aktualności

Zaginięcie Ethana Cartera – prawie 13 minut wideo z rozgrywki nowej gry Chmielarza

6
22 sierpnia 2014, 09:37 Adrian Kotowski

Przygodówki w ostatnim czasie wracają do łask. Za produkcję tytułu z tego gatunku zabrało się studio The Astronauts z Adrianem Chmielarzem na czele. Mroczna i świetnie wyglądająca gra The Vanishing of Ethan Carter wreszcie doczekała się dłuższego materiału wideo prezentującego rozgrywkę. 

W sieci znalazł się prawie 13-minutowy fragment rozgrywki z komentarzem Chmielarza, który objaśnia najważniejsze elementy gry. Tym co rzuca się w oczy jest przede wszystkim świetna grafika stworzona dzięki technice zwanej fotogrametrią. Modele środowiska znajdujące się w grze są wiernym odwzorowaniem istniejących w rzeczywistości obiektów.

Wcielając się w Paula Prospero, prywatnego detektywa, próbujemy rozwiązać zagadkę zaginięcia tytułowego Ethana po brutalnym morderstwie w miasteczku Red Creek Valley.  Sam system zdobywania informacji i różnych przedmiotów jest bardzo intuicyjny i ciekawy jak na przygodówkę. W odróżnieniu od wielu gier point-and-click, gracz nie jest zmuszany do często bezsensownego sprawdzania każdego metra kwadratowego świata gry. Wymagane przedmioty ważne dla fabuły są nam ujawniane dzięki specjalnej zdolności głównego bohatera – widzimy gdzie się znajdują, choć oczywiście nie mamy podane na tacy, jak się tam dostać. Dodatkowo mamy możliwość odtworzenia całej zbrodni korzystając ze wspomnień.

Warto zauważyć, że podobne rozwiązanie widzieliśmy niedawno w raczej średnim (czy może niedocenionym) Murdered: Soul Suspect. Sam wygląd produkcji bardzo przypomina Dear Esther – inną grę niezależną dostępną na PC. I to właśnie na tej platformie jako pierwszej zadebiutuje Zaginięcie Ethana Cartera. Tytuł będzie dostępny na platformie Steam i GoG, a jego oficjalna premiera została wyznaczona na 25 września. Produkcja The Astronauts dostępna jest obecnie w przedsprzedaży w cenie 19 euro w pełnej polskiej wersji językowej z możliwością wyboru wersji kinowej.

The Vanishing of Ethan Carter na pierwszym zwiastunie - polska gra o krok od fotorealizmu

karolthasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
karolthas2014.08.22, 11:39
Grafika w kosmos. Pomijając niesamowitą dokładność wszystkich obiektów, oświetlenie również jest niesamowite. Sposób w jaki las staje się coraz ciemniejszy im głębiej do niego wchodzimy jest bardzo realistyczny.

Fabuła i gameplay też dość ciekawy i intrygujący.
Ciekawe jak z wymaganiami.

PS. Szkoda że nie ma trybu 3-cio osobowego. Można by się lepiej wczuć w postać.
AviELZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
AviEL2014.08.22, 11:44
-1#2
Zapowiada się ciekawa gra. Fajnie jest widzieć, że panowie nie próżnowali po odejściu i założeniu nowego studia. Oby tylko cała fabuła, jak i reszta zagadek logicznych trzymały poziom oprawy graficznej zaprezentowanej w tym materiale wideo.
RosenrotZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rosenrot2014.08.22, 11:47
na stronie gry pojawiły się wymagania minimalne:

WindowsXP SP3 or higher | Intel Core2 Duo or equivalent AMD | 4 GB RAM | DirectX9c compliant graphics card with 512MB of VRAM | 9 GB available HDD space | DirectX9c compliant sound card
karolthasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
karolthas2014.08.22, 11:58
UP

Z tym winXP to mnie zaskoczyli.
Ciekawe na czym oni to odpalali.
muffin118Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
muffin1182014.08.22, 15:49
Bo nie dodawali zbędnej ilości dupereli i cząsteczek, hbao i innych zabijaczy wydajności tylko postarali sie o dokładność tekstur (dzieki fotogrametrii) i REALNE efekty, co zapewni nawet dx9c, a nie dx11 z efektami z kosmosu (nie realnymi)
Franz MauerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Franz Mauer2014.08.25, 10:47
Nie wiem jak wam ale mnie podobają się klimat, wygląd i pomysł na dedukowanie z zauważonych śladów. Kolejna polska gra którą chyba kupię ...
Zaloguj się, by móc komentować
1