Aktualność
Bartosz Woldański, Wtorek, 11 marca 2014, 18:13

Niestety, nie mamy dobrych wieści. Jak poinformowała przed chwilą firma CD Projekt RED, wielce oczekiwana polska produkcja Wiedźmin 3: Dziki Gon zalicza obsuwę. Oznacza to, że w ostatnią część trylogii o Geralcie z Rivii zagramy dopiero w 2015 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon sprawi, że bez modernizacji PC się nie obejdzie

Wiedźmin 3: Dziki Gon w 30 klatkach na sekundę na konsolach

Mimo że stosunkowo niedawno, bo niespełna dwa miesiące temu, pisaliśmy, że prace nad Wiedźminem 3 przebiegają bez zarzutu, a co za tym idzie – gra jest już na ostatniej prostej, to twórcy potrzebują więcej czasu na dopracowanie swojego cRPG-a. W liście otwartym przedstawiciele zarządu CD Projekt S.A. postanowili odnieść się do opóźnienia, a także wyznaczyli przybliżony termin premiery na luty 2015 roku. Debiut pierwotnie ustalono na koniec 2014 roku - według plotek nawet na wrzesień, natomiast najnowsze informacje sugerują październik, gdyż jest mowa o czteromiesięcznej obsuwie.

Jak dowiedzieliśmy się, twórcy mieli problem z podjęciem decyzji, ponieważ mogli „wydać (Wiedźmina 3 – dop. red.) zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku”. Mogli, ale tego nie zrobią – uznano, że kilka dodatkowych miesięcy wyjdzie grze na dobre i pozwoli na poprawienie ogólnej jakości. Z jednej strony trochę ubolewamy, że nie poznamy finału przygód Białego Wilka w tym roku, ale z drugiej – mamy do czynienia z dużą produkcją, z otwartym światem po raz pierwszy w historii cyklu, a to wymaga nie tylko wielu rąk do pracy, ale też ogromu czasu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zapowiada się arcyciekawie – rozbudowany świat, większy nawet niż ten znany ze Skyrima, swoboda poruszania, wiele niepowtarzalnych zadań, duży nacisk na warstwę fabularną, system walki oparty zarówno na statystykach postaci, jak i zręczności gracza (ma pogodzić zwolenników obu obozów). Luty 2015 roku to prawie rok czekania (chlip, chlip), więc nie pozostaje nic innego, tylko trzymać kciuki za polskie studio i uzbroić się w cierpliwość. Może niebawem CD Projekt RED pokusi się o opublikowanie czegoś nowego, ot, na otarcie łez.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – ostatni zwiastun

Wiedźmin 3: Dziki Gon – wysyp szczegółów o grze

Źródło: CD Projekt RED
Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
reddy (2014.03.11, 18:21)
Ocena: 0

0%
byłem zdziwiony, że w tym roku chcą wypuścić.
I dobrze, może w końcu nie będzie potrzebna edycja rozszerzona...
H^RDy (2014.03.11, 18:34)
Ocena: 20

0%
Wielka szkoda.... :(
Ten rok zapowiadał się na jeden z najlepszych w historii... a jak wyszło?
Nowa generacja to pustynia bez gier i jest kompletnie słaba sprzętowo, oczekiwane gry zawiodły po całej linii (Thief), te które były pokazywane jako rewolucyjne pewnie okażą się zawodzące (Watch Dogs), a wszystkie inne dobre gry przełożone na 2015... :/ Należy tylko wierzyć, że druga połowa będzie lepsza :(
SkynetPL (2014.03.11, 18:44)
Ocena: 26

0%
Lepiej opóźnić niż wydać produkt niedopracowany albo ze zmarnowanym potencjałem, wolałbym żeby wszyscy wydawcy tak robili. To drugie zawsze boli, gdy widać, że mając trochę więcej czasu twórcy mogliby uczynić grę znakomitą, a wychodzi tylko dobra.
Q'bot (2014.03.11, 18:56)
Ocena: 24

0%
Oby się tylko graficznie nie zestarzał, po tylu latach produkcji...
Shade (2014.03.11, 18:56)
Ocena: 4

0%
Lepiej w 2015 ale produkt dopracowany niż w 2014 wzorem innych firm (patrz na przykład premiera BF4) wersja beta która kuleje na każdym kroku.
KazH (2014.03.11, 19:12)
Ocena: 12

0%
Q @ 2014.03.11 18:56  Post: 731159
Oby się tylko graficznie nie zestarzał, po tylu latach produkcji...


O to bym się nie martwił. Twórcy wiedźmina już przy poprzedniej części pokazali że potrafią zrobić grę używającą najnowszych technik. Jak przesunęli grę na 2015r to może gra na starcie otrzyma tryb DirectX 12 jeżeli MS go prześle do deweloperów z wyprzedzeniem.
Kunnorinno (2014.03.11, 19:45)
Ocena: 22

0%
Dzięki CD projekt. Zdążę zmienić PC do 2015 :E
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Capcom postarał się o dobrą optymalizację. 5
Marka In Win zapowiedziała swoją designerską obudowę 307 typu mid-tower już podczas targów Computex, jednak dziś kusi nas kolejnymi grafikami. 12
Grupa programistów zebrana wokół portalu Exploitee.rs odkryła poważną lukę w zabezpieczeniach Western Digital My Cloud, czyli urządzeniach będących magazynem danych z chmurą osobistą. 3
Firma w końcu zabiera się za toksycznych użytkowników. 8
Niestety na grę musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. 7
Smartfon z potrójnym głównym aparatem fotograficznym. 8
Mocna reprezentacja przygodówek i świetne Shadow Tactics. 4
Przynajmniej na zachodzie. 34
Dobra gra zawsze się obroni. Monster Hunter: World to jeden z największych hitów na PC w tym roku. 21
Niewielki sprzęt o całkiem dużych możliwościach. 10
Firma w końcu zabiera się za toksycznych użytkowników. 8
Niestety na grę musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. 7
Niewielki sprzęt o całkiem dużych możliwościach. 10
Intel może mieć kolejnego poważnego konkurenta. 11
Przynajmniej na zachodzie. 34
Mocna reprezentacja przygodówek i świetne Shadow Tactics. 4
Marka In Win zapowiedziała swoją designerską obudowę 307 typu mid-tower już podczas targów Computex, jednak dziś kusi nas kolejnymi grafikami. 12
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane