aktualności

Project Spark - premiera gry w październiku

1
9 lipca 2014, 11:13 Adrian Kotowski

Project Spark to jeden z najambitniejszych tytułów, które zapowiedziano jeszcze przed oficjalną premierą Xboxa One. Gra pozwalająca na praktycznie dowolne tworzenie własnych światów, plansz, czy wręcz całych mini gier zadebiutowała w wersji beta na PC pod koniec ubiegłego roku. Dzisiaj wiemy, że produkcja trafi na rynek już w pełnej wersji jeszcze tej jesieni.

Taką informację ogłosiła na oficjalnej stronie Xboxa firma Microsoft. W sprzedaży pojawi się wersja cyfrowa oraz edycja płytowa dla konsoli XONE. Pakiet startowy ma zawierać pierwszy zestaw sci-fi „Galaxies: First Contact”, wojownika Sir Haakon „Hawk” the Knight, pakiet „Champions Quest: Void Storm”, a także pierwszy epizod kampanii przygodowej i wiele pomniejszych rzeczy, które będą dostępne także do zakupienia w sklepie Microsoftu.

Project Spark

Sama gra pozwalać ma na tworzenie z gotowych już elementów praktycznie wszystkiego co przyjdzie nam do głowy. Twórcy udostępnią zestawy dźwięków, efektów, animacji, a także wiele zaawansowanych modułów, dzięki którym przygotujemy projekty takie jak choćby mini gry. Inna sprawa, że większość z nich będziemy musieli sami dokupić, bo właśnie w dużej mierze na mikropłatnościach ma opierać się Project Spark. Im więcej wydamy, tym większą otrzymamy funkcjonalność. Gracze, którzy nie chcą lub nie potrafią tworzyć plansz mogą skorzystać z projektów udostępnionych przez społeczność.

Project Spark

Microsoft wyda swoją grę w Europie 10 października tego roku. Project Spark dostępny będzie tylko na konsolę Xbox One i komputery z systemem Windows 8.1. Twórcy zapewnili też użytkowników biorących udział w beta testach, że wszystkie stworzone przez nich do tej pory projekty zostaną przeniesione do pełnej wersji po jej zakupie. 

Project Spark na wyłączność systemu Windows 8.1 – rozpoczynają się beta-testy

Źródło: Xbox.com
1