aktualności

Galaxy chwali się kartami GTX 770 SOC, GTX 780 Twin Fan i GTX 780 SOC Hall of Fame

3
5 czerwca 2013, 16:41 Piotr Gontarczyk

Na computeksowym stoisku firmy Galaxy Microsystems znaleźć można sporo kart graficznych. Wśród nich wyróżnia się parę modeli. Jednym jest karta graficzna GeForce GTX 770 SOC, która już na pierwszy rzut oka bardzo przypomina projekt karty GeForce GTX 680.

Wygląda na to, że ekipa firmy Galaxy tylko troszkę przeprojektowała laminat własnej karty GeForce GTX 6800 Hall of Fame, w Europie znanej jako KFA2 GTX 680 Limited Edition OC V4, która na rynku pojawiła się w ubiegłym roku.

W przypadku modelu GeForce GTX 770 SOC (Super-Overclock) zastosowano to samo połączenie niereferencyjnego systemu chłodzenia oraz laminatu, w kolorze białym. Na śledziu karty mamy ten sam nietypowy zestaw wyjść obrazu - trzech mini HDMI oraz jednego DisplayPort. Dokładna specyfikacja tej karty nie jest jeszcze znana.

Druga karta to konstrukcja z procesorem Nvidia GK110, o nazwie GeForce GTX 780 Twin Fan. Oprócz modelu w pełni referencyjnego, Galaxy zamierza oferować wersję, w której zastosowano system chłodzenia z bardzo rzadko dziś spotykanym radiatorem, który składa się z żeberek aluminiowych oraz miedzianych. System ten ma też cztery 8-milimetrowe, miedziane i niklowane ciepłowody, które przenoszą ciepło z procesora grafiki na radiator, skąd do powietrza jest ono rozpraszane dzięki pracy dwóch 80-milimetrowych wentylatorów.

Warto podkreślić to, że pomimo zastosowania własnego systemu chłodzenia, nowa karta Galaxy GeForce GTX 780 Twin Fan oparta jest na referencyjnym projekcie laminatu. Wiemy już, że model ten będzie dostępny w formie fabrycznie podkręconej, aczkolwiek dokładnych szczegółów jeszcze nie ujawniono.

Wiemy że do tej pory wszystkie karty graficzne GeForce GTX 780, jakie pojawiły się na rynku to konstrukcje oparte w pełni na referencyjnym projekcie Nvidii lub takie, w których wprowadzono tylko kosmetyczne zmiany. Firma Galaxy Microsystems na targach Computex 2013 prezentuje pierwszą kartę GeForce GTX 780, opartą na całkowicie niereferencyjnym projekcie.

Karta o nazwie Galaxy GTX 780 Super Overclock Hall of Fame (SOC-HOF), której mlecznobiały laminat "gości" mocną sekcję zasilania, która ma zapewniać moc wystarczającą nie tylko do fabrycznego podkręcenia, ale także dla dalszego zwiększania jej wydajności. Według przedstawicieli producenta model ten ma służyć do bicia nowych rekordów. Także w tym przypadku Galaxy nie ujawnia jeszcze częstotliwości pracy GPU oraz układów pamięci RAM. Niewykluczone jest to, że po prostu jeszcze ich ostatecznie nie ustalono.

Nowy model wyposażony jest w zajmujący aż trzy sloty system chłodzenia, w którym zastosowano cztery 8-milimetrowe, miedziane ciepłowody, gęsto upakowany, aluminiowy radiator oraz dwa duże wentylatory.

Źródło: TechPowerUp
Q'botZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Q'bot2013.06.05, 17:19
Ta pierwsza całkiem gustowna... widać, że trzy wentyle stają się standardem.
viris33Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
viris332013.06.05, 18:58
Biała obudowa i białe wentyle na plus. Podobają mi się. Ciekawe jak ze skutecznością.
Btw ile ma długości ta wersja z 1 zdjęcia ? Bo wygląda na coś podobnego do GB Windforce3X
Atomowa SprawiedliwośćZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Atomowa Sprawiedliwość2013.06.06, 01:07
-3#3
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1