aktualności

Bose AE2W Bluetooth - dobrej jakości bezprzewodowe słuchawki stereo

4
7 maja 2013, 17:38 Grzegorz Kubera

Bose wprowadza na rynek swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki stereo z technologią Bluetooth. Model AE2W Bluetooth to słuchawki wokółuszne i - jak twierdzi producent - można z nich wygodnie korzystać przez wiele godzin bez odczuwalnego dyskomfortu.

Słuchawki wyposażono w technologię Bose TriPort oraz aktywny korektor graficzny, przez co mamy liczyć na odtwarzanie głębszych niskich tonów i bardziej naturalny, realistyczny dźwięk podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów na urządzeniach przenośnych.

Najnowsze słuchawki są równie lekkie, jak oferowane przez Bose modele AE2 i AE2i. Zastosowano w nich te same trwałe elementy konstrukcyjne i miękkie materiały, a przymocowany do lewej muszli słuchawek odłączany, zasilany z akumulatora moduł Bluetooth waży nie więcej niż przewód, który zastępuje.

słuchawki bose bluetooth

Producent informuje, że słuchawki AE2W Bluetooth zostały zoptymalizowane pod kątem urządzeń Apple, takich jak iPad. Nie oznacza to jednak, że nie można ich podłączyć do innych urządzeń - są zgodne z większością mobilnych sprzętów Bluetooth, obsługujących profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). Zasięg słuchawek wynosi ok. 9 metrów.

Jeśli chodzi o czas pracy, można liczyć na co najmniej 7 godzin słuchania lub ponad 200 godzin pracy w trybie gotowości do użycia. Jeśli bateria się wyczerpie lub jeśli nie ma łączności Bluetooth, można też skorzystać z dołączonego do zestawu przewodu audio - wówczas da się zastąpić odłączany moduł Bluetooth. Do ładowania słuchawek służy przewód USB, a wskaźniki LED audio sygnalizują, czy słuchawki są włączone czy wyłączone, jak również określają poziom naładowania akumulatora i status połączenia.

Słuchawki Bose AE2w Bluetooth w kolorze czarnym będą dostępne w ofercie firmy od 27 maja. Cena, niestety, jest wysoka. Wynosi 1049 zł.

słuchawki bose bluetooth

słuchawki bose bluetooth

 

Źródło: Bose.pl
*Konto usunięte*2013.05.07, 18:10
Szkoda tylko że są tak szkaradne. Jedyne słuchawki bluetooth które mi podpasowały wizualnie i dźwiekowo to SHB9100 od philipsa.
slavkozzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
slavkozz2013.05.07, 20:40
-2#2
Szkaradne? W żadnym wypadku. Porównanie do SHB9100? Weź przestań :P
kumodoushinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kumodoushin2013.05.07, 22:24
@up Słuchawki na BT? Za ponad tysiaka? Weźcie przestańcie.
A tak na serio, to do tej ceny można kupić tyle różnych słuchawek przewodowych. Pełno dobrych AKG/Beyerów/Senków.
Korektor graficzny? Przestałem tego używać jakieś 5 lat temu, gdy w końcu ogarnąłem, że po coś istnieją realizatorzy. Albo płyta jest dobrze zmiksowana, albo nie.
Na marginesie - nie ma pasywnych korektorów graficznych. Chyba, że taki korektor miałby oferować tylko tłumienie pasm. A mówienie o aktywności/pasywności w przetwarzaniu sygnału w domenie cyfrowej jest raczej chybionym pomysłem.
mr_kleeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mr_klee2013.05.07, 22:27
o boze jaka cena...
Zaloguj się, by móc komentować
1