aktualności

Murdered: Soul Suspect przeniesie nas do Salem, w którym zginiemy i rozwiążemy zagadkę własnej śmierci

5
5 lutego 2014, 15:07 Bartosz Woldański

Square Enix zmienia plany i produkcja zmierza także na konsole nowej generacji. Murdered: Soul Suspec jest trzecim i zarazem najambitniejszym projektem studia Airtight Games, pod wieloma względami przypominającym rewelacyjne L.A. Noire autorstwa Team Bondi i Rockstara.

Recenzja gry Dark Void studia Airtight Games

Zespół deweloperski do tej pory nie wykazał się zbytnio – ani Dark Void, ani przywodzące na myśl Portala Quantum Conundrum nie zdobyły rzeszy fanów ani nie sprzedały się w dużych nakładach. Jednakże firma Square Enix postanowiła im zaufać po raz kolejny i pod jej nadzorem twórcy pracują nad obiecującą przygodową grą akcji – Murdered: Soul Suspect. Jak się mawia, do trzech razy sztuka!

0
1
0

W tytule udamy się do Salem, tak, tak, tego Salem, w hrabstwie Essex, w którym polowało się niegdyś na czarownice. Wybór takiego, a innego miejsca akcji nie jest wcale przypadkowy. Otóż bohaterem Murdered: Soul Suspect jest Ronan O’Connor, detektyw, którego poznamy w chwili śmierci. Mimo to odegra główną rolę, przybierając postać ducha… Ducha, którego nie widzi nikt poza demonami i, jak się później okaże, wyjątkowymi osobami (zdradza to nowy zwiastun). Główny wątek będzie kręcił się wokół tajemniczych morderstw, po tym, jak sami wyszliśmy z jednego z nich cało. No dobra, nie do końca cało… w końcu dusza bohatera utkwiła w otchłani pomiędzy dwoma światami. Rozgrywka z kolei będzie sprowadzać się do rozwiązywania łamigłówek (na wzór L.A. Noire: zbieranie poszlak, łączenie faktów itd.), używania nadprzyrodzonych mocy (np. wnikanie w czyjś umysł) – akcja tylko sporadycznie nabierze tempa, gdy przyjdzie nam uciekać przed wspomnianymi demonami ścigającymi zagubione dusze. Spotkania ze zjawami to właściwie nasza największa obawa, jeśli chodzi o rozgrywkę.

Grafika na dotychczasowych materiałach wideo nie zachwyca, przynajmniej pod względem technologicznym. Do powstania tytułu została użyta zmodyfikowana wersja silnika Unreal Engine 3. Zdecydowanie ciekawiej wypada warstwa artystyczna i ogólna wizja projektu. Po zapoznaniu się z filmikami mamy jednak wątpliwości, czy klimat produkcji będzie odpowiednio mroczny.  

0
1
0

Murdered: Soul Suspect miało początkowo zadebiutować na początku 2014, ale premierę odwleczono o parę miesięcy. Teraz termin został sprecyzowany i wstępnie ustalony na czerwiec tego roku. W tym, poprzedzającym sezon ogórkowy, miesiącu nie wychodzi zbyt wiele potencjalnych hitów, więc debiut nowej, dobrze zapowiadającej się marki w tym okresie może wyjść na dobre. Na co też liczymy. Detektywistyczna gra ukaże się na popularnych platformach sprzętowych – nie tylko na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, ale też na PlayStation 4 i Xboksa One. Te ostatnie konsole zostały potwierdzone dopiero w tym tygodniu i obie mają zapewnić jakość obrazu w natywnej rozdzielczości 1080p (liczba klatek na sekundę nie została jeszcze określona). W Polsce tytuł pojawi się nakładem firmy Cenega – szczegóły na temat wersji językowej nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie otrzymamy tłumaczenie kinowe (napisy). Na zachętę producent opublikował nowe zwiastuny oraz zaprezentował wygląd okładki gry.

Recenzja gry L.A. Noire, do której Murdered: Soul Suspect jest porównywane

Źródło: AGB, własne
Double_GZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Double_G2014.02.05, 17:25
-3#1
Nie podoba mi się ten pomysł. Do tego grafika jest brzydka. Zmarnowany potencjał klimatycznego miasteczka
=-Mav-=Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
=-Mav-=2014.02.05, 17:44
Grafa faktycznie nie powala, ale to nie wszystko. Zobaczymy, może nie będzie źle.
drn2014.02.05, 18:48
Dla mnie świetny pomysł, jak nie zwalą potencjału to będzie super, a to że w Salem to akurat mnie nie obchodzi.
vtg2014.02.05, 20:39
Tzw. Death Porn.
nosendZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nosend2014.02.06, 04:30
-1#5
'Next Gen' jak uujem strzelił, nie ma co tamto....
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1