Aktualność
Adam Szymański, Niedziela, 25 maja 2014, 14:04

O projekcie Google Tango było głośno w lutym tego roku, kiedy poinformowano o dostarczeniu 200 smartfonów deweloperom. Wygląda na to, że projekt nie jest pieśnią dalekiej przyszłości, ponieważ wyszukiwarkowy gigant właśnie poinformował o wyprodukowaniu kolejnych, 4000 tabletów wspierających mapowanie 3D.

Dla przypomnienia, projekt Tango zakłada wykorzystanie specjalnego urządzenia do stworzenia wirtualnej wersji otoczenia, w którym się znajduje. W tym celu dotychczasowo dostępny smartfon był wyposażony w czujniki skanujące przestrzeń dookoła. Dzięki temu, możliwe jest szybkie przenoszenie pomieszczeń do cyfrowej rzeczywistości. Może mieć to zastosowanie zarówno naukowe, jak i rozrywkowe.

Do tej pory twórcy sami nie mieli pewności do jak wielu rzeczy można wykorzystać ich nowe urządzenie. Dlatego, stworzono 200 prototypowych smartfonów i rozesłano deweloperom mającym najlepsze pomysły na użycie tego sprzętu. Od tamtej pory słuch po projekcie zaginął. Aż do teraz.

Google poinformowało o tym, że w przyszłym miesiącu wyprodukuje kolejną partię urządzeń. Nie będą to jednak smartfony, ale tablety. Liczba prototypów wyniesie 4000 i zostanie udostępniona kolejnym deweloperom. Miejmy nadzieję, że za możliwość wcześniejszego obcowania ze sprzętem nie będzie trzeba płacić 1500 dolarów, jak miało to miejsce w przypadku Google Glass. Mimo że Tango wydaje się być bardziej warte tej kwoty niż okulary.

Tablety, tak samo jak smartfony mają być wyposażone w komplet czujników. Ponadto będą oferować 7-calowy ekran i dwie kamery. Do sprzętu zostanie dorzucone specjalne oprogramowanie, które będzie w stanie go obsłużyć. Możliwe, że więcej szczegółów poznamy na targach Google I/O. Zobaczymy jak rozwinie się ta technologia. Już teraz wiadomo, że jest nią zainteresowana NASA, chcąca ulepszyć za jej pomocą swoje roboty.

Źródło: Newsfactor
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Sefto (2014.05.25, 20:13)
Ocena: 2

0%
Ran-D @ 2014.05.25 15:03  Post: 751290
Tango (12) Kojarzy mi się z Tuskiem

To niepokojące :) Tak przynajmniej uznali wszyscy jak kobieta z brodą kojarzyła się pewnemu politykowi z tym co Tobie :)
Makavcio (2014.05.26, 11:06)
Ocena: 0

0%
Technologia wydaje się bardzo ciekawa. Zobaczymy, co z niej będzie.
CortexM3 (2014.05.26, 12:28)
Ocena: 0

0%
Kolejna wyrafinowana technika szpiegowska, która próbuje się sprzedać społeczeństwu pod pozorami postępu i rozwoju.
Najlepsze jest to że to my sami nie dość że za to zapłacimy, to jeszcze z uśmiechem na twarzy przygarniemy do własnych domów.
Żyjemy coraz bardziej w świecie z filmów SF, gdzie jesteśmy inwigilowani w sposób wręcz niewyobrażalny.
Makavcio (2014.05.26, 12:36)
Ocena: 1

0%
^Słyszałeś kiedyś o piśmie? To jest chyba najbardziej wyrafinowana technika szpiegowska ukryta pod płaszczykiem postępu, ponieważ nie tylko pozwala przenosić informacje tak, by nikt się o tym nie dowiedział oprócz adresata, ale w dodatku pozwala kraść to, co do tej pory było bezpiecznie schowane w twojej głowie! Ty, naiwniak, przelewasz swoje myśli na papier, a CIA już się czai, by to zeszpiegować do ostatniej kropelki atramentu.

Nie dość, że ludzie sami zapłacą za papier i atrament, to jeszcze z uśmiechem na twarzy będą we własnych domach zapisywać rzeczy o sobie i o swojej rodzinie. We własnych domach!

Wiele osób nazwie mnie oszołomem, ale zobaczycie, że za kilka lat dojdzie do tego, iż banksterzy z eurokołchozu ramię w ramię z żydowskimi korporacjami zaczną uczyć pisma nawet nasze dzieci, by były zniewolone od maleńkości. Stworzą do tego zorganizowane instytucje i na sprzedajnych politykach wymuszą, by posyłanie do nich dzieci było obowiązkowe!

Żyjemy coraz bardziej w świecie z filmów SF, gdzie jesteśmy inwigilowani w sposób wręcz niewyobrażalny.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 23
Niezła promocja dla kinomaniaków. 5
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane