aktualności

GTA V z ogromną mapą świata. Konsolowcy przeciwni wersji PC

94
11 września 2013, 13:46 Bartosz Woldański

Na tydzień przed światową premierą GTA V do sieci wyciekła mapa świata gry. Wygląda na to, że gracze będą przytłoczeni ogromem terenu do zwiedzenia. Pokuszono się nawet o porównanie do miasta Liberty City znanego z poprzedniej części serii.  

Mapa świata GTA V została opublikowana przez jednego z użytkowników strony internetowej Reddit i pochodzi z poradnika gry opracowanego przez firmę Brady Games, od wielu lat specjalizującą się w tworzeniu obszernych książeczek opisujących szczegółowo największe i najgłośniejsze produkcje. Kolejni użytkownicy postanowili zestawić mapę nowej odsłony gangsterskiego cyklu z tą z GTA IV. Liberty City jest zatem porównywalne tylko do... miasta Los Santos. A przecież na graczy jeszcze czekają ogromne, zabudowane w mniejszym stopniu połacie terenu, militarne lotnisko czy niewielkie miasteczko na wybrzeżu. Co tu dużo pisać – sami zobaczcie:

Ogrom świata GTA V nie powinien dziwić, skoro firma Rockstar już wcześniej ogłosiła, że wielkość obszaru będzie porównywalna do tego, co oferują poprzednie dwie odsłony GTA oraz Red Dead Redemption (sandboksowy western Rockstara niewydany do tej pory na PC), ale... razem wzięte.

Dzisiaj wypłynęła kolejna intrygująca informacja. Brak oficjalnej zapowiedzi wersji na "blaszaki" wywołuje wielkie emocje wśród graczy, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Konsolowcy, najwidoczniej znudzeni, sfrustrowani albo po prostu złośliwi, utworzyli petycję przeciwko… wydaniu GTA V na komputery osobiste z apelem, by pecetowcy dostali nauczkę i przestali kraść. W chwili pisania wiadomości liczba sygnatariuszy wyniosła niespełna 400 i ciągle rośnie, chociaż nie tak szybko, jak w swoim czasie ta za pecetową edycją (obecnie 340 tys. podpisów).

Petycja w sprawie GTA V na PC

W najdroższą produkcję w historii branży gier wideo zagramy już 17 września, ale wyłącznie na PlayStation 3 i Xboksie 360. Firma Rockstar poświęciła ponad pięć lat na produkcję, by sandbox spełnił oczekiwania fanów serii (miłe niespodzianki podczas rozgrywki to już swoja drogą...). Jeśli producent przykłada taką uwagę do chociażby wyboru osób podkładających głos postaciom, to chyba nie ma co się obawiać o ostateczną jakość gry.

m4rkizZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
m4rkiz2013.09.11, 13:52
58#1
'utworzyli petycję przeciwko… niewydawaniu GTA V na komputery osobiste z apelem, by dostali nauczkę i przestali kraść. '

i pic, bo kazdy pijak to zlodziej


przeciwko niewydawaniu? chyba cos pomieszaliscie
zdylZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zdyl2013.09.11, 14:01
47#2
Haha, zebrała się banda konsolowców i myślą, że im się uda :lol:
DarthRevanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
DarthRevan2013.09.11, 14:08
26#3
Jestem ciekaw, czy gdyby GTA V było na pc i co więcej- premiera byłaby w tym samym czasie co na konsole, to czy właściciele konsol i jednocześnie na pewno też pecetów, nie wybraliby czasem jednak wersji na 'tego złego' blaszaka.
KelamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kelam2013.09.11, 14:12
33#4
Jaka agresja :o.
'z apelem, by pecetowcy dostali nauczkę i przestali kraść'
Just LOL.
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2013.09.11, 14:13
13#5
Piractwo jest i na konsolach i na PC. Gdyby nie tak duży jego stopień na PC już dziś byśmy mieli GTA V.
Założę się, że też 'konsolowcom' nie uśmiecha się płacenie znacznie więcej za gry czy abonament do multi...

Jeżeli stopień piractwa na PC się będzie zmniejszać, a ludzie będą kupować tutaj gry to zarówno MS jak i Sony wpadną w tarapaty. Bo tak dojną krowę szukać ze świecą
_QuaTTrO_Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
_QuaTTrO_2013.09.11, 14:20
51#6
Ból dupy konsolowców jakiegokolwiek nigdy nie widziałem.
szefonsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szefons2013.09.11, 14:24
36#7
Może się stresują, że będą beta testerami...
dahrentradeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dahrentrade2013.09.11, 14:25
33#8
czemu kosolowcy sa przeciwni? bo jak wyjdzie na pc to bedzie roznica graficzna miedzy gta 4 a san andreas
jestem-bogiemZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jestem-bogiem2013.09.11, 14:30
-1#9
Co mnie obchodzą frajerzy od konsol którzy robią petycję na pc niech zrobią na swojej ukochanej konsoli sprzed epoki.Ma być na pc i koniec
McMenelZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
McMenel2013.09.11, 14:34
26#10
Cóż widać iż zazdrość niektórych zżera. Zresztą gdyby rynek PC upadł tak jak chce ta grypa która złożyła petycje to mielibyśmy duopol i wyższe ceny konsol jak i gier na nie. PC jest jednak alternatywą dla konsol i wielu posiadaczy blaszaków ma i konsole. Cóż w każdej grupie zawsze znajdzie się jakieś stado debili.
Zaloguj się, by móc komentować
1