aktualności

Hitman studia Square Enix Montreal na PlayStation 4 i Xbox One skasowany – seria nadal w rękach IO Interactive

10
7 stycznia 2014, 11:22 Bartosz Woldański

Dotarły do nas doniesienia o tym, że jeden z nowych projektów poświęconych przygodom Agenta 47 został anulowany. Bez obaw - skasowanie jednej gry, tworzonej w studiu Square Enix Montreal, nie jest równoznaczne z pożegnaniem popularnej serii skradanek. Nad kolejną pełnoprawną odsłoną pracują twórcy poprzednich odsłon – duńskie studio IO Interactive.

Hitman: Absolution – test kart graficznych i procesorów

Hitman: Absolution odniósł umiarkowany sukces, ale najwidoczniej Square Enix było na tyle zadowolone z wyników sprzedaży, że postanowiło wydawać częściej gry z cyklu o łysym agencie z kodem kreskowym na potylicy. W 2012 roku dowiedzieliśmy się, że za jedną część, zmierzającą m.in. na konsole nowej generacji, będzie odpowiadać nowe, wewnętrzne studio z siedzibą w Montrealu, natomiast za drugą dotychczasowi twórcy – IO Interactive. Jednakże najnowsze nieoficjalne doniesienia sugerują, że pierwszy z projektów został anulowany.

W profilu LinkedIn jednego z pracowników odpowiadających za opracowywanie Hitmana na PC, konsole starej i nowej generacji zostało odnotowane, że gra została skasowana, a aktualnie projektowane są tytuły przeznaczone na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Wydawca tego cyklu skradanek nie ustosunkował się do plotek o anulowaniu gry, ale uspokaja, że Hitman na PC, PlayStation 4 i Xboksa One powstaje w innym studiu i ma się dobrze, a Square Enix Montreal odpowiada faktycznie za mobilne produkcje powiązane z marką Hitman i być może wspiera zespół IO Interactive w pracach nad Hitmanem nowej generacji. Wszak już w ubiegłym roku potwierdzono, że Duńczycy zajmują się kolejną częścią serii. Prawdopodobnie w 2014 roku i w 2015 roku mieliśmy otrzymać po jednej dużej odsłonie Hitmana, ale do tego ostatecznie nie dojdzie - według słów przedstawiciela Square Enix seria pozostaje wyłącznie w rękach zespołu deweloperskiego IO, co można uznać za dobry krok. Chyba nikt z nas nie chciałby, żeby Hitman podzielił los chociażby Call of Duty i stał się tasiemcem wydawanym co roku.

Jeszcze w tym roku mamy poznać pierwsze szczegóły na temat nowych przygód Agenta 47. Square Enix ma w zanadrzu więcej projektów do ogłoszenia, ponieważ i twórcy Deus Ex: Human Revolution oraz najnowszego Thiefa, który ukaże się pod koniec lutego, pracują w pocie czoła nad czymś nowym, a konkretnie nad bliżej nieokreśloną przygodową grą akcji w konwencji TPP (widok zza pleców postaci). Tytuł jest tworzony z myślą o PlayStation 4 i Xboksie One.

Źródło: VG247
Bart TutZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bart Tut2014.01.07, 11:30
-8#1
Jak mają zrobić cos pokroju Absolution, to lepiej że anulowane.
KelamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kelam2014.01.07, 12:16
Nie dość, że publikujecie plotki, to nawet tego nie zdementujecie (Square Enix wyraźnie stwierdziło co i jak). Graty dziennikarskiego kunsztu - kopiuj>wklej z opóźnionym zapłonem na dodatek.
http://www.gamespot.com/articles/square-en...e/1100-6416951/
qjinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjiqjin2014.01.07, 12:53
Kelam @ 2014.01.07 12:16  Post: 714025
Nie dość, że publikujecie plotki, to nawet tego nie zdementujecie (Square Enix wyraźnie stwierdziło co i jak). Graty dziennikarskiego kunsztu - kopiuj>wklej z opóźnionym zapłonem na dodatek.
http://www.gamespot.com/articles/square-en...e/1100-6416951/
W którym miejscu Square Enix zaprzeczyło temu, że Hitman w studiu Montreal został anulowany? Wydawca podkreślił jedynie, że AKTUALNIE tworzone są Hitmany na PC i konsole nowej generacji (IO) oraz urządzenia mobilne (Square Enix Montreal). To nie jest równoznaczne z tym, że wcześniej drugich z zespołow nie pracował nad dużą odsłoną Hitmana. Tym bardziej, że wcześniej Sqaure mówiło tym, że chciałoby wydawać gry częściej wzorem Call of Duty (infinity ward i treyarch na zmianę produkują kolejne odsłony CoD-a). To, wpis w profilu LinkedIn (nie znalazł się tam bez powodu) oraz wypowiedź innego pracownika IO sugerują, że projekt taki powstawał, ale już nie powstaje.

Odpowiedź Square Enix na Twitterze: 'Hitman series isn't cancelled, there's just been some confusion today over who is developing future games.' W tej wypowiedzi ani w przytoczonym przez Gamespot komunikacie prasowym NIE ma nigdzie mowy o anulowanym projekcie, tylko uspokajają, że seria nie została skasowana i informują, jakie studio czym sie OBECNIE zajmuje.

Poza tym przeczytałeś w ogóle naszego newsa i newsa Gamespotu? Przecież uwzględniliśmy najnowszy komunikat prasowy Square.
KelamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kelam2014.01.07, 13:36
Lepiej przeczytaj co sugerujecie. I może wyjaśnisz czemu tak wiele newsów jest opóźnionych, mimo praktycznie niewielkich zmian w merytorycznej treści samego przekazu? Tłumaczyć tego odsiewem ewentualnych plotek nie możecie, co pokazuje ten właśnie news. No i te tytuły. Jestem fanem tej serii i dostałem lekkiego ciśnienia z tym kasowaniem Hitmana. Ciężko dodać tag - plotki?
qjinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjiqjin2014.01.07, 13:40
Co pokazuje ten news? Zostały w nim zawarte informacje udzielone przez Square Enix, które zostały udostępnione później.
Tytuł wystarczająco wyjaśnia, o jakiego Hitmana chodzi. Przecież nikt wcześniej nie kojarzył tej marki ze studiem Square Enix Montreal, bo to studio jest stosunkowo nowe.
KelamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kelam2014.01.07, 13:44
Szybka odpowiedź. Zejdź z tego krzesła z gwoździami :f. Zdenerwował mnie nieco tytuł i tyle.
qjinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjiqjin2014.01.07, 13:48
To się czyta sam tytuł? Dodałem w nim przecież, że seria nie została porzucona. W treści zostało wyraźnie napisane, w czym rzecz. Wszystko wskazuje, że powstawały dwie duże odsłony serii Hitman i jedną anulowano. Square Enix nie powiedziało tego wprost, ale też temu nie zaprzeczyło, jak ty błędnie zausgerowałeś.
Dodałem stosowne tagi.
KelamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kelam2014.01.07, 13:52
No i? Plotka, to plotka. Skoro to nie jest info od nich, to tylko p l o t k a. Może nic nie skasowali.
qjinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjiqjin2014.01.07, 13:54
A czy ja stwierdziłem, że jest to oficjalna informacja? Nie, więc nie wiem, w czym masz problem.
Są dowody na to, że taki projekt był na rzeczy, na co zresztą zwróciłem uwagę, a Square Enix tego nie zdementowało, więc to tylko utwerdza mnie w tym, że gra powstawała.
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2014.01.07, 21:58
ostatni Hitman to gra roku 2013 na PC
nie mam nic przeciwko jak będzie podobny poziom co roku
Zaloguj się, by móc komentować
1