aktualności

Google Play Filmy dostępne także w Polsce

10
20 czerwca 2014, 12:56 Adrian Kotowski

Ten rok wydaje się być wyjątkowy dla polskiego klienta usług Google. Szczególnie zaś tych, związanych ze sklepem Google Play. Niedawno firma udostępniła Polakom dział Muzyka. Teraz dołączyły do niego także Filmy.

Polska to dla niektórych firm branży informatycznej nadal kraj trzeciego świata, co objawia się najczęściej brakiem usług oferowanych w bardziej rozwiniętych państwach zachodu. Tym niemniej nawet pomimo tego faktu, Google kazało nam bardzo długo czekać na Google Play Music i Google Play Movies & TV. Pierwszym możemy cieszyć się od końca maja tego roku. Druga usługa debiutuje na rynku właśnie teraz.

Google Play Filmy

Filmy Google Play jak sama nazwa wskazuje związane jest materiałami wideo, głównie właśnie filmami, ale też dokumentami czy serialami. Użytkownik może dany film kupić, lub wypożyczyć (w większości przypadków). Wideo dostarczane jest w jakości HD, ewentualnie też SD w nieco niższej cenie, więc kupujący ma pewien wybór.

W przypadku wypożyczenia natomiast płacimy oczywiście najmniej, ale też mamy ograniczony czas na jego obejrzenie. Możemy to zrobić w ciągu 30 dni od daty zakupu, ale nie dłużej niż 48 godzin od pierwszego odpalenia. W chwili obecnej zdecydowana większość, jak nie wszystkie produkcje, dostępne są tylko w wersji z angielskim audio i napisami, a język polski niestety nie zawsze pojawia się kartach filmów.

Tym, co zwraca uwagę są same ceny, które raczej do zakupów nie zachęcają. O ile wypożyczenie za 12 zł można jakoś przeżyć, to już kupno za 60 zł – 70 zł w wielu przypadkach jest raczej nieopłacalne. Jeśli więc ktoś spodziewał się rewolucji, to będzie zawiedziony i musi poczekać na start Netflix w Polsce. 

Twórcy Aptoide zarzucają Google praktyki monopolistyczne

Źródło: Google Play
KazHZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
KazH2014.06.20, 13:07
20#1
Warto dodać że jakość na komputerach PC to max 480p. Nawet jak się wypożyczy wersję 'HD' to w przeglądarce wybór jest tylko pomiędzy 480p i 360p. To już polskie serwisy nadają firmy z lepszą jakością bo czasami mają 720p
Bart TutZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bart Tut2014.06.20, 13:10
19#2
Za tą kasę co oferują to niech się schowają.
ImpactusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Impactus2014.06.20, 13:34
Faktycznie cena nie jest ich mocną stroną , większość filmów można kupić w MM albo tym podobnych sklepach dużo taniej. Jedną 'chyba' (bo nie zakupiłem nic) zaletą będzie możliwość dostępu do danego filmu w dowolnym momencie na każdym urządzeniu z kontem Google.
EustachyMCZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
EustachyMC2014.06.20, 13:39
Wszedłem, zobaczyłem, zwątpiłem :-(
Nowych filmów nie można wypożyczyć, a ceny kupna to ok 50 zł (SD) do 70 zł (HD)
Jeszcze 'lepsze' ceny mają filmy 4-8 letnie. Do 30 zł (SD), do 50 zł (HD).
Seriali nie widzę, ale szału w cenach się nie spodziewam :-(
A z innej beczki. Podoba mi się ostatnia promacja w Multikinie. 11 zł za bilet. Filmy sprzed kilku miesięcy (do roku). Np. taka Grawitacja. Nie wiedziałem jej gdy leciała, a teraz obejrzałem za półdarmo. Przydałyby się częściej takie akcje. Bo jak kino kupi film to chyba nie oddaje go po np. dwóch miesiącach, więc mogliby częściej robić promocje 'tani bilet za starszy film', bo i tak im leży na półce. No chyba, że odsprzedają po pewnym czasie swoje kopie. Nie wiem...
Tak czy siak, małymi kroczkami do przodu :-)
d0m1n0xZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
d0m1n0x2014.06.20, 13:40
10#5
Co za uboga oferta. Gdzie klasyka Sci-Fi? Gdzie seriale? O języku polskim nie wspomnę, Lego: The movie mam dziecku 7 letniemu puścić po angielsku z napisami? Mam nadzieję że poprawią się z czasem.
*Konto usunięte*2014.06.20, 16:37
Jak ja uwielbiam Google i to, że instalują mi aplikacje bez mojej zgody... Gdyby jeszcze można to było usunąć na stałe ale nie bo to przecież od Google, więc można co najwyżej wyłączyć i zaśmiecać tym listę wyłączonych aplikacji...

A najważniejsze to to, że oferty są tam po prostu beznadziejne, a jak już coś się trafi za 5zł to albo brakuje polskiej wersji albo jest to jakiś chłam.
ja__Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ja__2014.06.20, 16:46
baaardzo słaba oferta. Ceny są z kosmosu. Chyba zwykły przelicznik EUR-PLN.

Szkoda czasu na to :)
jot2014.06.20, 21:47
Jest kinoman i to w konkurencyjnej cenie :-)
Jeszcze troche i jubitubi nie bedzie takie jak kiedys... Wspomnicie me slowa B-)
petertechZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
petertech2014.06.20, 21:58
Kupić DVD/BR, zapłacić w innym serwisie, jak ktoś nie musi być od razu na premierze to C+/HBO, thepiratebay...
RubyLaneZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
RubyLane2014.06.24, 01:50
Autor newsa niech wróci lepiej do szkoły i poprawi pałę z polskiego. Nawet nie chce mi się wytykać słabych stron tej 'publikacji', czytać podobnej karykatury języka zwyczajnie się nie da.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1