aktualności

Battlefield 4 padł ofiarą ataku DDoS

20
18 listopada 2013, 17:49 Bartosz Woldański

Od samej premiery Battlefielda 4 gracze, którzy zakupili grę, mają wiele powodów do narzekań. Miniony weekend również nie należał do udanych – frustracja wielu osób sięgnęła zenitu, ponieważ serwery w nowej odsłonie serii przygotowanej przez studio EA DICE stały się celem ataku hakerów.

Battlefield 4 – recenzja czwartej części kultowej serii

Battlefield 4 – test kart graficznych i procesorów

Battlefield 4, czyli jedną z najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku, nękają nie tylko liczne błędy techniczne, ale także hakerzy, o czym poinformował Ali Hassoon, przedstawiciel firmy EA DICE na forum Battleloga. Przez ostatnie dni gracze mieli problem z połączeniem się z serwerami, a co za tym idzie – z graniem przez internet w nowego BF-a.

Co więcej, niektórym osobom nawet wyzerowały się statystyki w profilu. Na szczęście przyczyną tego stanu rzeczy nie były ataki DDoS, tylko problemy… z serwerami, a co za tym idzie – dane są do przywrócenia. Zezłoszczeni fani, którym trudno się dziwić, zaczęli tworzyć nawet teorie spiskowe sprowadzające się do tego, że żadnego ataku nie było, a przyczyną są po prostu problemy ze stabilnością serwerów, z którymi „Elektronicy” nie potrafią sobie poradzić. Tak czy siak, nie byłby to pierwszy raz, kiedy gra wydana pod szyldem giganta z Redwood stała się atakiem hakerów.

Twórcy pracują obecnie nad aktualizacją do wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 4, która ma poprawić najczęstsze "dolegliwości" gry. Użytkownicy konsoli nowej generacji otrzymają dodatkowo nowy serwer.

Łatki łatkami, ale w drodze są także pierwsze DLC do Battlefielda 4. Pierwsze z nich, Chińska Nawałnica, ukaże się 3 grudnia dla posiadaczy Battlefielda 4: Premium oraz dwa tygodnie później dla całej reszty, natomiast kolejny z dodatków, Drugie uderzenie, ma pojawić jeszcze wcześniej, bo 22 listopada (na wyłączność dla Xboksa One), a zapewne kilka tygodni później na pozostałych platformach sprzętowych. Poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat drugiego z DLC, które ma zawierać cztery popularne i nieco przebudowane mapy z „trójki”, a będą to: Metro, Kaspijska Granica, Ognista Burza oraz Zatoka Omańska. Ponadto przewidziano pięć odświeżonych broni, pojazd Dune Buggy czy 10 kolejnych celów, których wykonanie odblokuje dodatkową zawartość.

Battlefield 4 – porównanie graficzne i wydajności, czyli PC kontra konsole nowej generacji

0
1
0
Źródło: Eurogamer, EA
zdylZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zdyl2013.11.18, 18:01
36#1
Czy ta gra może upaść jeszcze niżej? Trzeci tydzień po premierze, a gra dalej jak była zabugowana tak dalej jest :lol2:
Srewoluszyn nie pomoże tej grze :E
GutkoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gutko2013.11.18, 18:17
24#2
Diablo 3 error #3007 i tyle w temacie. takie sa efekty jak sie sprzedaje bete jako dojrzały produkt bo inwestorzy ponaglają. a idz pan z takimi grami. nie można już kupić nowej gry bez obejrzenia wersji RELOADED żeby sie wyleczyć z tego co nabełkotał marketing a potem poczekania 3 miechy na serie kilkunastu łat żeby coś działało wogóle. jak gdzies jeszcze usłysze od jakiegoś developera że piractwo przyczyną problemów wszelakich to nie będę sobie żałować i zdrowo śmiechnę
StjepanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stjepan2013.11.18, 18:30
19#3
CoD:G i BF4 to jednakowe chłamy wielkich producentów, dobrze im tak, niech jeszcze ktoś bombę pod serwery EA podłoży, będę się cieszył.
SyBErXZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SyBErX2013.11.18, 18:53
13#4
Te śmieszne DLC powienni dawac za darmo. 300zł im zapłac i baw sie w bugi - pozdro!
TrakotitekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Trakotitek2013.11.18, 19:20
16#5
Niech za komentarz posłuży mój avatar :

Pentium DZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pentium D2013.11.18, 19:46
DLC, które ma zawierać cztery popularne i nieco przebudowane mapy z „trójki”, a będą to: Metro, Kaspijska Granica, Ognista Burza oraz Zatoka Omańska.


WOW, kotleciki :E
szylolekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szylolek2013.11.18, 19:54
11#7
Wydają dodatek, a podstawka jeszcze do ładu nie doprowadzona
SupermanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Superman2013.11.18, 21:26
Ta gra to wpadka roku. Poziom debilizmu i ignorancji DICE bije wszelkie rekordy. Nie dość że filozofia gry i zastosowane rozwiązania są badziewne, to jeszcze problem z błędami w grze i battlelogu. Ataki DDoS to żaden problem, w porównaniu z głupota i pazernością DICE/EA.
Boris_DimeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Boris_Dime2013.11.18, 21:53
Najbardziej oczekiwana gra roku my ass, może 3 i była, to carpiszcze to tylko skok na kasę. Tym bardziej jeśli porówna się z tegorocznym gta.
*Konto usunięte*2013.11.18, 22:04
Tytuł powinien brzmieć: 'Gracze kolejny raz padli ofiarą niekompetencji studia EA DICE' Bo czy z takimi durniami można zdziałać coś sensownego ? :lol2:
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1