aktualności

Koniec sporu patentowego pomiędzy Beats Electronics i Bose Corporation

2
13 października 2014, 13:31 Adrian Kotowski

Beats Electronics należący od niedawna do Apple oraz Bose Corporation w ubiegły piątek zakończyły spór patentowy dotyczący technologii aktywnej redukcji szumów. Na mocy umowy druga z firm nie będzie już żądać zaprzestania importu sprzętu Beats z Chin do Stanów Zjednoczonych. Niestety warunki ugody nie zostały ujawnione.

W lipcu tego roku Bose oskarżyło Beats Electronics o naruszenie swoich patentów. Należąca obecnie do Apple firma miała umyślnie wykorzystać pięć rozwiązań, które służyły do „aktywnej redukcji hałasu”. Co ciekawe, po raz pierwszy rozwiązanie to Bose zastosowało już w 1980 roku w produktach wojskowych, a dopiero 20 lat później pojawiło się na rynku konsumenckim.

Beats Audio

Firmy doszły jednak do ugody, którą przedłożono w sądzie w Delaware. Na jej mocy dochodzenie w Amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego zostanie zakończone. Nie wiadomo niestety, jak wyglądają inne warunki porozumienia. Prawdopodobnie Apple, będący nowym właścicielem Beats Electronics musiało głęboko sięgnąć do kieszeni.

Inna sprawa, że Bose i tak straci w ogólnym rozrachunku. Gigant z Cupertino planuje wycofać z oferty produkty tej firmy sprzedawane w sklepach Apple’a. Zastąpić mają je – co zresztą oczywiste – konstrukcje Beats Audio. W przyszłości przedsiębiorstwo z nadgryzionym jabłuszkiem w logo ma jeszcze mocniej zamknąć się na współpracę z innymi producentami mocniej promując swoje rozwiązania. 

Apple przejęło firmę Beats za kwotę 3 mld dolarów

Źródło: KitGuru
czolgista778Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
czolgista7782014.10.14, 01:49
I jeden i drugi producent (Beats i Bose) o kant tyłka potłuc. Masa reklam, ko(s)miczne technologie a gra to co najwyżej przeciętnie.
jarecki3460Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jarecki34602014.10.14, 09:37
-1#2
Apple i koniec wojny patentowej? Coś nowego.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1