aktualności

Akcja "Zmień swój świat" trwa

9 października 2002, 13:55 Marek Chmielarz
Trwa organizowana przez firmę Intel we współpracy z programem "Internet w Szkołach - Projekt Prezydenta RP" ogólnopolska akcja edukacyjna "Zmień swój świat", której celem jest popularyzacja wykorzystania nowych technologii. Kierowana do młodzieży szkolnej, grona pedagogicznego oraz rodziców i wszystkich zainteresowanych akcja ma na celu przygotowanie młodzieży do pełnego wykorzystania możliwości, jakie oferują komputery PC i Internet. Współorganizatorami akcji są magazyn CHIP, portal Wirtualna Polska oraz firmy Canon, Creative Labs, Samsung, Microsoft.


W ramach akcji odbędzie się 600 prezentacji w 288 szkołach - gimnazjach, technikach i liceach w 96 miastach na terenie całego kraju. Zajęcia będą zawierały liczne demonstracje edukacyjnego i domowego zastosowania komputerów PC.

Prowadzący zajęcia pokażą, jak szukać potrzebnych informacji, jakie są sposoby nowoczesnego komunikowania się oraz jak efektywnie korzystać z komputerowych słowników, leksykonów, encyklopedii i programów edukacyjnych, także tych służących do nauki języków obcych. Zaprezentują ponadto możliwości domowego zastosowania Internetu - od wykorzystania serwisów informacyjnych, poprzez planowanie podróży, po zaawansowane usługi sklepów i banków internetowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również jak wykorzystać komputery do cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku.

Akcja skierowana jest do wiodących szkół w poszczególnych regionach. Cykl prezentacji rozpoczął się we wrześniu i będzie trwał do 15 grudnia 2002 roku. W każdej szkole odbędą się po co najmniej dwie prezentacje - jedna wyłącznie dla młodzieży tejże szkoły, a druga dla młodzieży z innych szkół, rodziców i społeczności lokalnej.

Po zakończeniu akcji - sprzęt komputerowy używany podczas zajęć zostanie przekazany tym szkołom, które najlepiej przygotują się do udziału w akcji. Tym samym do szkół trafią między innymi 32 komputery, 32 monitory, 5 projektorów multimedialnych, 8 ekranów i 8 drukarek. Łączna wartość sprzętu przekracza ćwierć miliona złotych.

Więcej informacji wraz z programem prezentacji można znaleźć pod adresem www.zmienswojswiat.wp.pl.
1