aktualności

Steam, Origin, Battle.net i League of Legends celem ataków DDoS

11
3 stycznia 2014, 12:53 Bartosz Woldański

Popularne serwisy Steam, Origin, Battle.net (Blizzard) oraz usługi związane z League of Legends, cieszącej się dużym zainteresowaniem sieciowej gry z gatunku MOBA, stały się ofiarami ataków typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service). Część z nich uporała się z niektórymi problemami, ale strony internetowe oraz serwery wybranych gier nadal mogą nie działać poprawnie.

Steam i 7,6 mln aktywnych użytkowników na pożegnanie 2013 roku

Steam – świąteczna wyprzedaż (ostatnie godziny akcji)

Początek nowego roku nie jest zbyt udany dla Steama oraz Origin, a także dla Blizzarda i twórców League of Legends. Serwery należące do koncernu Electronic Arts padły dzisiaj rano, co uniemożliwiało albo przynajmniej utrudniło korzystanie ze sklepu Origin i rozgrywkę w takich grach, jak Star Wars: The Old Republic czy Batlefield 4. To zresztą nie pierwszy (i zapewne) nie ostatni tego typu atak na „Elektroników – całkiem niedawno pisaliśmy o problemach związanych z najnowszą strzelaniną sieciową studia EA DICE. Na szczęście sklep elektronicznej dystrybucji został przywrócony, a użytkownicy mogą już logować się do usługi. Niemniej jednak gracze nadal mogą mieć kłopoty z graniem po sieci w FIF-ę 14, Madden NFL 25, Battlefielda 4 i inne gry tego wydawcy (tak na PC, jak i konsolach). Zgodnie z oficjalnym komunikatem Electronic Arts, trwają wzmożone prace nad rozwiązaniem tych problemów.

Ofiarą ataku stał się krótko po tym sklep firmy Valve. Na razie została przywrócona tylko strona główna, a nie można zalogować się chociażby na stronie społeczności Steam, a także mogą wystąpić u niektórych problemy z zakupem gier. A przypominamy, że nadal trwa świąteczna wyprzedaż, która ostatecznie kończy się dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Do tych działań przyznali się na Twitterze wybrani hakerzy. Za DDoS na serwery Steama odpowiada rzekomo ta sama grupa co za przeprowadzenie ataku na Battle.net firmy Blizzard, która ma dodatkowy problem w postaci Trojana wykradającego dane do logowania. Przeciążenie serwerów odnotowano także w przypadku League of Legends, chociaż oficjalna internetowa gry w chwili pisania wiadomości działała bez zarzutu. Na marginesie dodajmy, że kilka dni temu serwery produkcji Riot oraz chociażby konkurencji w postaci DOTA 2 zostały wyłączone przez krótki okres właśnie w wyniku ataku hakerów.

Obecnie pracuje się nad przywróceniem wszystkich usług i serwerów gier. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że przez najbliższe kilka godzin mogą szwankować nie tylko wymienione serwisy, ale również może być uniemożliwiona gra w tytuły z katalogu EA.

Battlefield 4 padł ofiarą ataku DDoS

Źródło: Polygon
AtionxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Ationx2014.01.03, 13:26
Steam Support też leży.
Zielony_BuszmenZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Zielony_Buszmen2014.01.03, 13:38
-2#2
Czy należy zmienić hasła na w/w usługach?
kadajoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kadajo2014.01.03, 13:53
Przynajmniej już wiem czemu Steam tak kiepsko chodzi.
*Konto usunięte*2014.01.03, 13:56
Zielony_Buszmen @ 2014.01.03 13:38  Post: 713292
Czy należy zmienić hasła na w/w usługach?

Najważniejsze, by nie mieć podpiętej karty kredytowej. Cała reszta to tylko gry:) Zmienić hasło zawsze można, a raczej trzeba, co jakiś czas.

Pomijam fakt, że origin ma przerąbane ostatnio i cała EA. Po co utrudniają zyćie ludziom tymi syfami, mają z tego więcej kasy?
Rozumiem piractwo, ale to sprowadza się do tego, że jak ktoś ma pecha i nie ma czasu i jak chwilkę wolnego chce sobie pograć to nie może, bo te wszystkie awarie gier, które garściami czerpią z chmury nie są rzadkie aka SimCity, a błędy i możliwości ich naprawy zerowe.
Nie ma czasu, bo zarabia i daje zarobić developerom płacąc za gry... Taka osoba jest najbardziej poirytowana całą sytuacją tak się nie powinno traktować klienta, który wbrew wszechobecnemu piractwu (tak uważają koncerny) wybija się z tłumu i śmie płacić za grę.
*Konto usunięte*2014.01.03, 14:10
nie wiem jaki cel przyswieca tym popaprancom ale powinni wylapac smieci i bombardowac im mordy
AmpliDudeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
AmpliDude2014.01.03, 14:15
15#6
Też nigdy nie rozumiałem idei ataków DDoS, najbardziej dokuczają one zwykłym użytkownikom.
emsoNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
emsoN2014.01.03, 14:57
wiedzieli kiedy te ataki zrobić. ostatni dzień wyprzedaży. :D
*Konto usunięte*2014.01.03, 15:53
AmpliDude @ 2014.01.03 14:15  Post: 713298
Też nigdy nie rozumiałem idei ataków DDoS, najbardziej dokuczają one zwykłym użytkownikom.

o to chodzi jest to sposób na zarabianie, albo przez szantaż, albo wynajęci zostali przez konkurencję, albo http://goo.gl/JYZS72
Niestety w ludzkości jest coś, że są tacy co chcą się wzbogacić na czymś takim i tyle.
LogITiveZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
LogITive2014.01.03, 16:47
tu nie chodzi o wyprzedaże, te ddosy były bo pewni hackerzy sie uwzieli na Phant0mLorda ( streamer z lola ) . we wszystkie gry w które chciał grać zostały ddosowane, LoL - cały eu,na i brazil . valve przez dote 2 , ea przez bf 4 ? potem do niego dzwonili z policji i sie powoli wszystko wyjaśniało, polecam reddit'a czytac .
vibovitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vibovit2014.01.03, 19:13
A myślałem że ludzie tak szturmują STEAM w ostatnim dniu wyprzedaży :) ledwo chodzi, na forum prawie nie dało rady wejść.

@UP jeśli to faktycznie przez jakiegoś streamera, to chyba jakieś dzieciaki 15 lat co na oczy baby nie widziały, nie ogarniam.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1