aktualności

Injustice: Gods Among Us - Ultimate Edition zmierza na PC

5 8 października 2013, 09:28 Bartosz Woldański

Renesans bijatyk na komputerach osobistych? Po ostatnim Mortal Kombat studio NetherRealm wespół z koncernem Warner Bros. postanowili wydać kolejną bijatykę, Injustice: Gods Among Us, na PC i nie tylko. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Recenzja gry Injustice: Gods Among Us

Zgodnie z przewidywaniami, Injustice: Gods Among Us - Ultimate Edition, bijatyka osadzona w uniwersum DC, ukaże się 29 listopada 2013 roku na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation Vita, PlayStation 4 i Xbox 360. Wśród wymienionych platform sprzętowych ewidentnie brakuje wersji na Xboksa One oraz Wii U. Co prawda, były one częścią plotek, ale, jak skomentował Ed Boon, dyrektor kreatywny studia NetherRealm, mało prawdopodobne jest ich wydanie, stwierdzając „to nie jest takie proste”. Trudno w tym przypadku mówić o wyłączności na sprzęt Sony, skoro rozszerzona edycja Injustice zmierza także na starsze urządzenie Microsoftu…

Wzbogacona wersja gry ma zawierać wszystkie wydane DLC zawierające dostęp do dodatkowych sześciu postaci (Lobo, Batgirl, Generał Zod, Martian Manhunter, Zatanna oraz nieco odmieniony Scorpion znany z Mortal Kombat), przeszło 30 dodatkowych skórek oraz 60 specjalnych wyzwań (tzw. S.T.A.R. Labs Missions), za które trzeba było wcześniej osobno zapłacić. Gra umożliwi wcielenie się w takich superbohaterów i superłotrów, jak Batman, Harley Quinn, Joker, Flash, Wonder Woman, Sinestro, Catwoman, Arrow czy Superman.

Port Injustice na PlayStation 4 i PC przygotowuje raczej mało znany zespół deweloperski High Voltage, który odpowiada za takie produkcje, jak Family Guy, 50 Cent: Bulletproof G-Unit Edition, The Conduit czy nieudaną odsłonę przygód Larry’ego… nie, nie Laffera, tylko jego siostrzeńca – Lovage’a w grze Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude. Obiecano, że w Injustice na PlayStation 4 skorzystamy z rozwiązań charakterystycznych dla nowego pada DualShock 4 (opcja „share” czy funkcjonalność panelu dotykowego), który ma również współpracować z PC (przynajmniej podstawowe funkcje). Z kolei edycje na PlayStation Vita opracowuje Armature Studio, twórcy przenośnego spin-offa Batmana: Arkham Origins (Blackgate), który zadebiutuje pod koniec bieżącego miesiąca.

Jeszcze do niedawna można było narzekać na brak (zwłaszcza dobrych) bijatyk na PC. Zaczyna się to jednak zmieniać na lepsze – tylko w tym roku doczekaliśmy się wydania kilku udanych tytułów, takich jak Skullgirls, The King of Fighters XIII czy Mortal Kombat (po ponad 2 latach od wydania na konsolach obecnej generacji i bardzo długiej nieobecności serii na tej platformie sprzętowej!). A w drodze jest nie tylko Injustice, ale również Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst (koniec tego roku) i Ultra Street Fighter IV (początek przyszłego). I jak tu się nie cieszyć?

Źródło: Eurogamer
Rak NieborakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rak Nieborak2013.10.08, 11:22
-3#1
Nie jestem jakoś szczególnym fanem tej gierki, ale kupuję każdą bijatykę na PC, po to by wspierać społeczność. Jako osoba, która głównie gra w bijatyki napiszę, że brakuje mi na PC dobrze wydanej serii BlazBlue, ewentualnie nowszych wersji Guilty Gear, ale ArcSystem zdaje się skupiać na automatach w Japonii i ma w... nosie inne platformy, choć z pewnym opóźnieniem PS3 dostaje te gry.
binniebinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
binniebin2013.10.08, 16:20
Jak to brakuje WiiU jak na koniec trailera jest wymienione (time 1:13)
qjinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjiqjin2013.10.08, 16:41
To jest stary zwiastun, a jest tam Wii U, bo wydanie podstawowe gry wyszło na tę konsolę. Natomiast Ultimate Edition nie jest już planowane (podobnie jak na Xboksa One).
QuizZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Quiz2013.10.09, 08:15
W skrócie-
1.Nikt tego nie kupi, bo mało osób gra w mordobicia na pc
2.Producent porówna sprzedaż na konsolach i na pecetach i uzna ze słabą sprzedaż spowodowało piractwo.
3. Kolejne gry tego producenta nie wyjdą na pc bo piractwo
qjinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjiqjin2013.10.09, 09:07
Quiz @ 2013.10.09 08:15  Post: 693465

3. Kolejne gry tego producenta nie wyjdą na pc bo piractwo

A to bardzo ciekawe, bo Injustice jest JUŻ kolejną grą tego producenta wydaną na PC (po Mortal Kombat, którego sprzedaż na komputerach jest powyżej oczekiwań twórców i wydawcy ;]).
Zaloguj się, by móc komentować
1