Aktualność
Adam Szymański, Środa, 23 lipca 2014, 08:21

Pamięci DDR4 są coraz bliżej, ale poprzednia generacja jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. ADATA właśnie pokazała nowe układy o nazwie XPG V3. Zostały one zaprojektowane z myślą o ostatnich procesorach Intela oraz overclockerach.

Seria XPG V3 składa się z dwukanałowych zestawów o pojemności 8 GB (2x 4 GB) oraz 16 GB (2x 8 GB). Różnią się one od siebie taktowaniem wynoszącym 1600 – 3100 MHz i opóźnieniami oscylującymi w granicach CL9 – 12. Napięcie, w zależności od zestawu, wynosi od 1,5 do 1,65 V. Nowa seria wspiera XMP 1.3.

Producent chwali się, że kości pamięci zostały starannie wyselekcjonowane, a płytka drukowana ma 8 warstw i użyto w niej podwójną ilość miedzi. O chłodzenie dba masywny radiator wykorzystujący technologię TCT (Thermal Conductive Technology). Gdyby komuś nie odpowiadał jego wygląd, górny grzebień można wymienić na wersję w innym kolorze.

Na razie nie wiadomo kiedy ADATA XPG V3 trafi do sprzedaży ani w jakiej cenie, ale producent już pochwalił się, że na swoje nowe pamięci udzieli dożywotnią gwarancję.

Źródło: TechPowerUp
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Irek-Stalker (2014.07.23, 16:30)
Ocena: 1

0%
Ciekawy jestem ceny zestawu 2x8GB.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Procesory Ryzen zostaną w końcu poprawnie przetestowane. 50
Nvidia wprowadza na rynek kolejny model karty graficznej z rodziny Turing, tym razem wyraźnie tańszy.  27
Czyżby odświeżone nazewnictwo było zapowiedzią większych zmian? 8
O urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. 12
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane