aktualności

Nowe kolorowe drukarki OKI

9 października 2002, 12:53 Marek Chmielarz
Drugiego października odbyła się polska premiera dziesięciu nowych modeli drukarek kolorowych OKI serii C7000 i C9000. Jak zapewnia producent, nowe urządzenia należą do najszybszych w swojej klasie, wyróżniają się profesjonalizmem i niskimi kosztami eksploatacji. Główną zaletą nowej serii jest połączenie wydruku kolorowego z monochromatycznym, przy zachowaniu jakości i szybkości pracy. Premiera nowych urządzeń zbiega się z dziesiątą rocznicą działalności OKI w Polsce.


Nowa seria C9000 drukuje do 30 stron A3 na minutę w kolorze i do 37 stron w trybie mono przy rozdzielczości rzeczywistej 1200x1200 dpi. Nowe modele C7000 drukują 20 kolorowych 24 czarno-białych stron A4 na minutę, przy zachowaniu maksymalnej rozdzielczości.

Dzięki wprowadzonej przez OKI technologii Digital LED, nowe drukarki C7000 i C9000 wyposażono w rozwiązania usprawniające drukowanie kolorowe.„W dynamicznie rozwijającym się segmencie drukarek, nowe produkty muszą charakteryzować się profesjonalizmem, wydajnością i niezawodnością – takie są podstawowe wymagania współczesnych użytkowników. C7000 i C9000 to wkład OKI w sprawny przepływ informacji w biurze. Dzięki profesjonalnym rozwiązaniom, nowe urządzenia Oki są łatwe w zarządzaniu i użytkowaniu.” – mówi Andrew Montgomery, dyrektor zarządzający OKI Europe.

Zastosowania projesjonalne
Procesor i akcelerator grafiki zostały skonstruowane tak, aby drukarka przy rozdzielczości rzeczywistej 1200x1200 dpi przyjmowała i wykonywała równocześnie wiele zadań zlecanych w tym samym czasie przez licznych użytkowników sieci.

C7000 i C9000 drukują bez ograniczeń na różnorodnych nośnikach o różnej gramaturze (folie, wizytówki, formaty +A3 i banery).

Dodatkowe podajniki na papier są automatycznie wykrywane przez drukarkę i włączane do pracy. Automatyczne rozpoznawanie rodzaju nośnika dostosowuje ustawienia w sterowniku do używanego formatu i gramatury papieru, zapewniając drukowanie bez niepotrzebnych zacięć.

Funkcja automatycznej kalibracji kolorów zapewnia pełną zgodność kolorów na wszystkich drukowanych dokumentach, bez względu na stopień zużycia tonera i bębnów.

Sterowniki do drukarek C7000 i C9000 zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę użytkownikom i ułatwić dostęp do rozbudowanej gamy funkcji dodatkowych, takich jak drukowanie broszur, czy umieszczanie wielu oryginałów na jednym arkuszu.

Druk materiałów poufnych jest zabezpieczony kodem wprowadzanym przez upoważnionego użytkownika.

Oszczędność
Unikalne oprogramowanie kontroluje i monitoruje eksploatację drukarki. Administrator sieci może zarządzać dostępem do druku kolorowego. Informacje dotyczące drukarki są zbierane i edytowane w raporcie Excel. System zabezpieczeń jest niezawodny, ponieważ wszystkie dane przechowywane są w drukarce, a nie na sieci.

Kompletne rozwiązanie druku w biurze
System kopiujący CCS przekształca drukarkę w kompletny system drukujący do biura. Połączenie drukarki, skanera i finishera (dostępnego wyłącznie w wersji C9000) sprawia, że drukarki OKI eliminują potrzebę posiadania oddzielnej kserokopiarki w biurze.

Obietnica Oki
Dzięki gamie nowoczesnych produktów OKI, drukowanie materiałów w mono kosztuje tyle samo, co przy użyciu standardowej drukarki monochromatycznej. Jedno urządzenie łączy druk w kolorze i mono, obsługując grupę roboczą, departament, eliminując potrzebę posiadania wielu oddzielnych drukarek.

Rozdzielone tonery i bębny obniżają koszty eksploatacji urządzenia, ponieważ zużycie tonera nie powoduje konieczności wymiany bębna. Użytkownik bez specjalistycznego przeszkolenia może sam szybko wymienić materiały eksploatacyjne.

C7000 i C9000 to trzecia generacja drukarek kolorowych dostosowana do wymogów nowoczesnego biura.
1