aktualności

Destiny beta pojawi się w lipcu

2 8 maja 2014, 22:43 Piotr Gontarczyk

Gdy firma Activision poinformowała o tym, że wersja beta gry Destiny pojawi się kilka miesięcy później niż wstępnie planowano, gracze w różnych zakątkach świata zaciskali ze złości pięści. Złość wynikała nie tylko z tego, że Destiny to bardzo oczekiwany tytuł, ale także z tego, ze dostęp do wersji beta gwarantowany był każdemu, kto zamówił ją w przedsprzedaży. Dotyczy to przede wszystkim posiadaczy konsol do gier Sony PlayStation, którzy jako pierwsi mają uzyskać możliwość zagrania w betę. Jako że wrześniowy debiut rynkowy gry Destiny zbliża się coraz większymi krokami, zniecierpliwieni gracze coraz częściej zadawali jedno pytanie: kiedy wreszcie pojawi się wersja beta?

Po kilku miesiącach oczekiwań, firma Activision wreszcie udzieliła na to pytanie odpowiedzi. W trakcie ostatniej konferencji, zaplanowanej w celu przedstawienia raportu finansowego, przedstawiciele wydawcy poinformowali o tym, że wersja beta gry Destiny ma zostać udostępniona w lipcu, a więc zaledwie dwa miesiące przed planowanym pojawieniem się wersji finalnej.

Najwyraźniej ekipa Bungie stwierdziła, że dwa miesiące wystarczą na wyeliminowanie ewnetualnych błędów, wskazanych przez graczy. Wydawca gry jest natomiast najwyraźniej jest przekonany co do wielkiego sukcesu gry Destiny, skoro zdecydował się wydać aż pół miliarda dolarów na jej produkcję oraz kampanię reklamową. Szef firmy Activision, Bobby Kotick, w trakcie rozmów z mediami stwierdził wręcz, że po pierwsze Destiny będzie najlepszą grą 2014 roku, a ponadto może dla jego firmy być drugim projektem z przychodami na poziomie miliarda dolarów. We wspomnianym wcześniej raporcie finansowym firma Activision wykazuje, że Call of Duty: Ghost wciąż daje potężne zyski, podczas gdy gra Diablo III: Reaper of Souls stał się tytułem numer jeden w Stanach Zjednoczonych Ameryki i Europie, w pierwszym kwartale dostępności.

Destiny to jednak nie jedyna, ważna gra dla Activision. Jeszcze w tym roku pojawić się ma Diablo III: Ultimate Evil Edition, a więc tzw. port oryginalnej gry, przeznaczony dla konsol do gier nowej generacji. W listopadzie firma ma wydać grę Call of Duty: Advanced Warfare, a nie później niż 20 grudnia pojawić się ma World of Warcraft: Warlords.

Wracając do Destiny, dokładny termin (dzień lipca) nie został jeszcze ujawniony. Z pewnością Bungie i Activision będą musiały, wraz z partnerami biznesowymi, bardzo dobrze przygotować się na jej wydanie. Już teraz można zastanawiać się, czy udostępnienie bety gry Destiny wytrzymają usługi PlayStation Network oraz Xbox Live. Kolejny sprawdzian odbędzie się 9 września. Tego dnia Destiny ma pojawić się w wersji finalnej, przeznaczonej dla konsol do gier generacji obecnej oraz poprzedniej.

Call of Duty: Ghosts – porównanie graficzne i wydajności PC i konsol

Źródło: Kotaku, VR-Zone
Xava2011Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Xava20112014.05.08, 23:48
Oni to mają kasy :E CODy o dziwo kupuje masa ludzi, z wowa mają miliony za abonament, diablo też się sprzedaje... i większość budżetu trzeba będzie wydać na marketing aby reklamować średni bądź słaby produkt.
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2014.05.09, 00:20
Kolejny cykl 50 newsów o grze, której nie została zapowiedziana nawet na PC.
Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2019-05-26 godz. 21:00.
1