aktualności

Enemy Front, czyli polski wojenny FPS na silniku CryEngine 3 zadebiutuje latem tego roku

17
5 lutego 2014, 13:43 Bartosz Woldański

Studio CI Games szykuje się na wojnę. Efekt prac polskiego zespołu deweloperskiego ocenimy latem 2014 roku – poinformował przedstawiciel firmy, a zatem doszło do kolejnej obsuwy premiery. Poprzednio twórcy wyznaczyli sobie termin na wiosnę tego roku. Miejmy nadzieję, że te kilka dodatkowych miesięcy zostanie należycie wykorzystane przez producenta.

Enemy Front – zapowiedź gry

Dawne City Interactive, jeszcze kilka lat temu, było kojarzone przede wszystkim z niskobudżetowymi grami, które można było kupić nawet w kioskach. To jednak już dawno się zmieniło, a polska firma postanowiła wkroczyć na rynek z droższymi, a co za tym idzie – większymi i lepszymi produkcjami. Niestety, z różnym skutkiem. Na przykład o drugiej części Sniper Ghost Warrior 2 wielu graczy chciałoby jak najszybciej zapomnieć, ale Alien Rage okazało się całkiem zjadliwym daniem, do tego sprzedawanym w niższej cenie. Enemy Front – podobnie jak RPG akcji Lords of the Fallen, projekt, przy którym dłubie znany szczególnie z promowania Wiedźmina 2 Tomasz Gop – ma udowodnić, że CI Games jest w stanie sprostać oczekiwaniom i stworzyć coś godnego uwagi.

Akcja tytułu przeniesie nas do II wojny światowej. Jeszcze kilka lat temu to okres wałkowany przez producentów gier wideo, a obecnie porzucony na rzecz współczesnych czy futurystycznych konfliktów. To może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż w ostatnich latach gracze nie byli rozpieszczani, jeśli chodzi o drugowojenne FPS-y. Na pierwszy rzut oka, gdy spojrzymy chociażby na screeny, może wydać się, że Enemy Front idzie śladami Call of Duty czy Medal of Honor, ale tak nie jest. Produkcja zaoferuje bowiem swobodę działania, interaktywne otoczenie i bardziej otwarty świat. Nie ma to być sandbox z krwi i kości, ale raczej rozwiązanie pomiędzy skrajnie liniową a sandboksową strzelaniną. Dodajmy, że strzelaniną, w której pojawią się elementy charakterystyczne dla gatunku skradanek. Sama kampania fabularna, która opowie historię niejakiego Roberta Hawkinsa, amerykańskiego korespondenta wojennego, ma wystarczyć na ok. 10 godzin rozgrywki. Zwiedzimy m.in. Francję, Niemcy, Norwegię czy Polskę podczas powstania warszawskiego. Do tego dojdzie jeszcze tryb wieloosobowy przeznaczony dla maksymalnie 12 graczy.

Enemy Front powstaje na silniku CryEngine 3, który niekoniecznie musi być gwarancją ponadprzeciętnych doznań wizualnych, co udowodnił niestety Sniper Ghost Warrior 2. Nie chcemy jednak przekreślać z góry nadchodzącego FPS-a CI Games. Enemy Front nie powstaje mimo wszystko z myślą o konsolach nowej generacji. Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem studia, tytuł wyjdzie na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360 latem 2014 – dokładna data nie jest znana.

Lords of the Fallen – cRPG studia CI Games

Alien Rage – futurystyczna strzelanina

bielasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bielas2014.02.05, 13:48
Jeśli zrobią normalne i intuicyjne sterowanie już mi się podoba.
notakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
notak2014.02.05, 14:14
Dla mnie jest to kompletny Must Have. W Końcu ktoś przypomniał sobie o graczach, którzy od paru (5-6?) lat czekają na shootera w klimacie WW2. Jak do tego wyjdzie im dobry multi player, to EF może powtórzyć sukces COD2:)
mbe2014.02.05, 14:20
Powstanie warszawskie to najczęściej unikany temat w rozrywce multimedialnej. Mam nadzieję że nie skończy sie tylko na jednej misji.

w ogóle chciałbym doczekać gry w której jedynym tematem będzie PW.
yaroo_pZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
yaroo_p2014.02.05, 14:50
11#4
Wreszcie coś w klimacie II Wojny. Nie wiem ale osobiście te nowe produkcje COD czy MOH już mnie tak nie bawią. Fajnie że ktoś wraca do korzeni. Liczę na przyzwoitą fabułę.
LinkPLZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
LinkPL2014.02.05, 15:07
12#5
Czy główny bohater mógłby mieć duszę ?? Coś w stylu jak np. Brudny Harry. Miło się gra taką postacią. Czy np Biały Wilk, jakieś sensowne dialogi ... nie dużo, ale żeby to było coś więcej niż idź zrób to, zrób tamto ... yes sir ... żeby fabuła była choć trochę wciągająca, żeby chciało się grać w tą grę dla historii jaką opowiada. Jakiś mały romans, byle nie była żydówką ... I dlaczego znów główny bohater jest amerykaninem ... nie może być po prostu Polakiem, Węgrem czy nawet Niemcem ?? Nie no ... główny bohater musi być hamerykańskim młotkiem, który będzie biegł przed siebie jak idiota nie przedstawiając sobą nic sensownego od samego początku do końca. Chyba, że to kolejny super hero ... co nie umie mówić ...

Pozdrawiam
Link
vibovitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vibovit2014.02.05, 15:32
Ci jeszcze musi udowodnić, że z większym budżetem idzie jakość, bo na razie słabo im to idzie, nawet alien rage nie spełnił oczekiwań :(
rafaelloZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
rafaello2014.02.05, 15:36
Wklejacie filmik gdzie na początku od reki przedstawia się Stuart Black... który zdaje się dawno temu w CIG nie pracuje.

Oto notatka z września ubiegłego roku:
http://www.gram.pl/news/2012/09/07/marek-t...opozniony.shtml
*Konto usunięte*2014.02.05, 16:15
-1#8
yaroo_p @ 2014.02.05 14:50  Post: 722450
Wreszcie coś w klimacie II Wojny. Nie wiem ale osobiście te nowe produkcje COD czy MOH już mnie tak nie bawią. Fajnie że ktoś wraca do korzeni. Liczę na przyzwoitą fabułę.

Ile to zabawy miałem w BFie... te nowe BFy straciły klimat.
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2014.02.05, 16:19
oby nie było jak ze snajperem, że nie ogarnęli silnika
*Konto usunięte*2014.02.05, 18:21
Mam nadzieję że będzie grywalna a nie kaszanka za którą będziemy musieli się wstydzić za granicą.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1