aktualności

The Last of Us Remastered na PlayStation 4 - znamy szczegóły

2
10 kwietnia 2014, 10:29 Adrian Kotowski

Dla wielu The Last of Us to gra poprzedniej generacji i nie można się temu dziwić – produkcja jest znakomita. Do tej pory był to tytuł ekskluzywny dla konsol PS3. Teraz już wiemy, że to się niedługo zmieni, bo odświeżone TLOU na pewno wyląduje na konsoli PS4. 

O tym, że The Last of Us zmierza na PS4 informowaliśmy jeszcze w marcu, dzięki przeciekowi z tureckiego oddziału Sony. Od wczoraj wiemy, że produkcja rzeczywiście pojawi się na konsoli nowej generacji, a Naughty Dog przy tej okazji podzieliło się najważniejszymi informacjami dotyczącymi produkcji.

The Last of Us Remastered

Gra doczeka się przede wszystkim lepszej grafiki – modele postaci mają być bardziej szczegółowe, oświetlenie lepsze, a tekstury ostrzejsze. TLOU na PS4 ma działać w rozdzielczości 1080p, a twórcy celują w 60 kl./s (byle nie było to "60 kl./s" znanych z multiplayera Killzone: Shadow Fall). Dodatkowo w grze znajdzie się także komentarz reżyserski do przerywników filmowych.

Tak jak zapowiadał przedstawiciel tureckiego oddziału Sony, The Last of Us otrzyma wszystkie duże rozszerzenia, włączając w to dodatki multiplayerowe Abandoned Terriotories i Reclaimed Territories (ten ostatni jeszcze niewydany) oraz DLC fabularne Left Behind. Dla osób składających zamówienia przedpremierowe przygotowano kilka pomniejszych dodatków, w których (co dziwne) znajdziemy ułatwienia zwiększające np. szybkość przeładowania pistoletów czy regeneracji zdrowia.

The Last of Us Remastered

Gra została wyceniona na 60 dolarów, a więc powtarza się sytuacja z Tomb Raider: Definitive Edition, gdzie także świeża jeszcze gra otrzymała kilka poprawek graficznych i ponownie wylądowała na półkach sklepowych. Już teraz na wielu forach wskazuje się, że nowa generacja to "generacja remasterów". Miejmy nadzieję, że twórcy odejdą od tego typu produkcji, które są w dużym stopniu zwykłym skokiem na kasę i zajmą się nowymi markami.

Premiera The Last of Us Remastered ma odbyć się latem tego roku. Gra najprawdopodobniej otrzyma pełną polską wersję językową, tak jak oryginalna wersja z PS3.

Recenzja The Last of Us

Źródło: PlayStation Blog
*Konto usunięte*2014.04.10, 11:25
60$ a gra i tak pewnie będzie kosztowała ponad 250 zł ;)
SNC2014.04.10, 12:00
10#2
Dla ludzi przesiadajacych sie z x360 na ps4 swietna wiadomosc.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1