aktualności

XYZprinting da Vinci 1.0 i da Vinci 1.0 AiO - stosunkowo tanie drukarki 3D

1
10 września 2014, 13:17 Adrian Kotowski

Targi IFA 2014 obfitują w premiery ciekawych produktów. Do tego grona dołączyły dwie drukarki 3D firmy XYZprinting. Twórcy zapewniają, że modele da Vinci 1.0 i da Vinci 1.0 AiO mają się charakteryzować niską ceną, dzięki której drukarki 3D znajdą nabywców zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych.

XYZprinting zaprezentowało na targach IFA 2014 swoje dwie drukarki 3D, mające przyciągnąć do siebie użytkowników zarówno funkcjonalnością, jak i ceną. Pierwszy model da Vinci 1.0 stworzony został przede wszystkim do użytku domowego lub w małych firmach. Produkt pierwsze ważne nagrody zdobył już na targach CES 2014, gdzie ogłoszono go najbardziej przyjazną użytkownikowi drukarką 3D.

XYZprinting da Vinci 1.0

Sprzęt charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrymi funkcjami zabezpieczającymi. Ważniejsza jest w tym przypadku jednak cena, która wynosi tylko 599 euro. Tym samym jest to jedna z najtańszych tego typu konstrukcji na rynku. Na IFA 2014 zaprezentowano jego następcę – model da Vinci 1.0 AiO. Sprzęt został według producenta wyposażony w najbardziej precyzyjny system skanowania 3D na rynku. Użytkownik może też skorzystać z oprogramowania, które w prosty sposób automatycznie uzupełni niedokończony obraz obiektu.

3D Systems ECOCYCLE Cube - drukarka 3D wykorzystująca jako filament butelki po Coca-Coli

XYZprinting zapewnia, że model ten jest obecnie najtańszym produktem AiO oferującym zarówno skaner jak i umożliwiającym druk 3D na rynku. Produkt miałby trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2014 roku. Za model da Vinci 1.0 AiO trzeba będzie zapłacić około 800 euro.

Drukarki 3D. Wstęp do rozważań o produkcji przyrostowej

nietopyrzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nietopyrz2014.09.10, 18:23
Czekam na test na PClabie :)

BTW Moglibyście się zakręcić za wielkim testem drukarek, bo macie spore zaległości, jak widać:
http://pclab.pl/kat11.html
Zaloguj się, by móc komentować
1