aktualności

Evolve w akcji – silnik CryEngine 3 w nowej grze twórców Left 4 Dead

8
11 lutego 2014, 16:12 Bartosz Woldański

Od zapowiedzi gry Evolve minął miesiąc i wreszcie doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna i gameplayu, a przy okazji zostaliśmy zasypani screenami wprost z rozgrywki. Nad czym nowym pichcą autorzy Left 4 Dead, popularnej serii kooperacyjnych FPS-ów z zombie? Evolve to nowa marka, która wzorowana jest na poprzedniej grze studia Turtle Rock. Dzięki wykorzystaniu silnika CryEngine 3 tytuł ma olśniewać grafiką - teraz możemy wstępnie ocenić oprawę wizualną.

Evolve – szczegóły o grze

Producent czerpie garściami ze swoich wcześniejszych pomysłów wdrożonych w Left 4 Dead i na filmiku to widać. Podobnie jak tytuł współtworzony z Valve, tak i tym w przypadku będziemy mieli do czynienia z produkcją nastawioną na sieciową rozgrywkę kooperacyjną. Gracz będzie mógł wcielić się w jedną z czterech dostępnych klas postaci (medyk, wsparcie, łowca i szturmowiec). Jej wybór będzie wiązać się nie tylko z wyglądem bohatera, ale także z dostępem do różnych umiejętności i broni. Co ciekawe, pojawi się też możliwość wcielenia w zwierzynę, monstrum zdolne do ewoluowania. To na tego potwora poluje czwórka śmiałków. Zatem akcję będzie można obserwować z dwóch różnych perspektyw - tak jak mogliśmy obserwować w Left 4 Dead (ludzie vs zombie). Pierwsze fragmenty rozgrywki w Evolve możecie zobaczyć poniżej.

Gameplay przeplatany wypowiedziami producenta gry:

Zwiastun:

Warto jednak zauważyć, że podczas zmagań sieciowych pojawią się nie tylko postacie sterowane przez gracza, ale także będą zamieszkałe na danej planecie stworzenia kontrolowane przez sztuczną inteligencję. Tryb pojedynczy ma być obecny, ale nie będzie on wyróżniał się niczym specjalnym i de facto będzie różnić się od multiplayera tym, że zamiast „żywych” graczy członkami drużyny ma "opiekować się" komputer.  

Evolve tworzone jest z myślą o konsolach nowej generacji i komputerach osobistych. Premiera odbędzie się jesienią 2014 roku, a w Polsce oficjalnym dystrybutorem będzie firma Cenega. Trzeba przyznać, że pierwsze materiały wideo tylko zwiększyły i tak już duży apetyt na tę produkcję!

Recenzja gry Left 4 Dead 2

Źródło: VG247
wiur10Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wiur102014.02.11, 16:18
Fajnie się zapowiada
Ciekawe czy będzie wspierać mantle
henus7Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
henus72014.02.11, 17:48
-14#2
I co Wam z tego Mantle... ? Rewolucja normalnie.
*Konto usunięte*2014.02.11, 18:52
Właśnie dużo mantle dało. Jak myśleć to o każdym graczu, którego nie stać, żeby sobie kupić i5 czy FX 8320.
__--''--__loleq__--''--__Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
__--''--__loleq__--''--__2014.02.11, 20:05
Tu już nie chodzi o ten hejt wzgledem mantle. Uważam, że optymalizaja kodu powinna stanowić (przynajmniej) jakieś 10% czasu spedzonego nad kodem gry. W tej chwili gry produkuje się pod publikę jak tanie chińskie gadżety. Mantle może być sposobem na wymuszenie przynajmniej minimalnego wkładu na poprawę kodu pod kątem zasobożerności, co ostatecznie wyjdzie na dobre nie tylko posiadaczom Radeonów.
HDR'oZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HDR'o2014.02.11, 20:36
Singiel ma być objęty tajemnicą, a poza tym podobno ma mieć fabułę
oooleZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ooole2014.02.11, 21:05
Gra o Tron SEZON 4 !!! JUŻ JEST
Tylko na http://skroc.pl/be99c
I inne filmy gry i programy
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2014.02.11, 21:26
Nie wiem, jak dla mnie wygląda to strasznie dziecinnie. Ludziki jak z Doty jakiejś czy innego WoWa. Wszystko maksymalnie plastikowe i przerysowane. Dodatkowo ci obcy, którzy są połaczeniem diablo i szympansa... Póki co podziekuję. Ale kto wi, może nie będzie aż tak tragicznie.
olus10Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
olus102014.02.12, 12:06
Gra o Tron SEZON 4 już jest
oraz inne nowości w grach na PC i konsole
Szukaj na http://tnij.org/5v5fnka
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1