Aktualność
Piotr Gontarczyk, Wtorek, 26 marca 2013, 13:58

Jedna z rozwojowych kompilacji systemu operacyjnego Windows Blue, która wyciekła do sieci kilkadziesiąt godzin temu, ujawniła pewne elementy prac ekipy Microsoftu, która przygotowuje aktualizację dla obecnie dostępnego systemu Windows 8. Wiemy już, że Blue wprowadza między innymi parę nowych aplikacji "kafelkowych", a także trochę zmienia strukturę konfiguracji systemu chociażby poprzez udostępnienie w Ekranie Start pewnych opcji, które do tej pory dostępne są tylko z poziomu okienkowego Panelu Sterowania.

W oznaczonej numerem 9364 kompilacji udało się też odnaleźć dowody na to, że Microsoft przygotowuje (wreszcie) menedżer plików, który ma działać w Ekranie Start. Dowodami były pliki nowej aplikacji, która standardowo nie jest aktywna. Nie trzeba było jednak długo czekać na to, aby ktoś ją uruchomił i zobaczył, jak wygląda. Dzięki temu po raz pierwszy możemy zobaczyć, jak Microsoft wyobraża sobie pracę z plikami w Ekranie Start.

Jak można było się spodziewać, "kafelkowy" menedżer plików ma interfejs przystosowany do obsługi za pośrednictwem ekranu dotykowego. Już teraz dostępne w nim są podstawowe operacje na plikach, umieszczone w wysuwanym z dołu pasku narzędzi. Obecnie możliwości "kafelkowego" menedżera plików są bardzo ograniczone, ale najważniejsze operacje, takie jak na przykład tworzenie folderów czy usuwanie plików, są dostępne.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że menedżer plików Ekranu Start, podobnie jak cały Windows Blue, będzie jeszcze dopracowywany. Trudno jednak stwierdzić, czy wersja finalna będzie mocno różnić się od obecnej, czy może zmiany będą tylko kosmetyczne? Wraz z pojawieniem się informacji o tym, że Microsoft pracuje nad "kafelkowym" menedżerem plików, pojawiły się spekulacje o tym, że gigant z Redmond w przyszłości całkowicie usunie pulpit z systemu operacyjnego Windows RT, który także ma zostać objęty "niebieską" aktualizacją. Z pewnością taki krok byłby totalnie skrytykowany przez użytkowników, gdyby pozostali właśnie bez aplikacji do pracy na plikach.

Źródło: Neowin
Ocena aktualności:
Ocen: 15
Zaloguj się, by móc oceniać
Rungo (2013.03.26, 14:07)
Ocena: 62

0%
Ale paskudny...
hydrox (2013.03.26, 14:08)
Ocena: 69

0%
hhahahahahaahhahahaahahhhaa
marcin_kg (2013.03.26, 14:14)
Ocena: 41

0%
Jest postęp...
adrpl (2013.03.26, 14:15)
Ocena: 55

0%
Jestem ciekawy ile ludzi pracuje nad takim projektem managera plikow. Wiedzac troche jak dziala korporacja domyslam sie, ze caly sztab grafikow, koderow, debugerow no i oczywiscie koordynatorow, senior/junior managerow itp itd. A wyglada to jak narysowane przez przedszkolaka... Jak cos takiego mozna pokazywac jako 'bardzo istotne/nowe lepsze/zmiany w systemie'? Windowsa 95 kazdy chcial miec bo mial dosyc dosa i 3.11 i nie trzeba bylo nikomu wciskac, ze nowe jest lepsze bo bylo bardzo lepsze.
HΛЯPΛGŌN (2013.03.26, 14:22)
Ocena: 59

0%
Oni nie mają kompletnie pomysłu na spójne i czytelne gui.
nadro-linux (2013.03.26, 14:22)
Ocena: 30

0%
MS chyba naprawdę chce się za wszelką cenę pozbyć swoich udziałów w rynku systemów operacyjnych dla x86...
Grave (2013.03.26, 14:39)
Ocena: 40

0%
Jak MS będzie dalej na siłę wciskał Modern UI, to chyba przekonam się do Maca i OSX-a, który w przeciwieństwie do Windows 8 nie wywołuje efektu wymiotnego.

2013 rok, a MS lansuje białe litery na jednokolorowym tle i jeszcze ma poczucie humoru żeby nazywać to 'nowoczesnością'. Po kilkudziesięciu latach rozwoju cofamy się do epoki DOS-owego Norton Commandera i kart graficznych 2D.

Nikt tego gówna zwanego Windows 8 nie chce, nawet producenci laptopów go nie chcą, bo ludzie nie chcą tego kupować, a Lenovo wręcz wraca do Windows 7.
daerragh (2013.03.26, 14:42)
Ocena: 10

0%
te okragle ikonki rodem z windows phone sa tragiczne. do tego ta dluga, chuda czcionka miejscami (tez z wp). masakra
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Podczas trwającego Plebiscytu Tech Awards 2018 można było wziąć udział w konkursie z nagrodami.  7
Przez ostatnie tygodnie mogliście głosować na produkty w dwunastu różnych kategoriach. 2
Specyficzny sprzęt dla najbardziej wymagających. 9
Serwis streamingowy nie dał rady konkurencji. 23
Czyżby firma myślała o wejściu na nowy segment rynku? 13
Czyżby firma i na tym polu chciała przegonić Samsunga? 3
Specyficzny sprzęt dla najbardziej wymagających. 9
Serwis streamingowy nie dał rady konkurencji. 23
Wszystko przez kolejny wyciek danych. 8
Ciekawe znalezisko. 17
Miły prezent na mikołajki. 8
Sony zadowolone ze sprzedaży mocniejszego modelu. 77
Jest dobrze, chociaż spodziewałem się większej liczby. 31
Gala obfitująca w ciekawe ogłoszenia. 29
Piękna gra z PlayStation w końcu dostępna dla pecetowców. 35
Plotki oficjalnie potwierdzone. 28
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane