Firma SanDisk przygotowała ciekawy produkt dla fanów miniaturyzacji. Nowa pamięć tego producenta oferuje całkiem wysoką pojemność i wydajność, a przy tym jest mniejsza od monety o nominale 1 euro.
Pamięci flash nadal są bardzo popularne na rynku, czego przyczyną jest ich malejąca cena oraz wyraźny wzrost pojemności. Dzisiaj konstrukcje udostępniające po kilkanaście czy kilkadziesiąt gigabajtów przestrzeni na dane to norma i producenci coraz częściej skupiają się na designie sprzętu, który ma go wyróżniać z szeregu podobnych do siebie urządzeń.
SanDisk Cruzer Ultra Fit jest doskonałym tego przykładem. Urządzenie o rozmiarach 19,15 mm x 16,15 mm x 8,64 mm, a więc mniejsze niż moneta 1 euro, ma przyciągnąć uwagę osób, które stawiają na minimalizm. Producent zapewnia jednak, że nie oznacza to, że pamięć będzie mniej wydajna – prędkość odczytu ma wynieść do 130 MB/s.
SanDisk przygotował kilka wersji pojemnościowych swojej nowej pamięci flash. Dostępne są modele oferujące od 16 GB do 64 GB przestrzeni na dane użytkownika. Razem z nośnikiem nabywca otrzymuje oprogramowanie SanDisk SecureAccess, dzięki któremu może zaszyfrować wybrane pliki za pomocą 128-bitowego klucza AES. Sprzęt ma być dostępny w naszym kraju od 4 sierpnia tego roku. Pamięci SanDisk Cruzer Ultra Fit zostały objęte pięcioletnią gwarancją producenta.
Powoli Sandisk schodzi na psy, w zasadzie tylko seria Extreme się jeszcze trzyma.
PS. Oczywiście mam na myśli pendrive'y, bo dyski SSD to zupełnie inna sprawa.
1. czy ktoś pomyślał jak go wyciągnąć ze złącza USB ? Nie każdy ma 10 cm. pazury ...
Miniaturyzacja miniaturyzacją ale rozsądek ponad wszystkim.
2. szyfrowanie softem ? I muszę na każdym kompie gdzie go wetknę ten soft instalować ? A co jak komp ma nałożone ograniczenia administratora i nie można nic instalować (np. firmowy) ? Nie będe mógł używać ? Słabiutko ... Konkurencja robi szyfrowanie sprzętowe - procesor szyfrujący siedzi w peniaku i szyfruje / deszyfruje w locie.
A do tego stary AES 128 BIT - czy ktoś jeszcze dzisiaj tego używa ? AES 256 bitowy to powszechnie stosowana wersja.
Na micro USB masz KINSGTON DT Micro DUO - w dwóch wersjach - USB 2.0 i USB 3.0.
TAle po stronie MicroUSB jest tylko USB 2.0 bo takie sa w tabletach/smartfonach.
To lapek firmy render :F
Na micro USB masz KINSGTON DT Micro DUO - w dwóch wersjach - USB 2.0 i USB 3.0.
TAle po stronie MicroUSB jest tylko USB 2.0 bo takie sa w tabletach/smartfonach.
Nie do końca, microUSB 3.0 są już obecne w urządzeniach mobilnych. Poza tym ten pendrive zwykłe USB też ma 2.0 więc totalna lipa...