aktualności

Dragon Age: Inquisition – na czele Inkwizycji staniemy w październiku 2014 roku

25
22 kwietnia 2014, 16:17 Bartosz Woldański

Dragon Age: Inquisition ma być jednym z cRPG-ów umilających nam czas oczekiwania na polskiego Wiedźmina 3. Studio BioWare chce za wszelką cenę zmyć złą opinię na temat „dwójki”, czy to się uda? Przekonamy się o tym już w październiku 2014 roku. Mimo obsuwy rodzimej produkcji studia CD Projekt RED bieżący rok zapowiada się dla fanów gatunku bajecznie. To za sprawą powrotu klasycznych cRPG-ów w rzucie izometrycznym, kolejnego Risena czy właśnie Dragon Age’a III, który zapowiada się mimo wszystko lepiej od kontrowersyjnej poprzedniczki.

Dragon Age: Inquisition - informacje o grze i prezentacja rozgrywki

Aby odzyskać dobre imię serii, twórcy zamierzają dogodzić nie tylko miłośnikom pierwszej części Dragon Age, która prezentowała dość dobry poziom, ale także wprowadzić istotne zmiany mające przełożyć się na jeszcze lepszy odbiór gry. Do tej pory premiera w 2014 roku nie był wbrew pozorom wcale tak pewna – firma Electronic Arts niejednokrotnie wypowiadała się, że może ona zmienić się, jeśli zajdzie taka potrzeba. Najwidoczniej już teraz studio BioWare, podległe „Elektronikom”, jest przekonane, że uda się dotrzymać wcześniejszego terminu i gra zawita na rynek jesienią, a dokładnie 7 października tego roku (w Polsce dwa dni później - 9 października). Pod koniec roku będzie też premiera Pillars of Eternity, ale to nie jest bezpośrednia konkurencja nowego Dragon Age’a, a ewentualna obsuwa mogłaby zaszkodzić - w końcu kilka miesięcy później, w lutym, zadebiutuje Wiedźmin 3: Dziki Gon, chyba najmocniejszy przeciwnik produkcji BioWare.

Z tej okazji podzielono się kolejnym zwiastunem prezentującym sceny bezpośrednio z gry. Fani od razu rozpoznają znajome twarze, a poza tym na filmiku przewijają się tytułowe smoki i klimatyczne lokacje. Oprawa wizualna, jak na cRPG-a, prezentuje się nieźle, a to zasługa zmodyfikowanego silnika Frosbite trzeciej generacji, który został użyty w Battlefieldzie 4. Ponadto dzień wcześniej została udostępniona przykuwająca wzrok okładka gry.

Przypomnijmy, że choć Dragon Age: Inquisition nie będzie rasowym sandboksem na miarę Wiedźmina 3, to poziomy, które przyjdzie nam odwiedzić, będą znacznie obszerniejsze niż największe lokacje z pierwszych dwóch odsłon, co zresztą można zauważyć na filmiku. Wbrew temu, co może sugerować zwiastun, walkę będzie można toczyć również z widoku taktycznego, przywodzącego na myśl gry w rzucie izometrycznym.

Dragon Age: Inquisition ma być dostępne w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na popularnych platformach sprzętowych, począwszy od PC, przez konsole starej generacji (PlayStation 3, Xbox 360), a skończywszy na konsolach obecnej generacji (PlayStation 4, Xbox One). Dzisiejszy zwiastun to zapewne przedsmak tego, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Targi E3 na horyzoncie, a potwierdzenie daty premiery jasno sugeruje, że dopiero teraz rozkręci się na dobre kampania reklamowa gry Dragon Age: Inquisition.

Dragon Age: Inquisition na zapisie rozgrywki z Xboksa One

Źródło: EA
olo19Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
olo192014.04.22, 16:20
-9#1
Coś mi się wydaje, że tym razem Dragon Age zmiażdży Wieśka
KelamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kelam2014.04.22, 16:26
-2#2
Słabizna. Wiedźmin rozsmaruje to cuś.
ropsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
rops2014.04.22, 16:33
'Dragon Age: Inquisition ma być jednym z cRPG-ów umilających nam czas oczekiwania na polskiego Wiedźmina 3'
'Przypomnijmy, że choć Dragon Age: Inquisition nie będzie rasowym sandboksem na miarę Wiedźmina 3'

O wiedźminie mieliśmy na razie tylko obietnice, żadnego porządnego gameplay, a wypowiedi jak by już miałby to być murowany tytuł roku.
StjepanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stjepan2014.04.22, 16:53
EA+Bioware nawet nie warto tego sprawdzać.
SmogsmokZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Smogsmok2014.04.22, 17:01
Tego samego dnia wychodzi Shadow of the Mordor, czyli już można się spodziewać nieoczekiwanego opóźnienia chęcią dopracowania gry :)
H^RDyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
H^RDy2014.04.22, 17:12
-3#6
olo19 @ 2014.04.22 16:20  Post: 742361
Coś mi się wydaje, że tym razem Dragon Age zmiażdży Wieśka


A mi sie wydaje, ze oba to beda jedne wielkie niewypaly.
vibovitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vibovit2014.04.22, 17:13
olo19 @ 2014.04.22 16:20  Post: 742361
Coś mi się wydaje, że tym razem Dragon Age zmiażdży Wieśka


Przecież DA2 też zmiażdżyło wieska w sprzedaży, z marketingiem i kupowanymi recenzjami 9/10 nie wygrasz. Zresztą kto na to czeka ? zarżneli markę własną pazernością, przy poprzedniej części, ciężko będzie odbudować wizerunek.
borizmZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
borizm2014.04.22, 17:32
-2#8
Grałem w pierwszą cześć 'Dragon Age' i powiem, że tak ciasnego, hermetycznie zamkniętego RPG nie pamiętam - toż to była bardziej przygodówka z elementami RTS, niż RPG. Zresztą Mass Effect miał identycznie nudnawy i ograniczony świat, tylko do tych lokalizacji, które są ważne dla fabuły, a ta szła niemal jak po sznurku.
Tego pierwszego 'Dragon Age' nie skończyłem, co rzadko mi się zdarza (tj. że nie kończę gry gdy jestem już w połowie), a ta cześć była przecież najlepsza z całej serii (późniejsze, to 'skok na kasę' klientów) - co można więc oczekiwać po nowej odsłonie? Chyba tylko podobnej beznadziei...
motiffZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
motiff2014.04.22, 17:34
-1#9
Już flamewar o plakietki i szkriny, a nawet nie wyszły te hity, z tymi tytułami to ostrożnie, bo wbrew pozorom pierwsze części były najlepsze, a sikłele to równo mułojady w dnie buszujące.
borizmZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
borizm2014.04.22, 17:34
-2#10
OK, przypomniał mi się podobnie ograniczony RPG: Lands of Lore z 1993 roku, instalowany z paru/parunastu dyskietek.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1