aktualności

Colorful już szykuje modularne, hybrydowe systemy chłodzenia kart GeForce serii 800

7
8 lipca 2014, 22:28 Piotr Gontarczyk

Chińska firma Colorful od ładnych paru lat znana jest przede wszystkim ze swojej serii iGame kart graficznych. Producent przygotowuje nowe, modularne systemy chłodzenia dla kart graficznych z procesorami NVIDIA GeForce serii 800. W trakcie specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele Colorfula pokazali także nowy logotyp serii iGame, przygotowany dla nowej generacji kart z układami "Maxwell", które pojawią się na rynku w trzecim kwartale bieżącego roku.

Colorful co prawda jest firmą, która swoje produkty sprzedaje na rynkach azjatyckich, a także w Australii, Nowej Zelandii i innych krajach na Pacyfiku, ale na całym świecie kojarzona jest z często bardzo odważnymi, mocnymi konstrukcjami kart graficznych, spośród których warto wyróżnić chociażby modele, takie jak iGame GTX 780 Ti Kudan, iGame GTX 780 Fire Warrior, iGame GTX Titan Liquid Cooled, iGame GTX 680 Kudan czy iGame GTX 660 Ti Ice Knight. W przypadku każdej z tych kart producent zastosował wyjątkowo zaawansowane i z reguły efektownie wyglądające systemy chłodzenia oraz laminaty, które łącznie dają najwyższe poziomy podkręcania. Colorful w swojej ofercie ma wyłącznie karty graficzne z procesorami NVIDII, aczkolwiek od pewnego czasu istnieje jej firma "córka", która oferuje (w tych samych regionach świata) karty graficzne z układami AMD Radeon.

Wiemy już, że Colorful powoli zaczyna rozszerzać obszar swojego oddziaływania. W czerwcu bieżącego roku firma podpisała kontrakt o dystrybucji kart marki Colorful, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, poprzez sklep internetowy Newegg. Karty graficzne Colorfula podzielone są na na trzy serie iGame - Kudan (dla entuzjastów), Ice Knight (dla overclockerów) i Fire Wire (dla najbardziej wymagających). Każda z tych serii ma swoje unikatowe cechy, skrojone dokładnie na miarę konkretnych grup docelowych. Dla niektórych z nich producent projektuje nawet oddzielne karty z dodatkowymi fazami zasilania, które zapewniać mają jeszcze lepszą stabilność, przy ekstremalnym podkręcaniu.

W trakcie wspomnianej konferencji prasowej, przedstawiciele firmy Colorful mówili, że mają już nowy logotyp Colorful iGame, przygotowany z myślą o nowej erze w historii kart graficznych. Podczas gdy karty GeForce serii 600 i 700 korzystają z dotychczasowego logotypu, nowe karty serii 800 korzystać będą już z innego. Oznacza to, że niedawno wprowadzone do oferty karty graficzne GeForce GTX 750 i GTX 750 serii iGame są ostatnimi, w których Colorful stosuje dotychczasowy logotyp i stylistykę.

Dodatkowo bowiem firma Colorful pracuje też nad nowymi projektami systemów chłodzenia i wraz z pojawieniem się nowych kart graficznych z procesorami opartymi na drugiej generacji architektury Maxwell, producent oferować będzie nowe, modularne systemy oraz autorskie projekty laminatów. W trakcie konferencji zapewniono, że producent już ma kilka projektów koncepcyjnych, które z dumą prezentowano przedstawicielom mediów. Biorąc pod uwagę działania także ASUS-a oraz paru innych producentów, można wywnioskować, że modularne, hybrydowe systemy chłodzenia stają się coraz popularniejsze - zwłaszcza w przypadku najmocniejszych procesorów grafiki. Konstrukcje hybrydowe i modularne mają tą przewagę, że dają użytkownikom możliwość wyboru trybu pracy - albo samego schładzania cieczą, albo samego schładzania powietrzem, albo jednoczesnym wykorzystywaniu obu rozwiązań, w celu uzyskania możliwie jak najlepszej sprawności odprowadzania ciepła.

Dla przypomnienia, pierwsze procesory grafiki, oparte na drugiej generacji architektury Maxwell, pojawić się powinny w trzecim kwartale bieżącego roku. Na pierwszy ogień pójść ma wysokowydajny procesor GM204. Pozostałe GPU konsekwentnie uzupełniać ofertę NVIDII będą w czwartym kwartale roku bieżącego i pierwszym kwartale roku przyszłego.

Źródło: Expreview, WCCFTech
bielasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bielas2014.07.08, 23:18
Deko nie przemyśleli tego bloku. Powinna być możliwość odkręcenia i zaślepienia części bloku w którą wkręca się króćce. Tak mają bloki np. AquaComputer. Po kiego grzyba ma wisieć przy grafie taki szpecący ją kufitek? Taka grafa będzie również utrudniała wybór budy, bo przez szerokość nie każda buda ją łyknie.
mocu1987Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mocu19872014.07.08, 23:52
-5#2
Jak patrze na te chłodzenia i ich kolory to od razu na myśl przyszło mi AMD a nie NV , ewentualnie ASUS ROG.
Pentium DZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pentium D2014.07.09, 00:33
-10#3
Czerwone do Nvidii... pogibało.
.sizeerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
.sizeer2014.07.09, 02:46
-3#4
focus to zwykły hejter
doryinfgZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
doryinfg2014.07.09, 09:21
-3#5
do tego by przy każdej budzie stała stacja uzdatniająca na pół pokoju by glony się nie pojawiły w przewodach... by uruchomić taki sprzęt trzeba będzie zejść do elektro-kotłowni i dosypać szufle eko-węgla z Niemiec bo Polski jest bee o czym niedługo się przekonamy...
MarucinsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marucins2014.07.09, 11:36
Chłodzeni wodne i 3-slotowe konstrukcję :)
TeriuszZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Teriusz2014.07.09, 15:03
Już fajniejszy jest dwuslotowy Poseidon od ASUS-a w chłodzeniem DirectCU H20. Też Geforce w czerwonych barwach ROG :)

http://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/ROG_...DONGTX780P3GD5/
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1