aktualności

Batman: Arkham Knight – Człowiek-Nietoperz i Rycerz Arkham na screenach

6 27 marca 2014, 13:56 Bartosz Woldański

Jednym z głównych szwarccharakterów w Batman: Arkham Knight będzie niejaki Rycerz Arkham, którego wygląd został zaprezentowany na pierwszych wysokiej jakości obrazkach z gry. Czwarta część serii rozpoczętej przez jeszcze kilka lat temu praktycznie nieznane studio Rocksteady ma być jednocześnie jej zwieńczeniem. Zwieńczeniem w wielkim stylu, bowiem w całym cyklu jeszcze nie mieliśmy tak naprawdę do czynienia w pełni z otwartym światem. Gotham to nie będzie jednak próba zrobienia Los Santos w świecie Batmana – miasto będzie ponure, w dużej mierze opuszczone, a na ulicach spotkamy jedynie oddziały policji i zbirów. Batman: Arkham Knight wydaje się tą samą grą, co poprzednie odsłony, tylko zrealizowaną z większym rozmachem.

Batman: Arkham Knight oficjalnie zapowiedziany - pierwsze szczegóły

Co ciekawe, tytułowy Rycerz Arkham (ang. Arkham Knight) nie jest postacią znaną z komiksów DC, lecz zupełnie nowym łotrem stworzonym na potrzeby gry w głowie Geoffa Johnsa, przedstawiciela wspomnianego wydawnictwa, oraz studio Rocksteady. Chociaż kto kryje się za maską tajemniczej postaci, to się dopiero okaże… lub nie. Teorii na ten temat jest wiele i każda prawdopodobna. Jak się dobrze przyjrzymy, wdzianko Rycerza Arkham jest bardzo podobne do tego, w który ubrany był Red Hood, chociaż to mógł być tylko punkt wyjścia do wykreowania nowego antagonisty. Antagonisty, który de facto może być jedną z dobrze nam znanych postaci.

Nie, to jest nie Batman w nowym kostiumie, chociaż spekuluje się, że to jego mroczne odbicie :)

Trzydziestominutowe demo zaprezentowane dziennikarzom podczas GDC 2014 w San Francisco nie daje odpowiedzi... i dobrze! Mamy nadzieję, że Rocksteady nas zaskoczy i fabularnie Arkham Knight będzie trzymać równie wysoki poziom co Arkham City, które akurat wspominamy najlepiej ze wszystkich dotychczasowych części. Jak pisaliśmy na początku miesiąca, nowa odsłona cyklu, która przedstawi wydarzenia po dwunastu miesiącach od zakończenia poprzedniej gry Rocksteady, zaoferuje nam otwarty świat, pięciokrotnie większy niż Arkham City. Do jego zwiedzenia użyjemy przytoczonego we wstępie Batmobilu, który obok Rycerza Arkham był głównym „bohaterem” pokazu (monstrualny pojazd Człowieka-Nietoperza możecie podziwiać na jednym ze screenów), choć jeśli chodzi o czynienie zła, to pierwsze skrzypce zagra Strach na Wróble. Stylistyka gry pozostanie bez zmian – klimat będzie mroczny, może nawet mroczniejszy niż w dotychczasowych częściach.

Batman: Arkham Knight ujrzy światło dzienne 14 października 2014 roku, a docelowymi platformami sprzętowymi są PC, PlayStation 4 i Xbox One. Stworzenie gry z otwartym światem, bez ekranów wczytywania, z Batmobilem – to nie byłoby możliwe na konsolach starej generacji. Czekamy na więcej!

Porcja obrazków z gry:

*Konto usunięte*2014.03.27, 15:15
Według mnie postać ta idealnie pasuje do komiksowego Azraela, który wcielił się w postać Batmana, po tym jak Bane złamał kręgosłup Wayne'owi
NathrakhZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Nathrakh2014.03.27, 15:27
Tyle że Azrael to Azrael, a to ma być zupełnie nowa postać.
Master HuskyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Master Husky2014.03.27, 15:38
2 części rocznie już tego tłuką? dochodowe wow
RasiakNorrisZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
RasiakNorris2014.03.27, 16:03
Klon
*Konto usunięte*2014.03.27, 16:06
Nathrakh @ 2014.03.27 15:27  Post: 735569
Tyle że Azrael to Azrael, a to ma być zupełnie nowa postać.


bardziej chodziło mi o fakt samego 'kostiumu' oraz ewentualnego wzorowania się na którejś z wcześniejszych postaci
RemedyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Remedy2014.03.28, 10:06
Absolutnie genialny projekt!
Zaloguj się, by móc komentować
1