Mamy hit? Koncern Electronic Arts dołożył wszelkich starań, by zaoferować świetny tryb wieloosobowy oraz dorównać pod względem kampanii fabularnej największej konkurencji w postaci serii Call of Duty: czy udało się osiągnąć cel? Dzień premiery przyniósł również materiały wideo porównujące najatrakcyjniejsze pod względem szaty graficznej wersje Battlefielda 4.
Battlefield 4 – test kart graficznych i procesorów
Battlefield 4 - poradnik dla początkujących komandosów
Przy okazji bety omawialiśmy różnice w grafice pomiędzy wersjami PC a konsolami obecnej generacji, ale rezultat tych porównań mógł być tylko jeden. Różnice te zacierają się, gdy zestawimy edycje na PlayStation 4 i Xboksa One z komputerowym wydaniem tytułu. Oprawa wizualna jest pomiędzy nimi porównywalna. Jak bardzo? Godną uwagi analizę przeprowadziło Digital Foundry z brytyjskiego serwisu Eurogamer.
Prezentacja trybu pojedynczego (Xbox One)
Prezentacja trybu wieloosobowego (PlayStation 4)
Komputerowego Battlefielda 4 uruchomiono na maszynie wyposażonej w procesor AMD FX-8350, 8 GB RAM-u oraz dwie karty graficzne AMD Radeon HD 7970 w trybie CrossFire, ale co ważniejsze, potwierdziły się niestety obawy, że wersja na Xboksa One działa zaledwie w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a PlayStation 4 w 1600 x 900 pikseli przy stałej liczbie 60 klatek na sekundę. To, jak wydajność wypada na nowych konsolach, możecie zobaczyć na jednym z załączonych poniżej materiałów wideo. Spadki, nawet do 30 klatek/s., są odnotowywane głównie w największych zadymach.
Porównanie wydajności: Xbox One vs PlayStation 4
Porównanie graficzne: PlayStation 4 vs Xbox One
Porównanie graficzne: PlayStation 4 vs PC
Porównanie graficzne: Xbox One vs PC
Wraz z premierą nastąpił wysyp recenzji, w których Battlefield 4 zgarnął oceny rzędu 7-9.5/10, czyli raczej o zawodzie nie ma mowy. O ile tryb fabularny nie zaskakuje i jest przystawką do batalii sieciowych, o tyle w głównym daniu docenia się przede wszystkim projekt map, tryb Obliteration czy zmiany w balansie rozgrywki, które czynią z gry coś więcej niż tylko Battlefielda 3.5. Czy jest tak faktycznie? Przekonamy się o tym na dniach już we własnym domowym zaciszu. Jedno jest pewne – warstwa graficzna robi na niektórych ujęciach imponujące wrażenie, więcej porównań znajdziecie w serwisie Eurogamer: Pełna galeria screenów porównawczych (PC vs PS4 vs XONE).
Poinformowano ponadto, że Chińska Nawałnica (ang. China Rising), pierwsze z zapowiedzianych DLC, ukaże się 3 grudnia bieżącego roku dla posiadaczy wersji Premium. Pozostali gracze będą musieli poczekać dwa tygodnie dłużej i otrzymają dodatek jeszcze przed okresem świątecznym – 17 grudnia. Przypomnijmy, że w skład rozszerzenia wejdzie nowe wyposażenie i pojazdy oraz cztery unikatowe mapy do trybu wieloosobowego. W międzyczasie pojawi się kolejne DLC, o podtytule Second Assault, zawierające najpopularniejsze mapy z Battlefielda 3 i ukaże się najpierw na konsoli Xbox One (22 listopada).
Na koniec warto wspomnieć, że kupując polskie wydanie pudełkowe Battlefielda 4, jesteśmy skazani na rodzimy dubbing, bez możliwości wyboru anglojęzycznej wersji ku naszemu niezadowoleniu. Rozczarowanie jest tym większe, że trzecia odsłona serii umożliwiała zmianę języka. Dzisiaj odbyła się jedynie światowa premiera – gra, w wersji na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360, trafi oficjalnie na półki polskich sklepów w najbliższy czwartek. Nie musicie jednak czekać ze ściąganiem stosownych plików w platformie Origin, gdyż EA pozwoliło graczom na wstępne ich pobranie, by móc uruchomić oczekiwanego FPS-a w dniu debiutu.
Odsłuchaj polski dubbing na zwiastunie Battlefielda 4








Co do bf4 to widac na pierwszy rzut oka lepsze AA na Ps4 i trochę inną paletę barw na xbone.
Ciekawe też będzie porównanie w kilka miesięcy po premierze Maxwela. Nie zdziwię się jak XO będzie porównywalny z GF830 a PS4 z GF850.
Mało kto kupuje konsole zaraz po premierze, a w pół roku po premierze nie będzie sensu kupować konsoli o mocy porównywalnej z przeciętnym PC.
Otóż to. Pisałem o tym nie raz, pclab skupia się na produktach na które może sobie pozwolić kilka procent społeczeństwa, i to nie chodzi tylko o testy, ale o wszystko, dowiem się jakie są planowane najmocniejszego GPU i szczegółowe info ale nie dowiem się nic o normalnych kartach, poza jakimś odburknięciem, że kiedyś tam mają być. I tyczy się to wszystkiego.
http://images.eurogamer.net/2013/articles/.../resize/1920x-1
http://images.eurogamer.net/2013/articles/.../resize/1920x-1