Aktualność
Bartosz Woldański, Środa, 13 listopada 2013, 09:23

Powrót w wykonaniu nieco zapomnianego studia Monolith. Czyżby szykowała się wreszcie gra akcji godna uniwersum wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena? Mimo wielu prób udane egranizacje osadzone w mitycznym świecie Śródziemia można policzyć na palcach jednej ręki.

The Lord of the Rings: War in the North i F.E.A.R. studia Monolith za dolara - Humble Bundle

Koncern Warner Bros. Interactive ogłosił, że trwają intensywne prace nad Middle-earth: Shadow of Mordor, czyli mroczną grą akcji TPP, która ma być prequelem w stosunku do książkowego czy filmowego The Lord of the Rings. Docelowymi platformami sprzętowymi są: PC oraz konsole obecnej (PlayStation 3 i Xbox 360) i przyszłej generacji (PlayStation 4 i Xbox One). Za produkcję odpowiada studio Monolith Productions, czyli twórcy Blood, Shogo, F.E.A.R., No One Lives Forever, Condemned czy ostatnio Guardians of Middle-Earth (MOBA), a więc Middle-earth: Shadow of Mordor nie jest pierwszą ich produkcją w uniwersum Tolkiena.

W grze wcielimy się w niejakiego Taliona, nieustraszonego łowcę, który – niczym Kratos z God of War – jest żądny zemsty za śmierć swoich bliskich. Odpowiada za nią powracająca do Mordoru armia Saurona. Co ciekawe, bohater również poległ, ale został… wskrzeszony, zyskując specjalne zdolności. Opowiedziana w Middle-earth: Shadow of Mordor historia ma być osobista, a klimat gry ciężki. W trakcie rozgrywki nieraz będziemy decydować o przebiegu fabuły, o tym, kto umrze, a kto przeżyje.

Produkcja Monolith zapowiada się dość oryginalnie, jeśli chodzi o mechanikę rozgrywkę, co daje nadzieję na to, że będzie czymś więcej niż prostym slasherem. Każde starcie z wrogiem ma być innym przeżyciem, gdyż przeciwnicy nie będą różnić się tylko wyglądem, lecz mają mieć inne słabości czy podejście do walki. Wdrożenie tzw. systemu Nemesis ma sprawić, że jeśli oponentowi uda się przetrwać starcie z nami (a będzie to jak najbardziej możliwe), to podczas kolejnego spotkania twarzą w twarz będzie silniejszy, gdyż – podobnie jak bohater – wyciągnie wnioski z walki i rozwinie swoje umiejętności wraz z postępem gry. Choć brzmi to interesująco, na razie nie poznaliśmy więcej szczegółów na temat nowych rozwiązań. W każdym razie twórcy podkreślają, że kładą nacisk nie tylko na mroczną historię, odpowiednie odwzorowanie świata Śródziemia, ale także na walkę, która przecież będzie stanowić ważną część rozgrywki.

Mamy nadzieję, że utalentowane studio Monolith, które w ostatnich latach zajmowało się przede wszystkim grami sieciowymi, dostarczy graczom to, czego od lat oczekują po dobrej produkcji wykorzystującej uniwersum Władcy Pierścieni. Najmniej powodów do narzekań mieli chyba miłośnicy strategii, którzy otrzymali bardzo dobre odsłony Bitwy o Śródziemie czy niezłą Wojnę o Pierścień. Gier akcji (często w konwencji TPP) również nie brakowało. Ale Władca Pierścieni: Wojna na Północy (można kupić obecnie za grosze w ramach akcji Humble Bundle) raczej nie jest tytułem, o którym mówi i pisze się miesiącami. Trudno uznać też LEGO The Lord of the Rings, swoją drogą całkiem niezłe jak większość tytułów z serii wykorzystującej licencję LEGO, za spełnienie marzeń wszystkich graczy. Do tej pory jedną z ciekawszych propozycji stanowi Władca Pierścieni: Powrót Króla, gra wydana w 2003 roku pod szyldem Electronic Arts.

Data premiery Middle-earth: Shadow of Mordor nie jest jeszcze znana, ale można przypuszczać, że do debiutu dojdzie najwcześniej w przyszłym roku. Więcej szczegółów na temat gry dowiemy się z grudniowego numeru czasopisma Game Informer, a więc już niebawem. Póki co pozostaje rozkoszować się pierwszym grafikami koncepcyjnymi przedstawionymi na okładce magazynu oraz w powyższym filmiku.

Władca Pierścieni: Trzecia Era - Podążając śladami Drużyny Pierścienia

 

Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
DominiqueLV (2013.11.13, 14:26)
Ocena: -4

0%
Aule @ 2013.11.13 13:34  Post: 701575
Mogliby zrobić coś jak Skyrim tylko że w świecie Śródziemia

Jest juz jedna bardzo otwarta gra w świecie Śródziemia. Lord of the Rings Online :)
McMenel (2013.11.13, 15:59)
Ocena: -2

0%
DominiqueLV @ 2013.11.13 14:26  Post: 701590
Aule @ 2013.11.13 13:34  Post: 701575
Mogliby zrobić coś jak Skyrim tylko że w świecie Śródziemia

Jest juz jedna bardzo otwarta gra w świecie Śródziemia. Lord of the Rings Online :)

Od której wszyscy spierniczają bo od przejęcia Turbine przez WB ta gra robi się coraz łatwiejsza/debilniejsza. Raidy na 10 minut instancje które idzie wysolować Wardenem a są ustawione na 6 osób itp....
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Do konsumpcji multimediów też się nadaje. 4
Firma wciąż rozwija swoją platformę do wirtualnej rzeczywistości. 0
Szybsze wczytywanie danych na PlayStation 4 i Xboksie One. 6
Firma może szykować jakieś niespodzianki. 14
Gotowe na 9. generację CPU. W serii płyt głównych z chipsetem Z390 znajdziemy nowe modele od MSI. 8
Jest bardzo źle, a może być jeszcze gorzej. 41
Jest bardzo źle, a może być jeszcze gorzej. 41
Przynajmniej na zachodzie. 34
Dobra gra zawsze się obroni. Monster Hunter: World to jeden z największych hitów na PC w tym roku. 21
Dla serwisu to ogromna strata. Twitch został zablokowany w Chinach. 29
Firma w końcu zabiera się za toksycznych użytkowników. 8
Niestety na grę musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. 7
Niewielki sprzęt o całkiem dużych możliwościach. 10
Intel może mieć kolejnego poważnego konkurenta. 11
Przynajmniej na zachodzie. 34
Jest bardzo źle, a może być jeszcze gorzej. 41
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane