aktualności

South Park: The Stick of Truth – Ubisoft znowu przesuwa premierę. Na pocieszenie zapis rozgrywki

5
4 listopada 2013, 16:39 Bartosz Woldański

„Erpegowa” adaptacja animowanego serialu dla dorosłych zalicza kolejną obsuwę i zadebiutuje dopiero w pierwszym kwartale 2014 roku. Coraz trudniej zliczyć, ile już tych opóźnień się doczekaliśmy. Niestety, jest to kolejne, po Watch_Dogs, przesunięcie premiery ważnego tytułu, który miał wyjść w najbliższych tygodniach, lecz ukaże się dopiero za kilka miesięcy.

South Park: The Stick of Truth przeniesione z grudnia

Miłośnicy cRPG-ów i South Parka muszą wytrzymać jeszcze prawie pół roku, żeby zagrać w „Kijka Prawdy” (oficjalny polski podtytuł gry). Francuski koncern najwidoczniej chce przetestować cierpliwość graczy, ale jak wiadomo – wszystko ma swoje granice. Tym bardziej, że The Stick of Truth miało wyjść w… 2012 roku, po czym jeszcze istniejące wtedy THQ stwierdziło, iż gra studia Obsidian Entertainment potrzebuje dodatkowych miesięcy szlifów. Kiedy wydawało się, że już wszystko zmierza w dobrym kierunku, THQ padło, a prawa do marki przejęła firma Ubisoft i premierę przełożono z początku 2013 roku na bliżej nieokreślony okres tego roku.

Zagranie ze strony francuskiego wydawcy jest tym dziwniejsze, że raptem ponad miesiąc temu ogłoszono oficjalną datę wydania cRPG-a w świecie South Parka (12 grudnia 2013 roku). Wtedy zastanawialiśmy, jak bardzo zostanie opóźniona edycja na komputery osobiste. Teraz dowiadujemy się, że obsuwę zaliczą wszystkie zapowiedziane wersje produkcji, a premierę wyznaczono na 6 marca 2014 roku. Ostatecznie.

Niezmiernie szkoda, bo na poniższym 7-minutowym zapisie rozgrywki gra Obsidianu prezentuje się wręcz bajecznie, z humorem charakterystycznym dla serialowego odpowiednika. Rękę Treya Parkera i Matta Stone, twórców oryginału, czuć w każdej sekundzie zwiastuna. Ze słów, jakie padły z ich ust, wynika, że potrzebowali więcej czasu, żeby dać graczom to, czego oczekują. Pytanie tylko, ile jeszcze razy to usłyszymy?

Ostatni kwartał tego roku miał być mocną ofensywą ze strony Ubisoftu, a okazuje się, że ze wszystkich zapowiedzianych na ten okres gier pozostała jedynie czwarta część Assassin’s Creed o podtytule Black Flag, która w minionym tygodniu wyszła na PlayStation 3 i Xboksa 360, a 21 listopada zawita na komputery osobiste.

Ubisoft opóźnia także The Crew i Watch_Dogs

Źródło: Ubisoft
tunkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tunk2013.11.04, 17:16
Well, mój awatar mówi sam za siebie. The words cannot describe how much I hate you guys
EzioZPolskiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
EzioZPolski2013.11.04, 22:30
Musze to mieć. Zapowiada się epicka przygoda :)
fajny RafałekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fajny Rafałek2013.11.04, 23:59
O cholera, wreszcie gra, w którą po prostu muszę zagrać...
blondasekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
blondasek2013.11.05, 06:21
Taaa, kolejne opóźnienie... O ile ta gra pewnie zadziała na większości nawet tosterów, to coś czuję w kościach, że Watch Dogs będzie beznadziejnie liniowy... A ta gra, jeżeli nie przesuną znowu terminu, ma u mnie preordera D: Chociaż mało tu przekleństw, jak na SP.
LoX2013.11.05, 19:36
tunk @ 2013.11.04 17:16  Post: 699525
Well, mój awatar mówi sam za siebie. The words cannot describe how much I hate you guys

podpisane: General Cartman Lee ;)
Zaloguj się, by móc komentować
1