aktualności

Sony SmartWatch 2 - wodoodporny zegarek do urządzeń z Androidem

14
26 czerwca 2013, 09:55 Grzegorz Kubera

SmartWatch 2 to najnowszy smartwatch firmy Sony, który został zaprezentowany podczas Mobile Asia Expo w Szanghaju. Ta wersja zegarka ma szczelniejszą obudowę i nieco lepsze podzespoły.

Zegarek ma 1,6-calowy wyświetlacz (poprzedni model miał 1,3-calowy 128 x 128) pracujący w rozdzielczości 220 x 176 pikseli. Obudowa koperty jest wykonana z aluminium i jest odporna na kurz i wodę (norma IP57). Nie oznacza to jednak, że smartwatch Sony jest odporny na zanurzenie - letni deszcz mu nie zaszkodzi, ale kąpiel już tak.

sony smartwatch 2

Jak podaje producent, zegarek obsługuje technologie NFC i Bluetooth, i można go sparować z urządzeniami, które pracują pod kontrolą systemu Android 4.0 lub nowszym. System iOS nie jest obsługiwany.

Zegarek ma oferować szybki dostęp do m.in. odbierania i odrzucania połączeń, dostęp do e-maili i aplikacji sportowych stworzonych z myślą o zegarku, czy też może pełnić funkcję pilota do prezentacji. SmartWatch 2 pozwala też na kontrolowanie odtwarzacza muzyki, synchronizuje się z serwisami społecznościowymi, pozwala zerknąć w kalendarz czy odebrać SMS-a. Do tego nowość Sony ma mieć szereg użytecznych aplikacji, które będą pozwalać np. na sterowanie aparatem w smartfonie.

sony smartwatch 2

Wymiary urządzenia to 42 x 41 x 9 mm. Na jednym ładowaniu akumulatora smartwatch ma działać 3-4 dni, a używany sporadycznie wytrzymuje tydzień. Premiera we wrześniu, cena jeszcze nieznana.

Źródło: Engadget.com, Mashable.com
HegenovZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hegenov2013.06.26, 10:52
Dziwne, ale na innych serwisach piszą, że Sony chwali się wodoodpornym i kurzoodpornym designem, ale zaznacza, że nie należy zegarka brać nawet pod prysznic.
Wodoodporność więc kończy się na zawilgoceniu i chyba nie zasługuje na miejsce w tytule....

Co do samego zekarka, to na obrazkach pasek przypomina te plastikowe paski od najtańszych zegarków, które się kupuje od handlarzy na bazarze. Produkt nietani, więc mogliby się bardziej postarać.
Podoba mi się jednak funkcja działania jako zwykły zegarek ;)
Q'botZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Q'bot2013.06.26, 11:02
10#2
Coś dla dzisiejszych właścicieli nakręcanych zegarków - zamiast działać na baterii kilka lat, tego trzeba nakręcać(łądować) co 3 dni :P
DeJk_SEBAZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
DeJk_SEBA2013.06.26, 11:05
Bez ekranu HD? Badziewie… :P
KamiKAzeDBCZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
KamiKAzeDBC2013.06.26, 11:22
-1#4
Jak nie będzie 1000zł kosztować to czemu nie. W sumie nawet jako zegarek świetnie wygląda (podoba mi się tarcz).
rinzaiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
rinzai2013.06.26, 12:41
jak dla mnie niewypał - przy takich małych rozmiarach powinni zrezygnować z navbara i wielkiego logo na rzecz większego ekranu (przyciski nawigacyjne mogli zrobić w formie pokrętła, tj. ruch do góry to menu kontekstowe, w dól to powrót a naciśnięcie to home), bo teraz zabierają one ok 1/4 całości.
Dodatkowo taki gadżet powinien być wodoodporny i już na starcie zrobiony tak aby chciał go kupić każdy, kto uprawia sport (tj. mieć wbudowany krokomierz, do zestawu dołączoną opaskę od pulsometru i do tego np. jakieś premium na endomondo czy sportstracker). Bez tego to jest tylko zabawka dla szpanerów, bo co mi po 'szybkim sprawdzeniu smsa' jak bez lupy tego nie odczytam.

no i te 3 dni :D aż wstyd nazywać to zegarkiem, lepiej by to nazwali 'wielofunkcyjną bransoletą'
fart hackZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fart hack2013.06.26, 13:10
'jak dla mnie niewypał - przy takich małych rozmiarach powinni zrezygnować z navbara i wielkiego logo na rzecz większego ekranu (przyciski nawigacyjne mogli zrobić w formie pokrętła, tj. ruch do góry to menu kontekstowe, w dól to powrót a naciśnięcie to home), bo teraz zabierają one ok 1/4 całości.' Nie wszystko odrazu, coś muszą dodać w next smartwatch'u ;)
DawkopoloZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dawkopolo2013.06.26, 13:15
Wgl, ja nie wiem gdzie ci designerzy zaopatrzają się w pomysły, ale można zrobić coś oryginalniejszego..
tasakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tasak2013.06.26, 15:15
za 200/250zł to jeszcze bym się zastanawiał powyżej to już zbędny gadżet biorąc pod uwagę to co oferuje, gdyby jeszcze był tak wodoodporny jak Xperia Z to można by się nad tym dłużej zastanowić inaczej podziękuję Sony.
MarmiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marmi2013.06.26, 16:16
Cóż, mój zegarek chodzi na razie 5 lat bez wymiany baterii, wskazuje DOKŁADNIE czas (synchronizacja z zegarem atomowym) i ma parę fajnych funkcji. Oczywiście nie smartfonowych ale nie zamieniłbym go na to nawet jakby to rozdawali...
gregory003Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregory0032013.06.26, 17:16
Po cholerę komu zegarek oferujący ''...szybki dostęp do m.in. odbierania i odrzucania połączeń, dostęp do e-maili i aplikacji sportowych stworzonych z myślą o zegarku, czy też może pełnić funkcję pilota do prezentacji'', czyli posiadający dokładnie te same funkcje co smartfon, który trzyma w kieszeni?

Ludzie w ogóle kupują te smart-zegarki?
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1