Aktualność
Bartosz Woldański, Środa, 4 grudnia 2013, 16:55

Opublikowano kolejny oficjalny materiał wideo prezentujący od kuchni silnik Unreal Engine 4. Po omówieniu procesu tworzenia modeli postaci przyszedł czas na przedstawienie efektów graficznych, jakie deweloperzy mogą uzyskać przy użyciu nowego engine'u.

Unreal Engine 4 – opracowywanie modelu postaci

To już druga część poświęcona temu zagadnieniu w ramach cyklu filmowego przygotowanego przez firmę Epic Games. W październiku tego roku inżynierowie studia, Tim Elek oraz Zak Parrish, pokazali możliwości nowego silnika Unreal Engine oznaczonego numerem 4 na filmiku, w którym skupiono się między innymi na ukazaniu dynamicznego oświetlenia czy ognia wylotowego, czyli efektu wystrzału tak z konwencjonalnej broni, jak z działka zamontowanego w latającym robocie.

Część pierwsza:

W kolejnym, opublikowanym dziś nagraniu zademonstrowano z kolei efekty głębi i efekty cząsteczkowe, takie jak iskry, pył i kurz, czy realistycznie wyglądającą wodę. Porównano również wersję przed zastosowaniem tych wodotrysków oraz po ich dodaniu. Twórcy podkreślają, że nowy system cząsteczkowy GPU znacznie ułatwia tworzenie tych "dodatków" zwiększających realizm generowanych scen.

Część druga:

W obu przypadkach do prezentacji wykorzystano pokazane w kwietniu bieżącego roku demo Infiltrator. Pierwsze gry z użyciem silnika Unreal Engine 4 zobaczymy najwcześniej w 2014 roku i będą to nie tylko produkcje Epic Games (Fortnite). Jako że dotychczasowe prezentacje możliwości silnika to „tylko” dema technologiczne, nie należy oczekiwać, że już w przyszłym roku zobaczymy znaczący skok jakości w oprawie wizualnej. Na tę chwilę raczej się na to nie zanosi, ale z drugiej strony to, co możemy podziwiać teraz, nie jest również końcem możliwości Unreal Engine 4.

Infiltrator – demo technologiczne Unreal Engine 4

Źródło: Epic Games
Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
HΛЯPΛGŌN (2013.12.04, 17:05)
Ocena: 2

0%
Grafika masakra wypas :O
MichauSTG (2013.12.04, 17:37)
Ocena: 6

0%
Jak dla mnie wypas.
Bartoleon (2013.12.04, 18:10)
Ocena: -3

0%
Mały postęp w stosunku do UE3. Spodziewałem się dużo większego.
JohnyWol (2013.12.04, 18:31)
Ocena: 4

0%
@szefons
Nowe konsole wcale nie są tak mocne jak Ci się wydaje. Prawdą jest, że dzięki zamkniętej strukturze można z tej specyfikacji wyciągnąć więcej niż mogłoby się wydawać, ale prawdopodobnie już przy Wiedźminie 3 będzie można zobaczyć cięcia na Xbox One i PS4 w porównaniu do PC.
Ale wydaje się, że wszystko to jest zamierzone, odpowiednio skalkulowane i zgodne z przewidywaniami, że nowa generacja konsol będzie żyła krócej od PS3 i X360.

A co do samego UE4. Wszystko wygląda naprawdę nieźle. Wiadomo, że dema technologiczne polegają na wyduszeniu z silnika max możliwości, ale w rzeczywistości pewnie będzie również bardzo dobrze. Wystarczy wspomnieć jak dobrą grafikę (nierzadko zaskakująco dobrą) można uzyskać na nie najmłodszym już UE3.
shXh (2013.12.04, 18:35)
Ocena: 21

0%
szefons jaki ból dupy o mocne PeCety, hahahah

Mr_Hyde (2013.12.04, 19:11)
Ocena: 0

0%
szefons @ 2013.12.04 18:16  Post: 706833
Taa, infiltrator, w którym to użyto GI, a następnie je usunięto, bo nie dawało rady na innych pc niż może sobie pozwolić promil ludzi. A ściemę walą do dziś, obecnie już by było niemożliwe osiągniecie takiego oświetlenia, bo po prostu usunęli to z silnika.

prezentacji wykorzystano udostępnione w kwietniu bieżącego roku demo Infiltrator


Ja tam jakoś nie widziałem, aby cokolwiek udostępnili do odpalenia na pc, tak samo było z elemental i samarytaninem, puste dema technologiczne, których nie udostępnią, bo prawda by wyszła na jaw, że o takim czymś nawet 'mocny pc' może tylko pomarzyć.

Tymczasem pokazali filmiki robione na mega sprzęcie i sprzedawali te swoje bajeczki i kolejne dema w postaci filmików, jak zwykle, prowizora pc i sprzedawanie bajeczek, tymczasem jeszcze nigdy nic z żadnych tych dem nie było użyte w jakiejkolwiek grze.

A już za rok titan będzie się dławił, już odpowiednio zalobbują, grafiki takiej jak na filmiku nadal nie będzie, takiej jak na kolejnych to demach nv przez ostatnie lata też nie.

Tak jakość to tylko na nowych konsolach może być, tam się ludzi nie oszukuje, kupujesz i grasz latami.

Ale chłopcy pecetowcy wiedzą lepiej, naiwnym można wcisnąć każdy kit, łykną wszystko jak młode pelikany i to co roku, ci sami.

Ot, cały czar prysł i bajeczka zdemaskowana, ale pewno zaraz zjawi się jakiś pc master race ze swoim kilkukrotnie mocniejszym od old gena gtx 8800 i będzie się upierał, że wszystko chodzi mu na ultra w fullhd /60 fps i że to 'standard pc' od lat...


Akurat infiltrator nie wykorzystywał już GI opartego na voxelach, a Lightmass'a ,a samo demo śmigało na Gf 680. Pracuje na co dzień z ów silnikiem i wiem, że Epic ściemami sypać nie musi. Swoje teorie wyssane z palca lepiej zachowaj dla siebie.

Jakość na nowych konsolach ? Bueheh.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 0
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 1
Przenosiny do tańszego regionu. 6
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 10
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 11
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 13
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 49
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 11
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 13
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane