aktualności

Apple opracowuje iPhone z zakrzywionym ekranem?

35
12 listopada 2013, 09:18 Bartosz Woldański

Wygląda na to, że firma kroczy ścieżką LG i Samsunga. Jak informują anonimowe źródła związane blisko z planami Apple’a, w produkcji znajdują się dwa smartfony, które miałyby cechować się – podobnie jak LG G Flex i Samsung Galaxy Round – zakrzywionym ekranem.

iPhone 5S – krótki test. Najlepszy smartfon w wykonaniu Apple stał się faktem?

Apple szykuje nowy, jeszcze większy tablet iPad?

Samsung już zapowiedział swoje zagięte urządzenie, ale ma zamiar posunąć się nieco dalej ze swoimi rozwiązaniami, oferując w przyszłości (najwcześniej w 2015 roku) smartfony składające się – jeszcze bardziej giętkie niż LG G Flex. Apple nie zamierza stać bezczynnie. Jak wynika ze źródła, w drugiej połowie przyszłego roku (we wrześniu?) rzekomo doczekamy się dwóch iPhone’ów – z zakrzywionymi ekranami o przekątnej 4,7 cala i 5,5 cala. Niektórzy twierdzą, że rozmiar się nie liczy, ale najwidoczniej innego zdania jest Apple, które też chce mieć phableta o wymiarach porównywalnych na przykład z wydanym stosunkowo niedawno Samsung Galaxy Note 3 (5,7”).  

Wieść o testowaniu przez firmę z Cupertino większych wyświetlaczy od tych, które oferują obecne iPhone’y, nie jest żadnym novum, ale… rewelacje się nie kończą tylko na tym. Apple podobno pracuje w pocie czoła nad specjalnym czujnikiem wykrywającym stopień nacisku na ekran. Jednakże, ze względu na jeszcze wczesny etap prac, technologia ta być może nie trafi do przyszłorocznych urządzeń, tylko dopiero do kolejnych. Sensory mogłyby przydać się w grach, w których kładzie (lub położy) się nacisk na intuicyjne sterowanie. Opracowanie wyświetlacza wyposażonego w ten czujnik pozwoliłoby na lepszą kontrolę nad np. ruchami postaci (wzorem działania gałki analogowej zastosowanej w gamepadach), chociaż raczej nie zastąpi to takich akcesoriów, jak MOGA Ace Power.

Samsung Galaxy Round jest zakrzywiony w pionie, natomiast LG G Flex – w poziomie. Którą drogą dokładnie pójdzie Apple? Mówi się o wygiętych krawędziach, a z elastycznością, jak w drugim z wymienionych urządzeń, amerykańska spółka raczej nie będzie eksperymentować. Apple jak Apple: komentarza odmówiono. Na oficjalne ogłoszenie mamy czekać, zgodnie z tradycją, przynajmniej do trzeciego kwartału 2014 roku, choć do tego czasu z pewnością zostaniemy zasypani mniej lub bardziej pikantnymi pogłoskami na temat iPhone’a 6 i jego wariacji… Bo przecież jeden iPhone na konferencję to za mało. 

Na koniec kilka przykładowych konceptów zakrzywionych iPhone’ów 5 i 5S, których więcej znajdziecie pod tym adresem.

Samsung Galaxy Round - krzywe jest piękne?

Samsung – jeszcze więcej elastyczności i jeszcze krok dalej

NiezmordowanyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Niezmordowany2013.11.12, 09:24
46#1
Też nie zauważyliście, w którym momencie portal PC'owy przestał dostarczać najkonkretniejsze informacje o świecie tabletów/smartfonów, a zaczął pierdzieć nawet o drobnostkach?
vherZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vher2013.11.12, 09:36
29#2
@up
Sad but true.
I od dawna są krzykacze, że to już nie PClab tylko GSMlab czy nawet ONETlab, a ja tu ciąglę wchodzę i czytam, choć często dokładniej przeglądam komentarze niż same newsy. Ostatnimi czasy coraz tu więcej chwytliwych tytułów rodem z Onetu i jak poczuję, że przesadzili, to w końcu obiecam sobie, że już nigdy więcej na PClab nie wejdę, tak jak obiecałem sobie, że nigdy nie wejdę już na Onet - i się udało, stronę Onetu widzę tylko po wylogowaniu z PClaba.
ZeXeLZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ZeXeL2013.11.12, 09:40
-8#3
A ja lubię o tym czytać. Rynek telefonów strasznie szybko się rozwija i dobrze jest wiedzieć dużo na ten temat :)
NiezmordowanyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Niezmordowany2013.11.12, 09:42
-2#4
@vher
Ja około 5 lat temu obiecałem nie wchodzić na pudelek, potem inne. Trzeba sobie uświadomić, że każde nasze wyświetlenie to wsparcie przedsięwzięcia. Wspieranie PClab sprawia, że czują się oni pewnie na gruncie tego co robią. Nie są żadną firmą google żeby nie stracić odpowiednio dużo swoich udziałów w rok. Ale tego tam chyba nikt nie przyjmuje do wiadomości.
strykulZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
strykul2013.11.12, 09:42
Niezmordowany @ 2013.11.12 09:24  Post: 701164
Też nie zauważyliście, w którym momencie portal PC'owy przestał dostarczać najkonkretniejsze informacje o świecie tabletów/smartfonów, a zaczął pierdzieć nawet o drobnostkach?

Drobnostki są poczytne, a to przekłada się w prosty sposób na PLN... ten news totalnie nic nie wnoszący - nie wiem którą część nazwy PC czy LAB reprezentuje nikomu do niczego nie potrzebne gdybanie o nowych iPhonach, ale robi się to drażniące...
Master HuskyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Master Husky2013.11.12, 09:50
jaki mam stosunek do tej firmy jak i ludzi kupujących ich produkty można się przekonać w komentarzach i na forum, nigdy natomiast nie stwierdziłem, że apple zrobił brzydki telefon a teraz mogę jeszcze dodać to do listy(prawda ten telefon nie istnieje ale już jego koncept wywołuje wymioty)
macieqqZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
macieqq2013.11.12, 09:51
13#7
Myślę, że to zasługa nowych newsmanów którzy nie poczuwają się do prezentacji nam wartościowych treści a chcą tylko wyrobić swoją dzienną normę newsów przez co szukają byle czego co by można kopiuj/wklej.

edit// Chcemy opcji filtrowania newsów poprzez blacklistę tagów.

edit2// Wasze źródło '
HTTP Error 404
File not found.'
*Konto usunięte*2013.11.12, 10:14
-1#8
Ja wchodzę tutaj z przyzwyczajenia i żeby poczytać komentarze. Wystarczy zobaczyć jak wyglądają wiadomości na np. pure_pc lub bench_mark. Podobają mi się za to testy sprzętu które są klasą samą w sobie.
DevilScreamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
DevilScream2013.11.12, 10:52
O proszę, Apple zaczyna iść za tłumem. Miało nie być dużych, 5-calowych paletek - będą. Miało nie być telefonów w kształcie mydelniczek - będą. Miała być najwyższa jakość i brak plastików - to już porzucili (vide srajfon 5C) i newsy na to samo wskazują :)

Chyba nie pozostaje nic innego jak złapać 4S po taniości - chyba jedyny jeszcze całkiem wydajny i w pełni applowy smartfon.
LM86Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
LM862013.11.12, 11:12
Jednym słowem zrzynają od LG i SAMSUNGA. Natomiast gdyby było odwrotnie to APPLE juz dawno powzwałoby LG i SAMSUNGA i rządało milionowych odszkodowań. Przypomnijcie sobie jak to Apple wszystko co można patentowało o później szło do sądu.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1