęcone komórkom, czy nawet Pecetom nakręcały hype na ten telefon.
ReduxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Redux2014.12.18, 15:48
Xiaomi ma swojego dobrego MIUI to i może 1+ uda się zrobić fajną edycję androida :)
MakavcioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Makavcio2014.12.18, 16:08
-8#5
Mój głos poszedł na DindoNuffins, pierwszą wersję Androida stworzoną z myślą o równości rasowej w USA.
LoofahZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Loofah2014.12.18, 16:19
Redux @ 2014.12.18 15:48  Post: 813460
Xiaomi ma swojego dobrego MIUI to i może 1+ uda się zrobić fajną edycję androida :)

No MIUI jest genialny w wielu kwestiach, naprawdę przemyślany system. Szkoda że nie jest w 100% zangielszczony (wywalone wszystkie aplikacje chińskie itd, nie przeszkadzają i da się praktycznie wszystko wywalić, ale i tak wkurza)
@@@benq@@@Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
@@@benq@@@2014.12.18, 16:32
Ja się w takim razie pytam co z tymi urządzeniami które były do tej pory na Cyanogenie? Czy wsparcie zostanie porzucone i nie będzie aktualizacji? Przecież ten sprzęt właśnie miał mieć tą zaletę że będzie cały czas dostawał nowości. Jeśli nie będzie aktualizacji to poczułbym się delikatnie mówiąc zrobiony w balona przez producenta.
DisconnecTZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
DisconnecT2014.12.18, 16:32
Huhuhu na głęboką wodę się rzucili ciekawe jak to wyjdzie.
b00nZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
b00n2014.12.18, 17:17
Umowa z Cyanem obowiązuje jeszcze przez rok i w tym czasie OPO będzie dostawał aktualizacje (niedługo kolejny update, a w okolicach lutego - Lollipop). Rom Oneplus jest tworzony z myślą o kolejnych urządzeniach tej firmy.

Poza tym, spierałbym się, czy Cyanogenmod to faktycznie świetnie dopasowane oprogramowanie. Mimo, że trochę czasu już upłynęło, soft jest nadal słabą stroną tego smartfona. Poprawek niektórych rzeczy nie można doczekać się od miesięcy i to się już chyba nie zmieni.
tomasterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tomaster2014.12.18, 18:04
Warto dodać, że powodem zerwania współpracy jest to, że Cyanogenmod Team podpisał umowę z kimś innym za plecami OnePlus.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1