aktualności

Grim Fandango w odświeżonej wersji także na PC

5
10 lipca 2014, 15:15 Adrian Kotowski

Grim Fandango to jedna z najbardziej charakterystycznych przygodówek, jakie pojawiły się na rynku w całej historii gier. Produkcja wydana w 1998 roku przez LucasArts doczeka się w najbliższym czasie odświeżonej wersji. Początkowo zapowiedziano ją tylko na PS4 i Vitę, ale na szczęście gra pojawi się też na PC.

Ta dla wielu osób świetną wiadomość pojawiła się na swojej stronie studia Double Fine stojącego za konwersją gry na konsole. Według podanych informacji Tim Schafer i spółka udostępnią Grim Fandango na systemy Windows i Linux, a także na komputery Mac. Co ważne, edycje te nie będą opóźnione względem konsolowych i powinny zadebiutować w tym samym czasie.

Grim Fandango

Grim Fandango zadebiutowało w 1998 roku i choć było grą znakomitą, to tytuł niestety nie osiągnął spodziewanego sukcesu. Do tej pory nie stworzono jego sequela, nie pojawiła się także odświeżona wersja. Jak twierdzi Schafer, problemem było stanowisko LucasArts odnośnie udostępnienia licencji. Sytuacja zmieniła się, gdy prawa do marki przejął Disney, choć i tak przekonanie właścicieli było bardzo trudne.

Od zapowiedzi odświeżonej wersji Grim Fandango minął już miesiąc, a w międzyczasie Double Fine przygotowało ciekawy dokument o początkach tej produkcji. Film możecie obejrzeć poniżej. Studio zajmuje się w tej chwili także pracami nad drugim epizodem gry Broken Age. Tytuł ten został w całości sfinansowany już jakiś czas temu przez społeczność na Kickstarterze.

Źródło: GameSpot
AnannkeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Anannke2014.07.10, 15:51
Grałbym :)
el_darkoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
el_darko2014.07.10, 16:23
będę:E
BartesZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bartes2014.07.10, 18:05
bede grał w gre!
WaltherZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Walther2014.07.10, 18:44
A ja chce odpicowane 'Full Throttle' !!!!!!!

Za gówniarza najbardziej ograna moja gra. ( no może jeszcze NFS 1 ) :E
WyczekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Wyczek2014.07.10, 21:05
Pamiętam jak grałem w demo tej gry jak była nowością :)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1