aktualności

Dragon Age: Inquisition na zapisie rozgrywki z Xboksa One – godny konkurent Wiedźmina 3?

23
14 listopada 2013, 17:56 Bartosz Woldański

Zapowiedziana na przyszły rok produkcja studia BioWare jest kreowana na największego konkurenta polskiego cRPG-a zatytułowanego Wiedźmin 3: Dziki Gon. Czy słusznie? Dzięki najnowszej prezentacji gry jesteśmy w stanie lepiej przyjrzeć się rozgrywce z trzeciej już części cyklu Dragon Age. Przy okazji można zobaczyć, jak w akcji wypadła wersja przeznaczona na Xboksa One.

Dragon Age: Inquisition - informacje o grze i prezentacja rozgrywki

Dragon Age: Inquisition - zapowiedź RPG nowej generacji na silniku Battlefield 4

Grafika na konsolach nowej generacji nie będzie w niczym ustępować wersji komputerowej. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że różnice pomiędzy starymi a nadchodzącymi urządzeniami Microsoftu i Sony będą stosunkowo duże. Niestety, na razie musimy wierzyć na słowo, bo w akcji wersji na PlayStation 3 lub Xboksa 360 nie widzieliśmy. Wizualnie Dragon Age: Inquisition nie ma się czego wstydzić i na tym etapie (to tylko pre-alfa!) wygląda bardzo dobrze. W przeciwieństwie jednak do Wiedźmina 3, który był pokazywany prasie jedynie za zamkniętymi drzwiami (na E3 i gamescomie), w przypadku tytułu BioWare’u doszło do kolejnego wycieku zapisu rozgrywki trwającego przeszło 30 minut. Efekty możecie zobaczyć poniżej:

Nowy materiał wideo, pochodzący z wydarzenia DigiExpo, pozwala ocenić wstępnie otwartość lokacji, a przynajmniej daje jakieś pojęcie na temat tego, czego można się spodziewać po nowym Dragon Age’u. Zwiastun opublikowany parę miesięcy temu niewiele mówił, a zapis rozgrywki z tegorocznej imprezy Pax Prime był tragicznej jakości. Co prawda, omawiane nagranie również wykonano kamerą, ale jakość jest niezaprzeczalnie wyższa (choć nie wysoka). Zaprezentowano nie tylko system dialogów, walkę (widok TPP, jak i taktyczny), ale także projekty miasta i otwartych terenów. Nie będzie to jednak sandbox z krwi i kości, jak Wiedźmin 3, tylko zamknięty świat ze znacznie bardziej rozległymi - w stosunku do poprzedniczek - obszarami. Przypomnijmy, że gra powstaje na silniku Frosbite 3, co sprawi, iż otoczenie będzie do pewnego stopnia zniszczalne, wzorem Battlefielda 4. Zasmuciła nas tylko wieść, że starć z przeciwnikami ma być dużo, co chyba twórcy uznali za tradycję w tym cyklu. Już podczas przechodzenia pierwszej części narzekaliśmy na ich przesyt, a tutaj raczej niewiele się nie zmieni, a co za tym idzie - pewnikiem otrzymamy więcej "action" niż cRPG-a.

Niedawno zdradzono, że premiera gry, zaplanowana na jesień 2014 roku, być może zostanie przełożona na późniejszy termin, ale producenci uspokajają, że nadal na celowniku jest koniec przyszłego roku. Jeśli nie wydarzy się żadna katastrofa, to w podobnym czasie zostanie wydany zarówno Dragon Age: Inquisition, jak i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na którego „erpega” czekacie bardziej? Na oba, a może na żadnego?

Techniczna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, największego rywala trzeciego Dragon Age’a

Źródło: własne, YouTube
ropsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
rops2013.11.14, 18:53
Według mnie to będą bardzo różne gry, wiedźmin to fabuła i rozgrywka zręcznościowa bardziej, DA3 pewnie będzie bardziej taktyczne na wzór jedynki, gra na wysokich poziomach trudności zapewne będzie, wymagała planowania rozwoju postaci i drużyny.

Widzę cześć osób już sporo wie do W3 i DA3. Spoko, można składać preordery, tak np. ludzie robili to na Aliensów ostatnich ... puki gra nie wyjdzie nie wiadomo nic.
Stefan999Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stefan9992013.11.14, 19:03
14#2
Fajnie jest poczytać o polskiej grze porównywanej do wysokobudżetowej produkcji. Wiele wody w rzece upłynęło od Teenagenta.
KelamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kelam2013.11.14, 19:08
14#3
Tu nie ma co porównywać. W3 wgniecie ten tunelowo-cukierkowy bubel w glebę :).
hmm..ok..Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
hmm..ok..2013.11.14, 19:08
wiele wody w rzece upłynęło od Robbo
raximusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
raximus2013.11.14, 19:10
Pierwszy DA nie był zły, według mnie był całkiem dobry.
Jednak mając do wyboru DA3 i Witcher3, wybieram zdecydowanie wiedźmina. Zapewne jak większość Polaków.
_michal_w_Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
_michal_w_2013.11.14, 19:21
Jeszcze więcej walki? Przecież to co się działo w poprzednich częściach już zakrawało na absurd i było koszmarnie nużące. Jak sobie przypomnę Głębokie Ścieżki, ruiny/podziemia wilkołaków, wieżę magów i jaskinie kultystów to mam serdecznie dość wszystkiego co ma DA w nazwie. O DA2 nie wspominając. Chyba ich pogięło z tym sztucznym nabijaniem godzin rozgrywki.

Wiedźmin to jedyny współczesny i wysokobudżetowy cRPG podczas którego nie muszę się wstydzić podczas gry - wg mnie to dużo. Wcale nie musi być tak, że fantasy czym głupsze tym lepsze.
losiuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
losiu2013.11.14, 19:28
Dla mnie sprawa wygląda tak. Im mniej RPG a im więcej naparzanki TPP tym mniej ciekawi mnie ta gra.... liczę na powrót do korzeni, a jak nie to ode mnie złotówki nie zobaczą. Wiedźmin zapowiada się jednak lepiej IMO.
azganZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
azgan2013.11.14, 19:32
cytat- 'Dragon Age: Inquisition na zapisie rozgrywki z Xboksa One – godny konkurent Wiedźmina 3?'

Dobre sobie hehe nie ma na to szans ^^
tasakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tasak2013.11.14, 19:53
-5#9
Do Wiedźmina to trzeba porównywać gry od Bethesdy bo to chyba ostatnia firma, którą tworzy świetne można by śmiało powiedzieć najlepsze RPG.

Powracając do Wiedźmina to owszem jest to dobra gra, jednak ze względu na liniowość nigdy nie będzie lepsza od takiej Seri jak Tes czy Gothic, które według mnie to ikony tego typu rozgrywki i są to pozycje obowiązkowe także i Wiedźmin jest pozycją obowiązkową.

Trzecia część i ostatnia Wiedźmina ma być typowym sandboxem, więc obym się nie zawiódł tak jak nie zawiodłem się na Skyrim :)
lyx2013.11.14, 19:55
'Grafika na konsolach nowej generacji nie będzie w niczym ustępować wersji komputerowej'

Oczywiście, jeśli zapomnieć o takiej drobnostce jak ograniczenie rozdziałki do 720p/30fps ;)

Next-GEN !
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1