aktualności

Lupus w stu procentach w rękach Vogla

5 sierpnia 2003, 18:01 Paweł Pilarczyk
Tadeusz Wilczek, współzałożyciel i pierwszy właściciel wydawnictwa Lupus, zrezygnował w ubiegły czwartek z 50-procent udziałów w grupie wydawniczej Vogel Burda Communications-Lupus. Tym samym wydawnictwo Lupus stało się w stu procentach własnością firmy Vogel Burda Holding, niemieckiego wydawcy prasy komputerowej (m.in. magazynu CHIP). Jaki los czeka pisma ENTER oraz Computer Reseller News Polska, wydawane dotychczas przez Lupus? Tego jeszcze nie wiadomo. Informacja prasowa - poniżej.
Warszawa, dn. 4.08.2003. Dotychczasowy właściciel 50% udziałów w wydawnictwie Lupus – Tadeusz Wilczek - zrezygnował z udziału w tej spółce. Tym samym Vogel Burda Holding, niemiecki wydawca magazynów komputerowych, a jednocześnie dotychczasowy właściciel drugiej połowy udziałów w wydawnictwie Lupus, stał się jedynym właścicielem spółki.

W lutym br. Vogel Burda Holding GmbH podpisał z Grupą Weka umowę o zakupie 50% udziałów w wydawnictwie Lupus. Druga połowa udziałów w Lupusie pozostała w rękach Tadeusza Wilczka, współzałożyciela i pierwszego właściciela wydawnictwa. W dniu 31.07.2003 r. Tadeusz Wilczek zrezygnował z udziału w spółce.

"Mój nowy partner w wydawnictwie Lupus - Vogel Burda Holding - zaproponował bardzo odważne plany dotyczące inwestycji na polskim rynku wydawniczym prasy komputerowej. Wymagały one jednak znacznych inwestycji wydawniczych oraz poniesienia sporego ryzyka. Może sobie na to pozwolić holding wydawniczy, natomiast już niekoniecznie prywatny wspólnik. Nie chcąc hamować koniecznego rozwoju wydawnictwa wybrałem to, co moim zdaniem leży w interesie firmy, którą tworzyłem. Postanowiłem skorzystać z przysługujących wspólnikowi możliwości opuszczenia spółki" - powiedział Tadeusz Wilczek, wiceprezes Zarządu Wydawnictwa Lupus.

Całkowite zaangażowanie kapitałowe Vogel Burda Holding w wydawnictwo Lupus umożliwia niemieckiemu wydawcy pełniejszą realizację planów poszerzenia udziału w sektorze prasy komputerowej na międzynarodowych rynkach wydawniczych. Pierwszym krokiem w realizacji tej strategii na polskim rynku było odkupienie od Grupy Weka połowy udziałów w wydawnictwie Lupus.

„Chcemy pozostać liderem polskiego rynku wydawniczego branży IT i nadal rozwijać wydawnictwo. Mamy konkretne, ambitne plany i myślę, że po kilku miesiącach wspólnej pracy p. Wilczek upewnił się, że może oddać wydawnictwo w pewne ręce”.– powiedział Jerzy Karwelis, Prezes Zarządu Vogel Burda Communications i Prezes Zarządu Wydawnictwa Lupus.

Dzięki połączeniu sił umacnia się nowa grupa wydawnicza Vogel Burda Communications-Lupus, która staje się liderem na polskim rynku prasy komputerowej. Grupa dysponuje zrównoważonym portfolio tytułów ( „Enter”, „Computer Reseller News Polska”, „CHIP”) pokrywającym ważniejsze sektory rynku IT w Polsce. W jej rękach znajdują się tytuły dla szerokiej grupy odbiorców od specjalistycznej prasy branżowej, poprzez tytuły skierowane do użytkowników komputerów aż po serwisy on-line, odwiedzane co miesiąc przez ponad 8 milionów internautów. Szacuje się, że udział rynkowy w sektorze specjalistycznej prasy komputerowej nowo powstałej grupy wynosi ponad 45%.

Źródło: E-mail
*Konto usunięte*2003.08.05, 18:07
skąd masz to na maila piła, ja nic nie dostałem smilies/smile.gif
pilaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjipila2003.08.05, 19:19
Dostali to pracownicy Lupusa smilies/smile.gif
*Konto usunięte*2003.08.05, 19:34
ahathat's why smilies/smile.gif
dogberryZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dogberry2003.08.05, 19:36
no nie wiem, czy na pewno bedzie tak sielankowo jak jest tutaj napisane??
*Konto usunięte*2003.08.05, 20:44
Skoro Vogel mając 50% udziałów w Lupusie zamknął PC Kuriera, to nie sądzę, aby po przejęciu 100% kontynuował wydawanie dotychczasowych czasopism Lupusa.

PC Kurier raczej nie miał odpowiednika wśród magazynów wydawnictwa Vogel, ENTER jest konkurentem CHIPa, więc jego los jest wg mnie przesądzony. Szkoda smilies/sad.gif((
*Konto usunięte*2003.08.05, 20:49
Ale to jeszcze wczoraj przyszło, co to za tamowanie przepływu informacji smilies/tongue.gif
SunchezZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Sunchez2003.08.05, 21:37
NAJBARDZIEJ smutnym jest to, że nie bedzie już polskich gazet z branży

smilies/sad.gifNiedługo nic nie będzie Polskiego .
*Konto usunięte*2003.08.05, 21:49
Powiem Ci tak - jak widzę jakieś przedsiębiorstwo które ma w nazwie "polski" albo "państwowy" to omijam szerokim łukiem. Opryskliwa obsługa, drożyzna, badziewna jakość usług/towarów. Chcesz przykładów? PKP - sami wiemy jakei są. PKO - dajesz pieniądze, nie dostajesz praktycznie odsetek. Ja mam w mBanku 4%, w PKO około zera. PZU - obsługa jak w PKO. Dalej wymieniać? Z Lupuesem jest oczywiście zupełnie inaczej i prawdę mówiąc osobiście niezbyt cieszę się z przejęcia przez Vogla, ale nie mam nic przeciwko temu procesowi tak ogólnie, ponieważ zwykle przynosi podniesienie jakości i obniżenie cen.
czeroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
czero2003.08.06, 11:10
Słusznie napisł użtkownik AMIRI, że (...) zwykle przynosi podniesienie jakości i obniżenie cen. W tym przypadku mówimy już o monopolu - jednej grupy interesów - Niemców. Warto zauważyć, że w czasopismach branżowych na rynku przeważnie faworyzowane jest oprogramowanie niemieckie (Komputer Świat itp.). Nie mam nic do Niemców, ale do naszych polityków, że pozwalają na praktyki monopolistyczne.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1