aktualności

Google Nexus 6, czyli LG G3?

7
5 marca 2014, 17:25 Piotr Gontarczyk

Szef grupy zajmującej się w firmie Google systemem operacyjnym Android oraz projektem Chrome, Sundar Pichai, w trakcie ubiegłotygodniowego Mobile World Congress poinformował o tym, że Nexus 6 zostanie zaprezentowany nie wcześniej niż w drugiej połowie bieżącego roku. Zapowiedź nie była raczej zaskoczeniem, gdyż firma Google zazwyczaj nowe urządzenia przenośne serii Nexus prezentuje w okolicach października - tak było np. w przypadku Nexusa 4 oraz Nexusa 5.

Wczoraj niemiecki serwis Gizmodo uzyskał od swoich źródeł wieści o tym, że producentem smartfona Nexus 6 będzie firma LG Electronics, a samo urządzenie planowane jest rzekomo jako odchudzona i lżejsza wersja niezapowiedzianego jeszcze modelu LG G3. Urządzenie to prawdopodobnie pojawi się w drugim kwartale roku. LG G3, jak donoszą nieoficjalne źródła, wyposażony jest w ekran Quad-HD o przekątnej 5,5 cala. Jeżeli chodzi o procesor, to w doniesieniach pojawiają się dwie sprzeczne opcje. Pierwsza jest taka, że G3 miałby być oparty na pierwszym, autorskim układzie SoC (System-on-a-Chip) firmy LG, którego oficjalna prezentacja także miałaby odbyć się w pomiędzy kwietniem a czerwcem. Jednakże inne źródła twierdzą, że dla G3 firma LG wybrała układ Qualcomm Snapdragon 805.

Zobacz test Nexusa 5, produkowanego przez LG

Pozostałe elementy specyfikacji są w obu źródłach spójne i wygląda na to, że nie będzie wielkiego zaskoczenia. LG G3 miałby mieć 2 lub 3 GB pamięci RAM, aparat cyfrowy o rozdzielczości 13 megapikseli, optyczny system stabilizacji obrazu, a także pojemny akumulator. Na razie nie wiadomo czy i ewentualnie jakie zmiany zostaną wprowadzone na potrzeby zaprojektowania Nexusa 6. Warto też zauważyć, że plotki głoszą, że LG pracuje nie tylko nad nowym Nexusem, ale dla firmy Google projektuje ponoć także smartwatcha, który miałby zostać oficjalnie zaprezentowany w maju, razem z nowym tabletem Nexus 8. Producentem tego ostatniego jest rzekomo firma Asus.

Wizja artystyczna nowego Nexusa

Źródło: Gizmodo.de
~Ave~Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
~Ave~2014.03.05, 17:28
-2#1
Wyglądałby bardzo fajnie gdyby nie ten wygięty ekran. No, ale to moja prywatna opinia.
losdamianosZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
losdamianos2014.03.05, 17:31
-2#2
ten wygiety ekran to zwykly mockup to nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2014.03.05, 17:35
-8#3
łe szkoda, że nie ma nic o Nexus 7
brak słów

HegenovZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hegenov2014.03.05, 22:08
A ja się jeszcze z Nexus One męczę ;)
czeka mnie wymiana portu usb i włącznika urządzenia, bo oba elementy padły.

Zastanawiałem się czy kupić nexusa 4 czy dozbierać do 5 a tu proszę... 6 za rogiem :)
tomasterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tomaster2014.03.05, 22:23
Mam N4, piątkę postanowiłem przeczekać bo zmiany dla mnie za małe, czekam na oficjalne info o N6 a nie wróżenie z fusów ;P
SKEMPZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SKEMP2014.03.05, 22:42
Toż to zwykły render jakiegoś fana LG/Google...
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1