aktualności

Chcesz zagrać? Twój Xbox One codziennie będzie musiał "meldować się" przez Internet

108 7 czerwca 2013, 16:31 Piotr Gontarczyk

Firma Microsoft uściśliła swoje stanowisko w sprawie paru rozwiązań w konsoli Xbox One, które od dłuższego już czasu budzą w internecie niemałe kontrowersje. Po pierwsze przedstawiciele Microsoftu potwierdzili doniesienia o tym, że nowa konsola do gier będzie wymagać połączenia z internetem, co najmniej raz na 24 godziny, aby można było na niej uruchamiać gry.

Jeśli chodzi o kwestie licencyjne, to według Microsoftu posiadacze konsol Xbox One będą mogli kupować gry na nośnikach fizycznych (płytach) w sklepach "stacjonarnych", ale także poprzez usługę Xbox Live. W obu przypadkach gry mają być dostępne od pierwszego dnia wprowadzenia ich do sprzedaży. Po zainstalowaniu danej gry w systemie, maksymalnie 10 innych kont może korzystać z tej samej biblioteki udostępnianych gier, na dowolnej konsoli Xbox One. Co do opłat, to Microsoft zapewnia o tym, że nie będzie żadnych pobierał, aczkolwiek zapewni sprzedawcom oraz wydawcom możliwość ustalenia kosztów udostępniania gier.

Warto zauważyć też, że firma Microsoft umożliwi transferowanie licencji na gry pomiędzy użytkownikami konsol Xbox One, ale pod warunkiem, że obie strony strony będą musiały być przyjaciółmi w usłudze Xbox Live przez co najmniej 30 dni, aby można było tego dokonać. Wiemy już też, że konsola Xbox One będzie musiała co najmniej raz na 24 godziny połączyć się z internetem, aby można było na niej uruchamiać gry. Nawet gra lokalna nie będzie możliwa, jeśli okres odnowienia weryfikacji poprzez sieć minie i użytkownik będzie musiał umożliwić konsoli uzyskanie połączenia, aby w cokolwiek zagrać. Microsoft zaznacza, że pozostałe funkcje urządzenia, takie jak oglądanie telewizji czy filmów z fizycznych nośników nie będzie podlegać temu ograniczeniu.

Mimo że Kinect ma być głównym elementem nowego interfejsu użytkownika w konsoli Xbox One, to Microsoft ma zapewnić możliwość wstrzymania jego działania lub całkowitego wyłączenia. Firma deklaruje, że rozmowy użytkowników nie będą rejestrowane, ani przesyłane przez konsolę i zwraca mocno uwagę na to, że użytkownik będzie mógł określić, jak Kinect ma zbierać dane, a także jak mogą być one wykorzystywane przez gry oraz aplikacje. Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu, gdyż z innych platform wiemy, że użytkownik co prawda otrzymuje np. informacje o tym, do jakich danych określona aplikacja ma dostęp, ale nie może go w żaden sposób ograniczyć. Tak naprawdę to twórcy aplikacji i gier dyktują użytkownikom warunki, na jakich ich dane są zbierane i przesyłane.

Źródło: Electronista
NONAMEFOREVERZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
NONAMEFOREVER2013.06.07, 16:41
15#1
Nie rozumiem tych obaw !!! Xbox i xbox 360 od prawie samego początku były i są złamaną konsolą. Problemów z piratami nie ma jak i z resztą graniem on-line, wystarczy golda kupić. Sadze że i tym razem te zabezpieczenia szybko padną ze względu właśnie na taka politykę, czego wami i MS życzę :-)
bitzzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bitzz2013.06.07, 16:41
107#2
Rozwiązaniem problemu może być nie kupowanie go...
piobzoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
piobzo2013.06.07, 16:53
-28#3
nie rozumiem tej nagonki na brak, możliwości wyłączenia kinecta... z tego co się wydaje nie ma innej możliwości włączenia konsoli jak przez niego, i to jest prawdziwy problem... to urządzenie nie ma przycisku power...
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2013.06.07, 16:55
24#4
fajny szczegółowy opis vega. Brawo!
Po przeczytaniu wiem na 100%, że nie dziękuję.

Prezentacja MS zrobiła na mnie wrażenie, to kupiłbym xbox-a tylko do HTPC, albo jeżeli będzie się tam dało uruchomić PCtowe aplikacje/gry.
gagexZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gagex2013.06.07, 16:57
23#5
piobzo @ 2013.06.07 16:53  Post: 663565
nie rozumiem tej nagonki na brak, możliwości wyłączenia kinecta... z tego co się wydaje nie ma innej możliwości włączenia konsoli jak przez niego, i to jest prawdziwy problem... to urządzenie nie ma przycisku power...

Moje wideo miało. Mam X-360 i jestem strasznie zadowolony. I nie potrzebuję kinkieta, ani gry przez sieć. I chyba wyrosłem bo stoi i kurzem obrasta. A M$ niech się dobrze zastanowi, co robi, bo może mu to nie wyjść...
losiuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
losiu2013.06.07, 17:43
15#6
M$ ugina nogi jak tirówa po tym jak tysiące osób rozjeżdża ich za to co zrobili z nowym Xem ale to i tak nie wystarczy. Jeżeli nie będę mógł grać offline to po prostu kupię PS4 w tej generacji. W ogóle jakoś dużo bardziej mnie interesuje propozycja Sony. Self-publishing producentów indie, używane gry bez problemu i do tego zapewne dużo lepiej wygladające exclusivy. Nie ma co się oszukiwać, PS4 ma wyraźnie mocniejszy hardware.

Inna sprawa, RockPaperShotgun zbadało bliżej 4rdzeniowego jaguara...kilka cytatów:

4-core 1.5Ghz variant of the 8-core 1.6Ghz chip found in both consoles. (IMO gry będą używały maksymalnie 6 rdzeni - 2 będą zarezerwowane na system etc.)

“Is it any good? In a word, no. Not in a gaming context,”

“In raw processing terms, these four Jaguar cores have slightly less than a quarter the grunt of a Core i5-3570K. It’s the same story on a core-by-core basis. Less than one quarter of the performance.'

“On the one hand, it does rather look like [PC gamers will] pretty much never have to upgrade your CPU to cope with the next decade of console ports. Almost any half decent CPU you currently have will be game enough.”

“I just can’t see how developers are going to really ramp up game engine technology with these CPU cores. Next-gen AI, fancy physics, don’t see how it’s possible.”

Zapowiada się szybki ale niewielki skok i kolejne długie lata stagnacji:)
losdamianosZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
losdamianos2013.06.07, 17:48
-39#7
i bardzo dobrze, skonczy sie piractwo
bardzo ladnie rozwiazali tez odsprzedaz uzywanych gier, wyeliminuje to dzieki temu wszystkie sklepy ktore zarabialy na tym krocie
Stefan999Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stefan9992013.06.07, 17:51
40#8
Microsoft mógłby napisać poradnik jak schrzanić konsole.
SNC2013.06.07, 18:13
30#9
Nowy xbox zapowiada sie na niezla padake. Nie dosc ze mocy malo to jeszcze te wszystkie serwisy. Jak to powiedzial Angry Joe w swojej (trafnej zreszta) recenzji prezentacji: 'generic as fuck' :)
raximusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
raximus2013.06.07, 18:16
-26#10
Wszystkim pieniaczom przypominam, Sony nie pokazało jeszcze nic, poza padem...
Ale wszyscy już wiedzą, że PS4 będzie 2x wydajniejsze, 2x mniejsze, 2x tańsze, i zmiecie konkurencje...
Zaloguj się, by móc komentować
1