Aktualność
Adrian Kotowski, Piątek, 17 października 2014, 12:48

Polskie studio Destructive Creations tworzy niesamowicie brutalną izometryczną strzelankę Hatred. Wcielimy się w niej w osobnika pałającego głęboką nienawiścią do innych osób, który daje upust swojej złości zabijając wszystkich napotkanych ludzi na swojej drodze. Tytuł już po pierwszym trailerze wywołał spore kontrowersje, a na jego temat wypowiedzieli się nawet twórcy silnika Unreal Engine 4, na którym Hatred działa.

Gry ociekające brutalnością nie są niczym nowym czy niedostępnym na rynku. Zwykle jednak przemoc jest czymś uzasadniona i najczęściej nie zabijamy niewinnych osób, a jeśli już, to gra nas za to niczym nie nagradza. Z Hatred ma być zdecydowanie inaczej. Polskie studio Destructive Creations tworzy produkcję, w której naszym celem będzie robienie jak największej masakry na cywilach i stróżach prawa. Temat jest bardzo kontrowersyjny i już teraz w sieci pojawiają się porównania do pierwszego Postala, w który przemoc też grała pierwsze skrzypce.

Jak widzicie trailer pokazuje dobitnie to, czego mamy się spodziewać po produkcji Polaków. Co ciekawe na temat gry wypowiedzieli się nawet przedstawiciele firmy Epic, której silnik wykorzystany jest w Hatred. Wyjaśnili oni, że nie nakładają ograniczeń związanych z tym, co powstanie na UE4, ale nie zgodzili się na wykorzystanie logo Unreal Engine 4, a samo Destructive Creations zostało poproszone o jego usunięcie z wideo. Twórcy potwierdzili, że zastosują się do zaleceń Epic.

Hatred

Hatred

O grze na pewno będzie jeszcze głośno, bo branża w ostatnim czasie odchodzi od pokazywania przesadnej brutalności. Co prawda mieliśmy słynną scenę na lotnisku z Call of Duty: Modern Warfare 2 czy tortury przeprowadzane przez Trevora w GTA V, ale tytułów podobnych do wspomnianego wcześniej Postala czy Carmageddon w ostatnim czasie jest jak na lekarstwo. Właśnie dzięki temu gra może odnieść sukces. Hatred trafi na rynek wyłącznie w wersji na komputery osobiste w przyszłym roku.

Źródło: Kitguru
Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
tasak (2014.10.17, 12:59)
Ocena: 8

0%
Ja tam czekam na to, może być całkiem przyjemna sieczka :E
Myst (2014.10.17, 12:59)
Ocena: 17

0%
'[...]wyłącznie w wersji na komputery osobiste'. Czyli jest potencjal.
Aargh (2014.10.17, 13:06)
Ocena: 12

0%
Epic games, wielcy strażnicy moralności:


Anyway, nie widzę w tej grze nic nowego. To wszystko było w Postalu.
Dominix1910 (2014.10.17, 13:07)
Ocena: -3

0%
pierwszy postal mi sie przypomnial :)
btw, czy glos to nie jest koles od DN3D? jak nie to bardzo podobny :)
Soplus (2014.10.17, 13:12)
Ocena: -4

0%
Główny bohater wygląda jak Nergal, niech jeszcze Behemoth napisze ścieżkę dźwiękową. Już widzę te msze za nawrócenie twórców :)
decorator12 (2014.10.17, 13:21)
Ocena: 12

0%
Bo wojny w Batfildach czy CoDach byly sensowne xD
Czlowiek to ciekawa istota - dopuszcza sie przeroznych rzeczy zupelnie bezinteresownie. Zabijanie cywili w Wolfensteinie mialo oczywiscie 'bardziej logiczny sens' a co za tym 'lepszy' od tego w tej gierce :D
A teraz zdanie podsumowania - zabijanie celowe w celu eksterminacji jest 'lepsze' od tego 'bez celu' - super. Wybielajmy jeszcze bardziej w ten sposob zbrodnie wojenne :)
kwahoo (2014.10.17, 13:35)
Ocena: 1

0%
Dominix1910 @ 2014.10.17 13:07  Post: 794176
pierwszy postal mi sie przypomnial :)
btw, czy glos to nie jest koles od DN3D? jak nie to bardzo podobny :)


Raczej nie http://en.wikipedia.org/wiki/Jon_St._John#Voiceovers
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 5
Tytuł jest bardzo popularny również na konsolach. 2
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 28
Niezła promocja dla kinomaniaków. 5
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane